Będą utrudnienia na A4 Kraków - Katowice!

Zdjęcie z artykułu: Będą utrudnienia na A4 Kraków - Katowice! Zdjęcie poglądowe; Premia / Wikipedia CC
Ilustracja do artykułu Będą utrudnienia na A4 Kraków - Katowice!

Stalexport zapowiada utrudnienia na A4 Kraków - Katowice. Dzisiaj (13 marca) o godzinie 18.00 w związku z montażem bramownicy w rejonie węzła Rudno, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Będzie obowiązywać do 14 marca, do godziny 2.00. Dodatkowo 14 marca pomiędzy godziną 1.00 a 2.00 w nocy autostrada zostanie zamknięta w obu kierunkach na około 20 minut.

Trwają ostatnie prace związane z rozbudową węzła Rudno na A4 Katowice-Kraków. W tym tygodniu montowana będzie bramownica, na której pojawi się oznakowanie informujące o zjazdach z autostrady na węźle. 

W związku z pracami montażowymi od poniedziałku, 13 marca, od godziny 18.00 do wtorku, 14 marca, do godziny 2.00 na obydwu jezdniach autostrady, od km 381+235 do km 383+235, obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. 

Utrudnienia na jezdni w kierunku Krakowa 

Od godziny 18:00 do 2:00 zamknięty będzie pas awaryjny/włączenia. Od godziny 22:00 do 2:00 zamknięty będzie dodatkowo pas lewy, a ruch będzie się odbywał tylko pasem prawym. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h. 

Utrudnienia na jezdni w kierunku Katowic

Od godziny 24:00 do 2:00 zamknięty będzie pas lewy. Ruch będzie się odbywał tylko prawym pasem, z prędkością maksymalną 80 km/h. Dodatkowo we wtorek, 14 marca, między godziną 1:00 a 2:00 w nocy, autostrada zostanie zamknięta w obu kierunkach na około 20 minut. 
Podróżni udający się na lotnisko w Balicach lub Pyrzowicach powinni wziąć pod uwagę dłuższy czas przejazdu autostradą.

Planowane prace są uzależnione od warunków atmosferycznych, w związku z czym czas ich wykonywania może ulec zmianie.

Rozbudowa węzła Rudno 

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. przystąpił do rozbudowy węzła Rudno w sierpniu 2015 roku. Przewidziana w umowie koncesyjnej inwestycja przyspieszona została na prośbę samorządów. Po północnej stronie autostrady zostały dobudowane łącznice oraz rondo umożliwiające zjazd z autostrady od strony Krakowa na drogę do Krzeszowic czy Alwerni oraz wjazd na A4 z drogi prowadzącej od Alwerni lub Krzeszowic.

Termin uruchomienia nowych łącznic węzła Rudno uzależniony jest od terminu zakończenia postępowania administracyjnego związanego z pozyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, co powinno nastąpić na przełomie marca i kwietnia.

>>> Rzucił w tramwaj... rowerem! Potem zabrał jednoślad i pojechał dalej [WIDEO]
 

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Toruń - Italian House po Kuchennych rewolucjach. MENU ADRES ZDJĘCIA

Toruń - Italian House po Kuchennych rewolucjach. MENU ADRES ZDJĘCIA

Restauracja Italian House w Toruniu po Kuchennych rewolucjach Magdy Gessler zmieniła nazwę na La Nonna Siciliana. Co teraz znajduje się w menu? Ile kosztują dania?

1 godz. 2 min.
David Guetta, Nicki Minaj & Lil Wayne - wybuchowe połączenie w Light My Body Up! [VIDEO]

David Guetta, Nicki Minaj & Lil Wayne - wybuchowe połączenie w Light My Body Up! [VIDEO]

Nowa piosenka Davida Guetty będzie hymnem każdej imprezy? Weteran sceny tanecznej połączył siły z rapową arystokracją, czyli z Nicki Minaj i Lil Wayne'em. Light My Body Up usłyszycie w Radiu ESKA i na ESKA.pl!

1 godz. 41 min.
Skoki narciarskie 25.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie 25.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie w Planicy 25 marca to konkurs drużynowy! Polacy mają historyczną szansę wygrać klasyfikację Pucharu Narodów i zostać najlepszą drużyną świata! Trzymamy za to kciuki oglądając transmisję na żywo w telewizji i internecie. Rozpiska emisji do sprawdzenia na ESKA.pl

1 godz. 53 min.
Serial online - reality show o walce o przetrwanie na Syberii już na eskaGO!

Serial online - reality show o walce o przetrwanie na Syberii już na eskaGO!

Reality show w serialu Siberia straszy swoich uczestników, a teraz napędzi strachu także widzom, bo już dziś produkcję można oglądać na eskaGO! Na ekranie: survival, nadprzyrodzone niebezpieczeństwa, romanse i zagadki – nie możecie tego przegapić!

2 godz. 52 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy