1700 usterek Krakowiaka w nieco ponad rok. PESA zostanie wykluczona z kolejnego przetargu? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: 1700 usterek Krakowiaka w nieco ponad rok. PESA zostanie wykluczona z kolejnego przetargu? [AUDIO] Krakowiak; Ewa Sas, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu 1700 usterek Krakowiaka w nieco ponad rok. PESA zostanie wykluczona z kolejnego przetargu? [AUDIO]

MPK wykluczyła firmę PESA - producenta Krakowiaków - z przetargu na dostarczenie kolejnych tramwajów. PESA zwróciła się z tą sprawą do Krajowej Izby Odwoławczej, a ta nakazała przywrócenie firmy. MPK zamierza odwołać się od wyroku. Tymczasem w dokumentacji KIO Platforma Komunikacyjna Krakowa doszukała się danych mówiących o tym, że przez pierwszych 14 miesięcy eksploatacji Krakowiaków, MPK zgłosiło aż 1700 reklamacji.

Tak duża liczba usterek to jeden z argumentów, które mogłyby przemawiać za ostatecznym wykluczeniem firmy PESA z przetargu. Zaniepokojonych stanem tramwajów pasażerów uspokaja jednak Marek Gancarczyk z MPK. - To są usterki które dotyczą wszystkich elementów tramwaju, począwszy od estetyki, wykończenia, po klimatyzację. To że jest 1700 zgłoszonych usterek, to nie oznacza że tramwaje 1700 razy zatrzymywały się na ulicach Krakowa i nie woziły pasażerów - mówi.

Liczba jednak robi wrażenie. - Ta ilość zgłoszonych niedoróbek jest zatrważająca -mówi Jacek Mosakowski z fanpage'a Platforma Komunikacyjna Krakowa. - W tym dokumencie jest przytoczone, że to 1700 niedoróbek zgłoszonych w ciągu 14 miesięcy. To prawie 50 usterek na każdy wagon. Jest to olbrzymia ilość, szokująca. Przy czym ona potwierdza to, co niestety czujemy: te Krakowiaki są słabej jakości, mają wiele niedoróbek mniejszych lub większych - dodaje. 

Przypomnijmy, że zamieszanie z Krakowiakami zaczęło się od problemów firmy PESA z dostarczeniem nowych tramwajów do Krakowa. Producent nie dotrzymał harmonogramów wyznaczonych w umowie. Niewiele brakowało, a przez opóźnienia Kraków straciłby unijne środki przeznaczone na ten zakup. 

Posłuchaj materiału Kuby Paducha, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017: masa atrakcji i genialne koncerty. Tak bawiła się Warszawa!

Wianki nad Wisłą 2017: masa atrakcji i genialne koncerty. Tak bawiła się Warszawa!

Wianki nad Wisłą 2017 w Warszawie przeszły do historii i to w wielkim stylu. Już teraz zobaczcie relację z wydarzenia na ESKA.pl

37 min
Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Jaka będzie pogoda w wakacje 2017? Więcej deszczu czy słońca? Najświeższa długoterminowa prognoza pogody do sprawdzenia w jednym miejscu - na ESKA.pl

1 godz. 12 min.
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzili z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczyliśmy 24 czerwca podczas gali.

1 godz. 42 min.
Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy