1700 usterek Krakowiaka w nieco ponad rok. PESA zostanie wykluczona z kolejnego przetargu? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: 1700 usterek Krakowiaka w nieco ponad rok. PESA zostanie wykluczona z kolejnego przetargu? [AUDIO] Krakowiak; Ewa Sas, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu 1700 usterek Krakowiaka w nieco ponad rok. PESA zostanie wykluczona z kolejnego przetargu? [AUDIO]

MPK wykluczyła firmę PESA - producenta Krakowiaków - z przetargu na dostarczenie kolejnych tramwajów. PESA zwróciła się z tą sprawą do Krajowej Izby Odwoławczej, a ta nakazała przywrócenie firmy. MPK zamierza odwołać się od wyroku. Tymczasem w dokumentacji KIO Platforma Komunikacyjna Krakowa doszukała się danych mówiących o tym, że przez pierwszych 14 miesięcy eksploatacji Krakowiaków, MPK zgłosiło aż 1700 reklamacji.

Tak duża liczba usterek to jeden z argumentów, które mogłyby przemawiać za ostatecznym wykluczeniem firmy PESA z przetargu. Zaniepokojonych stanem tramwajów pasażerów uspokaja jednak Marek Gancarczyk z MPK. - To są usterki które dotyczą wszystkich elementów tramwaju, począwszy od estetyki, wykończenia, po klimatyzację. To że jest 1700 zgłoszonych usterek, to nie oznacza że tramwaje 1700 razy zatrzymywały się na ulicach Krakowa i nie woziły pasażerów - mówi.

Liczba jednak robi wrażenie. - Ta ilość zgłoszonych niedoróbek jest zatrważająca -mówi Jacek Mosakowski z fanpage'a Platforma Komunikacyjna Krakowa. - W tym dokumencie jest przytoczone, że to 1700 niedoróbek zgłoszonych w ciągu 14 miesięcy. To prawie 50 usterek na każdy wagon. Jest to olbrzymia ilość, szokująca. Przy czym ona potwierdza to, co niestety czujemy: te Krakowiaki są słabej jakości, mają wiele niedoróbek mniejszych lub większych - dodaje. 

Przypomnijmy, że zamieszanie z Krakowiakami zaczęło się od problemów firmy PESA z dostarczeniem nowych tramwajów do Krakowa. Producent nie dotrzymał harmonogramów wyznaczonych w umowie. Niewiele brakowało, a przez opóźnienia Kraków straciłby unijne środki przeznaczone na ten zakup. 

Posłuchaj materiału Kuby Paducha, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Toruń - Italian House po Kuchennych rewolucjach. MENU ADRES ZDJĘCIA

Toruń - Italian House po Kuchennych rewolucjach. MENU ADRES ZDJĘCIA

Restauracja Italian House w Toruniu po Kuchennych rewolucjach Magdy Gessler zmieniła nazwę na La Nonna Siciliana. Co teraz znajduje się w menu? Ile kosztują dania?

1 godz. 2 min.
David Guetta, Nicki Minaj & Lil Wayne - wybuchowe połączenie w Light My Body Up! [VIDEO]

David Guetta, Nicki Minaj & Lil Wayne - wybuchowe połączenie w Light My Body Up! [VIDEO]

Nowa piosenka Davida Guetty będzie hymnem każdej imprezy? Weteran sceny tanecznej połączył siły z rapową arystokracją, czyli z Nicki Minaj i Lil Wayne'em. Light My Body Up usłyszycie w Radiu ESKA i na ESKA.pl!

1 godz. 41 min.
Skoki narciarskie 25.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie 25.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie w Planicy 25 marca to konkurs drużynowy! Polacy mają historyczną szansę wygrać klasyfikację Pucharu Narodów i zostać najlepszą drużyną świata! Trzymamy za to kciuki oglądając transmisję na żywo w telewizji i internecie. Rozpiska emisji do sprawdzenia na ESKA.pl

1 godz. 53 min.
Serial online - reality show o walce o przetrwanie na Syberii już na eskaGO!

Serial online - reality show o walce o przetrwanie na Syberii już na eskaGO!

Reality show w serialu Siberia straszy swoich uczestników, a teraz napędzi strachu także widzom, bo już dziś produkcję można oglądać na eskaGO! Na ekranie: survival, nadprzyrodzone niebezpieczeństwa, romanse i zagadki – nie możecie tego przegapić!

2 godz. 52 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy