"Apelujemy, prosimy, błagamy". Dramatyczny wpis krakowskiego MPK [AUDIO]

Kraków: 20-letnia dziewczyna wpadła pod tramwaj przy przystanku Rzebika 3 Kraków: 20-letnia dziewczyna wpadła pod tramwaj przy przystanku Rzebika
Kraków: 20-letnia dziewczyna wpadła pod tramwaj przy przystanku Rzebika / Paweł Kowalski
Ilustracja do artykułu: "Apelujemy, prosimy, błagamy". Dramatyczny wpis krakowskiego MPK [AUDIO]

We wtorek (11 kwietnia) w Krakowie doszło do dwóch potrąceń pieszych przez tramwaj. - Apelujemy, prosimy, błagamy - nie przebiegajcie na czerwonym świetle przez jezdnie i torowiska. Nie warto dla kilku minut oszczędzenia czasu stracić zdrowie, a nawet życie - przestrzega MPK we wpisie na Facebooku.

Apel został opublikowany na fanpage'u. - Rzeczywiście może jest dramatyczny, ale ma swoje uzasadnienie - mówi Marek Gancarczyk, rzecznik krakowskiego MPK. - We wtorek, 11 kwietnia, mieliśmy dwa bardzo trudne przypadki, gdzie osoby młode biegnąc na czerwonym świetle wpadały wprost pod jadące tramwaje - dodaje.


Pierwsze wtorkowe zdarzenie miało miejsce z samego rana na rondzie Matecznego. Jak mówi Gancarczyk, pieszemu na szczęście nie stało się nic poważnego. Dramatyczny w skutkach był jednak wypadek, do którego doszło po południu w rejonie przystanku Rzebika. 20-latka straciła stopę. - Najgorszą rzeczą jaką może zrobić osoba piesza, to jest to co zrobiła ta dziewczyna: wybiegła zza stojącego na przystanku tramwaju na czerwone światło, pod jadący z naprzeciwka tramwaj - mówi rzecznik MPK.

- Piesi przelatują gdzie tylko popadnie. Zza tramwaju, zza autobusu, nie patrząc na nic - mówi pan Jerzy, motorniczy z 30-letnim stażem pracy. - Jadąc z szybkością 30 km/h, tramwaj potrzebuje minimum 20 metrów hamowania, i to awaryjnego, podczas którego mogą ucierpieć pasażerowie - tłumaczy.

Jak mówi pan Jerzy, sam w swojej pracy spotkał się z pewną trudną sytuacją. - Na pętli w Bronowicach Starych paręnaście lat temu ruszałem z przystanku dla wysiadających. Na pętli jest łuk, nie wszystko widać. Tramwaj ruszył, okazało się że z tyłu leciał pieszy pod wpływem alkoholu. Stopą nie trafił na chodnik, weszła mu obok, w torowisko. Złapało go za sandała, pociągnęło jakieś 10 metrów. Nie ucięło mu stopy, ale zmiażdżyło - opowiada.

- W ubiegłym roku takich potrąceń było 31, z czego trzy sytuacje zakończyły się niestety śmiercią pieszego. W każdym z tych przypadków winna była właśnie ta osoba piesza - mówi Marek Gancarczyk.

Motorniczowie przypominają, że nie warto ryzykować zdrowia i życia. - Każdy się spieszy. A teraz tramwaje jeżdżą co pięć minut w godzinach szczytu. A oni się spieszą, bo muszą zdążyć na ten jeden tramwaj - mówi pan Jerzy.

>>> 20-letnia dziewczyna wpadła pod tramwaj przy przystanku Rzebika


Posłuchaj materiału Marcela Wandasa, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Sprawdź, kto wystąpi nad Zalewem Kryspinów! Letnia Scena ESKI zaprasza!!Akcja partnerska

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy