1700 usterek Krakowiaka w nieco ponad rok. PESA zostanie wykluczona z kolejnego przetargu? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: 1700 usterek Krakowiaka w nieco ponad rok. PESA zostanie wykluczona z kolejnego przetargu? [AUDIO] Krakowiak; Ewa Sas, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu 1700 usterek Krakowiaka w nieco ponad rok. PESA zostanie wykluczona z kolejnego przetargu? [AUDIO]

MPK wykluczyła firmę PESA - producenta Krakowiaków - z przetargu na dostarczenie kolejnych tramwajów. PESA zwróciła się z tą sprawą do Krajowej Izby Odwoławczej, a ta nakazała przywrócenie firmy. MPK zamierza odwołać się od wyroku. Tymczasem w dokumentacji KIO Platforma Komunikacyjna Krakowa doszukała się danych mówiących o tym, że przez pierwszych 14 miesięcy eksploatacji Krakowiaków, MPK zgłosiło aż 1700 reklamacji.

Tak duża liczba usterek to jeden z argumentów, które mogłyby przemawiać za ostatecznym wykluczeniem firmy PESA z przetargu. Zaniepokojonych stanem tramwajów pasażerów uspokaja jednak Marek Gancarczyk z MPK. - To są usterki które dotyczą wszystkich elementów tramwaju, począwszy od estetyki, wykończenia, po klimatyzację. To że jest 1700 zgłoszonych usterek, to nie oznacza że tramwaje 1700 razy zatrzymywały się na ulicach Krakowa i nie woziły pasażerów - mówi.

Liczba jednak robi wrażenie. - Ta ilość zgłoszonych niedoróbek jest zatrważająca -mówi Jacek Mosakowski z fanpage'a Platforma Komunikacyjna Krakowa. - W tym dokumencie jest przytoczone, że to 1700 niedoróbek zgłoszonych w ciągu 14 miesięcy. To prawie 50 usterek na każdy wagon. Jest to olbrzymia ilość, szokująca. Przy czym ona potwierdza to, co niestety czujemy: te Krakowiaki są słabej jakości, mają wiele niedoróbek mniejszych lub większych - dodaje. 

Przypomnijmy, że zamieszanie z Krakowiakami zaczęło się od problemów firmy PESA z dostarczeniem nowych tramwajów do Krakowa. Producent nie dotrzymał harmonogramów wyznaczonych w umowie. Niewiele brakowało, a przez opóźnienia Kraków straciłby unijne środki przeznaczone na ten zakup. 

Posłuchaj materiału Kuby Paducha, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce! Wszyscy fani gier losowych będą mieli teraz szanse wygrać dużo więcej niż w słynnej 'szóstce' Lotto. Kiedy i jak grać? Sprawdzamy na ESKA.pl. 

22 sierpnia 2017, 18:28
Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - największa europejska gra liczbowa niedługo trafi do Polski! Do wygrania ogromne sumy pieniędzy! Sprawdzamy zasady opisujące jak grać w nową loterię!

22 sierpnia 2017, 16:57
Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Najlepsze festiwalowe debiuty już teraz na ESKA.pl. Sprawdź, kto porwał publiczność do zabawy.

22 sierpnia 2017, 16:37
Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs Mcgregor. Ta walka będzie starciem tytanów, na które czekają fani sportów walk z całego świata! Utytułowani zawodnicy już niedługo zmierzą się w ringu. Sprawdźcie kiedy i o której godzinie odbędzie się pojedynek.

22 sierpnia 2017, 15:50

Sprawdź, kto wystąpi nad Zalewem Kryspinów! Letnia Scena ESKI zaprasza!!Akcja partnerska

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy