1700 usterek Krakowiaka w nieco ponad rok. PESA zostanie wykluczona z kolejnego przetargu? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: 1700 usterek Krakowiaka w nieco ponad rok. PESA zostanie wykluczona z kolejnego przetargu? [AUDIO] Krakowiak; Ewa Sas, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu 1700 usterek Krakowiaka w nieco ponad rok. PESA zostanie wykluczona z kolejnego przetargu? [AUDIO]

MPK wykluczyła firmę PESA - producenta Krakowiaków - z przetargu na dostarczenie kolejnych tramwajów. PESA zwróciła się z tą sprawą do Krajowej Izby Odwoławczej, a ta nakazała przywrócenie firmy. MPK zamierza odwołać się od wyroku. Tymczasem w dokumentacji KIO Platforma Komunikacyjna Krakowa doszukała się danych mówiących o tym, że przez pierwszych 14 miesięcy eksploatacji Krakowiaków, MPK zgłosiło aż 1700 reklamacji.

Tak duża liczba usterek to jeden z argumentów, które mogłyby przemawiać za ostatecznym wykluczeniem firmy PESA z przetargu. Zaniepokojonych stanem tramwajów pasażerów uspokaja jednak Marek Gancarczyk z MPK. - To są usterki które dotyczą wszystkich elementów tramwaju, począwszy od estetyki, wykończenia, po klimatyzację. To że jest 1700 zgłoszonych usterek, to nie oznacza że tramwaje 1700 razy zatrzymywały się na ulicach Krakowa i nie woziły pasażerów - mówi.

Liczba jednak robi wrażenie. - Ta ilość zgłoszonych niedoróbek jest zatrważająca -mówi Jacek Mosakowski z fanpage'a Platforma Komunikacyjna Krakowa. - W tym dokumencie jest przytoczone, że to 1700 niedoróbek zgłoszonych w ciągu 14 miesięcy. To prawie 50 usterek na każdy wagon. Jest to olbrzymia ilość, szokująca. Przy czym ona potwierdza to, co niestety czujemy: te Krakowiaki są słabej jakości, mają wiele niedoróbek mniejszych lub większych - dodaje. 

Przypomnijmy, że zamieszanie z Krakowiakami zaczęło się od problemów firmy PESA z dostarczeniem nowych tramwajów do Krakowa. Producent nie dotrzymał harmonogramów wyznaczonych w umowie. Niewiele brakowało, a przez opóźnienia Kraków straciłby unijne środki przeznaczone na ten zakup. 

Posłuchaj materiału Kuby Paducha, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Męskie Granie 2017: Nieboskłon - premiera nowej piosenki

Męskie Granie 2017: Nieboskłon - premiera nowej piosenki

Męskie Granie 2017 to już ósma ogólnopolska trasa tych wyjątkowych muzycznych wydarzeń. Sprawdź, kiedy będzie miała miejsce premiera nowego singla Męskiego Grania.

23 maja 2017, 22:40
Kuba Wojewódzki 23.05: goście to...

Kuba Wojewódzki 23.05: goście to...

Kuba Wojewódzki 23.05: kto będzie gościem w ostatnim odcinku tego sezonu? Tego dowiemy się dopiero we wtorkowy wieczór.

23 maja 2017, 22:17
Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze. Najmłodsze ma 8 lat

Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze. Najmłodsze ma 8 lat

Rodzice szaleńczo poszukują swoich dzieci, które nadal nie wróciły z koncertu Ariany Grande w Manchesterze, podczas którego doszło do zamachu, w którym zginęły 22 osoby.

23 maja 2017, 18:14
Piotr Gąsowski o Wodeckim: 'Jestem jedną z sierot po Tobie…'

Piotr Gąsowski o Wodeckim: 'Jestem jedną z sierot po Tobie…'

Zbigniew Wodecki nie żyje - ta smutna informacja trafiła do polskich mediów w poniedziałek, 22 maja. Artystę bardzo przejmującym wpisem pożegnał Piotr Gąsowski. Zobaczcie, co napisał...

23 maja 2017, 16:40

28 maja Gru, Dru i Minionki w Krakowie! Odwiedź imprezę! Zapraszamy!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy