Tagi:

Biegowa i korkowa niedziela w Krakowie

Zdjęcie z artykułu: Biegowa i korkowa niedziela w Krakowie półmaraton marzanny; Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu
Ilustracja do artykułu Biegowa i korkowa niedziela w Krakowie

To będzie biegowa ale i korkowa niedziela w Krakowie. Ulicami Krakowa przebiegną uczestnicy 14. Krakowskiego Półmaratonu Marzanny. Imprezie towarzyszył będzie Bieg z Dystansem "Dla Małych Serc". Szykujcie się na duże utrudnienia w ruchu i zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.  

Poznaj trasę biegu
Bieg wystartuje o godzinie 11 z alei 3 maja przy Błoniach. Zakończenie biegu o 14:30. Planowana trasa:
aleja Focha (deptak), ul. Królowej Jadwigi, ul. Księcia Józefa, most Zwierzyniecki (chodnik), ulica dojazdową w kierunku osiedla przy ul. Praskiej, ulica za osiedlem (TS Tramwaj), bulwar wzdłuż ul. Tynieckiej, Bulwar Poleskim, Bulwar Wołyńskim, ul. Ludwinowska, most Retmański, ul. Rollego, Bulwar Podolski, kładka o. Bernatka, Bulwar Inflancki, środkowa alejka w kierunku ulicy Smoczej, ul. Bernardyńska (chodnik), ul. Grodzka, Rynek Gł. (linia G-H), ul. Floriańska, Planty (od Bramy Floriańskiej do ul. Poselskiej), ul. Poselska, ul. Kanonicza, ul. Podzamcze przy Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, Bulwar Czerwieński, Bulwar Rodła, ul. Kościuszki, ul. Królowej Jadwigi, ul. Emaus, al. Focha (część jezdni i deptak od strony Błoń w kierunku Alei), al. 3 Maja (deptak).

Najważniejsze utrudnienia
Między 8 a 16 dla samochodów zamknięta będzie al. 3 Maja. Między 10 a 14.15 nie będzie można przejechać al. Focha. Wyjazd w kierunku Alei będzie zapewniony z ulic: Kasztelańskiej, Prusa, Kraszewskiego, Kałuży.
Od 10.45 przez godzinę między al. Focha a ul. Księcia Józefa zamknięta będzie ul. Królowej Jadwigi. Ulice Kościuszki (od ul. Komorowskiego do ul. Księcia Józefa) oraz Księcia Józefa (od ul. Kościuszki do mostu Zwierzynieckiego) zamknięte będą w godz. 10 - 14.15.

Zmiany w kursowaniu tramwajów
Od około godz. 10:30 do około godz. 13:30 zostanie wyłączona komunikacja tramwajowa w ul. Dominikańskiej i ul. Franciszkańskiej. Linie: 1, 6, 8, 13, 18, 20 będą kierowane przez ul. Westerplatte oraz Basztową do swoich przystanków końcowych.
Ponadto, zostanie wyłączona z ruchu południowa część ul. Kościuszki na odcinku ul. Flisacka – ul. Królowej Jadwigi, a przystanek "Salwator" na ul. Kościuszki nie będzie funkcjonował (wsiadanie będzie się odbywało na pętli).

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce! Wszyscy fani gier losowych będą mieli teraz szanse wygrać dużo więcej niż w słynnej 'szóstce' Lotto. Kiedy i jak grać? Sprawdzamy na ESKA.pl. 

22 sierpnia 2017, 18:28
Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - największa europejska gra liczbowa niedługo trafi do Polski! Do wygrania ogromne sumy pieniędzy! Sprawdzamy zasady opisujące jak grać w nową loterię!

22 sierpnia 2017, 16:57
Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Najlepsze festiwalowe debiuty już teraz na ESKA.pl. Sprawdź, kto porwał publiczność do zabawy.

22 sierpnia 2017, 16:37
Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs Mcgregor. Ta walka będzie starciem tytanów, na które czekają fani sportów walk z całego świata! Utytułowani zawodnicy już niedługo zmierzą się w ringu. Sprawdźcie kiedy i o której godzinie odbędzie się pojedynek.

22 sierpnia 2017, 15:50

Sprawdź, kto wystąpi nad Zalewem Kryspinów! Letnia Scena ESKI zaprasza!!Akcja partnerska

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy