Tagi:

Biegowa i korkowa niedziela w Krakowie

Zdjęcie z artykułu: Biegowa i korkowa niedziela w Krakowie półmaraton marzanny; Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu
Ilustracja do artykułu Biegowa i korkowa niedziela w Krakowie

To będzie biegowa ale i korkowa niedziela w Krakowie. Ulicami Krakowa przebiegną uczestnicy 14. Krakowskiego Półmaratonu Marzanny. Imprezie towarzyszył będzie Bieg z Dystansem "Dla Małych Serc". Szykujcie się na duże utrudnienia w ruchu i zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.  

Poznaj trasę biegu
Bieg wystartuje o godzinie 11 z alei 3 maja przy Błoniach. Zakończenie biegu o 14:30. Planowana trasa:
aleja Focha (deptak), ul. Królowej Jadwigi, ul. Księcia Józefa, most Zwierzyniecki (chodnik), ulica dojazdową w kierunku osiedla przy ul. Praskiej, ulica za osiedlem (TS Tramwaj), bulwar wzdłuż ul. Tynieckiej, Bulwar Poleskim, Bulwar Wołyńskim, ul. Ludwinowska, most Retmański, ul. Rollego, Bulwar Podolski, kładka o. Bernatka, Bulwar Inflancki, środkowa alejka w kierunku ulicy Smoczej, ul. Bernardyńska (chodnik), ul. Grodzka, Rynek Gł. (linia G-H), ul. Floriańska, Planty (od Bramy Floriańskiej do ul. Poselskiej), ul. Poselska, ul. Kanonicza, ul. Podzamcze przy Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, Bulwar Czerwieński, Bulwar Rodła, ul. Kościuszki, ul. Królowej Jadwigi, ul. Emaus, al. Focha (część jezdni i deptak od strony Błoń w kierunku Alei), al. 3 Maja (deptak).

Najważniejsze utrudnienia
Między 8 a 16 dla samochodów zamknięta będzie al. 3 Maja. Między 10 a 14.15 nie będzie można przejechać al. Focha. Wyjazd w kierunku Alei będzie zapewniony z ulic: Kasztelańskiej, Prusa, Kraszewskiego, Kałuży.
Od 10.45 przez godzinę między al. Focha a ul. Księcia Józefa zamknięta będzie ul. Królowej Jadwigi. Ulice Kościuszki (od ul. Komorowskiego do ul. Księcia Józefa) oraz Księcia Józefa (od ul. Kościuszki do mostu Zwierzynieckiego) zamknięte będą w godz. 10 - 14.15.

Zmiany w kursowaniu tramwajów
Od około godz. 10:30 do około godz. 13:30 zostanie wyłączona komunikacja tramwajowa w ul. Dominikańskiej i ul. Franciszkańskiej. Linie: 1, 6, 8, 13, 18, 20 będą kierowane przez ul. Westerplatte oraz Basztową do swoich przystanków końcowych.
Ponadto, zostanie wyłączona z ruchu południowa część ul. Kościuszki na odcinku ul. Flisacka – ul. Królowej Jadwigi, a przystanek "Salwator" na ul. Kościuszki nie będzie funkcjonował (wsiadanie będzie się odbywało na pętli).

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Męskie Granie 2017: Nieboskłon - premiera nowej piosenki

Męskie Granie 2017: Nieboskłon - premiera nowej piosenki

Męskie Granie 2017 to już ósma ogólnopolska trasa tych wyjątkowych muzycznych wydarzeń. Sprawdź, kiedy będzie miała miejsce premiera nowego singla Męskiego Grania.

23 maja 2017, 22:40
Kuba Wojewódzki 23.05: goście to...

Kuba Wojewódzki 23.05: goście to...

Kuba Wojewódzki 23.05: kto będzie gościem w ostatnim odcinku tego sezonu? Tego dowiemy się dopiero we wtorkowy wieczór.

23 maja 2017, 22:17
Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze. Najmłodsze ma 8 lat

Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze. Najmłodsze ma 8 lat

Rodzice szaleńczo poszukują swoich dzieci, które nadal nie wróciły z koncertu Ariany Grande w Manchesterze, podczas którego doszło do zamachu, w którym zginęły 22 osoby.

23 maja 2017, 18:14
Piotr Gąsowski o Wodeckim: 'Jestem jedną z sierot po Tobie…'

Piotr Gąsowski o Wodeckim: 'Jestem jedną z sierot po Tobie…'

Zbigniew Wodecki nie żyje - ta smutna informacja trafiła do polskich mediów w poniedziałek, 22 maja. Artystę bardzo przejmującym wpisem pożegnał Piotr Gąsowski. Zobaczcie, co napisał...

23 maja 2017, 16:40

28 maja Gru, Dru i Minionki w Krakowie! Odwiedź imprezę! Zapraszamy!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy