Będą utrudnienia na A4 Kraków - Katowice!

Zdjęcie z artykułu: Będą utrudnienia na A4 Kraków - Katowice! Zdjęcie poglądowe; Premia / Wikipedia CC
Ilustracja do artykułu Będą utrudnienia na A4 Kraków - Katowice!

Stalexport zapowiada utrudnienia na A4 Kraków - Katowice. Dzisiaj (13 marca) o godzinie 18.00 w związku z montażem bramownicy w rejonie węzła Rudno, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Będzie obowiązywać do 14 marca, do godziny 2.00. Dodatkowo 14 marca pomiędzy godziną 1.00 a 2.00 w nocy autostrada zostanie zamknięta w obu kierunkach na około 20 minut.

Trwają ostatnie prace związane z rozbudową węzła Rudno na A4 Katowice-Kraków. W tym tygodniu montowana będzie bramownica, na której pojawi się oznakowanie informujące o zjazdach z autostrady na węźle. 

W związku z pracami montażowymi od poniedziałku, 13 marca, od godziny 18.00 do wtorku, 14 marca, do godziny 2.00 na obydwu jezdniach autostrady, od km 381+235 do km 383+235, obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. 

Utrudnienia na jezdni w kierunku Krakowa 

Od godziny 18:00 do 2:00 zamknięty będzie pas awaryjny/włączenia. Od godziny 22:00 do 2:00 zamknięty będzie dodatkowo pas lewy, a ruch będzie się odbywał tylko pasem prawym. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h. 

Utrudnienia na jezdni w kierunku Katowic

Od godziny 24:00 do 2:00 zamknięty będzie pas lewy. Ruch będzie się odbywał tylko prawym pasem, z prędkością maksymalną 80 km/h. Dodatkowo we wtorek, 14 marca, między godziną 1:00 a 2:00 w nocy, autostrada zostanie zamknięta w obu kierunkach na około 20 minut. 
Podróżni udający się na lotnisko w Balicach lub Pyrzowicach powinni wziąć pod uwagę dłuższy czas przejazdu autostradą.

Planowane prace są uzależnione od warunków atmosferycznych, w związku z czym czas ich wykonywania może ulec zmianie.

Rozbudowa węzła Rudno 

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. przystąpił do rozbudowy węzła Rudno w sierpniu 2015 roku. Przewidziana w umowie koncesyjnej inwestycja przyspieszona została na prośbę samorządów. Po północnej stronie autostrady zostały dobudowane łącznice oraz rondo umożliwiające zjazd z autostrady od strony Krakowa na drogę do Krzeszowic czy Alwerni oraz wjazd na A4 z drogi prowadzącej od Alwerni lub Krzeszowic.

Termin uruchomienia nowych łącznic węzła Rudno uzależniony jest od terminu zakończenia postępowania administracyjnego związanego z pozyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, co powinno nastąpić na przełomie marca i kwietnia.

>>> Rzucił w tramwaj... rowerem! Potem zabrał jednoślad i pojechał dalej [WIDEO]
 

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce! Wszyscy fani gier losowych będą mieli teraz szanse wygrać dużo więcej niż w słynnej 'szóstce' Lotto. Kiedy i jak grać? Sprawdzamy na ESKA.pl. 

22 sierpnia 2017, 18:28
Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - największa europejska gra liczbowa niedługo trafi do Polski! Do wygrania ogromne sumy pieniędzy! Sprawdzamy zasady opisujące jak grać w nową loterię!

22 sierpnia 2017, 16:57
Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Najlepsze festiwalowe debiuty już teraz na ESKA.pl. Sprawdź, kto porwał publiczność do zabawy.

22 sierpnia 2017, 16:37
Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs Mcgregor. Ta walka będzie starciem tytanów, na które czekają fani sportów walk z całego świata! Utytułowani zawodnicy już niedługo zmierzą się w ringu. Sprawdźcie kiedy i o której godzinie odbędzie się pojedynek.

22 sierpnia 2017, 15:50

Sprawdź, kto wystąpi nad Zalewem Kryspinów! Letnia Scena ESKI zaprasza!!Akcja partnerska

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy