Będą utrudnienia na A4 Kraków - Katowice!

Zdjęcie z artykułu: Będą utrudnienia na A4 Kraków - Katowice! Zdjęcie poglądowe; Premia / Wikipedia CC
Ilustracja do artykułu Będą utrudnienia na A4 Kraków - Katowice!

Stalexport zapowiada utrudnienia na A4 Kraków - Katowice. Dzisiaj (13 marca) o godzinie 18.00 w związku z montażem bramownicy w rejonie węzła Rudno, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Będzie obowiązywać do 14 marca, do godziny 2.00. Dodatkowo 14 marca pomiędzy godziną 1.00 a 2.00 w nocy autostrada zostanie zamknięta w obu kierunkach na około 20 minut.

Trwają ostatnie prace związane z rozbudową węzła Rudno na A4 Katowice-Kraków. W tym tygodniu montowana będzie bramownica, na której pojawi się oznakowanie informujące o zjazdach z autostrady na węźle. 

W związku z pracami montażowymi od poniedziałku, 13 marca, od godziny 18.00 do wtorku, 14 marca, do godziny 2.00 na obydwu jezdniach autostrady, od km 381+235 do km 383+235, obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. 

Utrudnienia na jezdni w kierunku Krakowa 

Od godziny 18:00 do 2:00 zamknięty będzie pas awaryjny/włączenia. Od godziny 22:00 do 2:00 zamknięty będzie dodatkowo pas lewy, a ruch będzie się odbywał tylko pasem prawym. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h. 

Utrudnienia na jezdni w kierunku Katowic

Od godziny 24:00 do 2:00 zamknięty będzie pas lewy. Ruch będzie się odbywał tylko prawym pasem, z prędkością maksymalną 80 km/h. Dodatkowo we wtorek, 14 marca, między godziną 1:00 a 2:00 w nocy, autostrada zostanie zamknięta w obu kierunkach na około 20 minut. 
Podróżni udający się na lotnisko w Balicach lub Pyrzowicach powinni wziąć pod uwagę dłuższy czas przejazdu autostradą.

Planowane prace są uzależnione od warunków atmosferycznych, w związku z czym czas ich wykonywania może ulec zmianie.

Rozbudowa węzła Rudno 

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. przystąpił do rozbudowy węzła Rudno w sierpniu 2015 roku. Przewidziana w umowie koncesyjnej inwestycja przyspieszona została na prośbę samorządów. Po północnej stronie autostrady zostały dobudowane łącznice oraz rondo umożliwiające zjazd z autostrady od strony Krakowa na drogę do Krzeszowic czy Alwerni oraz wjazd na A4 z drogi prowadzącej od Alwerni lub Krzeszowic.

Termin uruchomienia nowych łącznic węzła Rudno uzależniony jest od terminu zakończenia postępowania administracyjnego związanego z pozyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, co powinno nastąpić na przełomie marca i kwietnia.

>>> Rzucił w tramwaj... rowerem! Potem zabrał jednoślad i pojechał dalej [WIDEO]
 

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017: masa atrakcji i genialne koncerty. Tak bawiła się Warszawa!

Wianki nad Wisłą 2017: masa atrakcji i genialne koncerty. Tak bawiła się Warszawa!

Wianki nad Wisłą 2017 w Warszawie przeszły do historii i to w wielkim stylu. Już teraz zobaczcie relację z wydarzenia na ESKA.pl

37 min
Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Jaka będzie pogoda w wakacje 2017? Więcej deszczu czy słońca? Najświeższa długoterminowa prognoza pogody do sprawdzenia w jednym miejscu - na ESKA.pl

1 godz. 12 min.
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzili z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczyliśmy 24 czerwca podczas gali.

1 godz. 42 min.
Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy