Małopolska: Będą wzmożone kontrole prędkości! Gdzie się ich spodziewać? [MAPA]

Zdjęcie z artykułu: Małopolska: Będą wzmożone kontrole prędkości! Gdzie się ich spodziewać? [MAPA] Gdzie spodziewać się kontroli prędkości?; Materiały prasowe
Ilustracja do artykułu Małopolska: Będą wzmożone kontrole prędkości! Gdzie się ich spodziewać? [MAPA]

Według policyjnych statystyk, w zeszłym roku w okresie Świąt Wielkanocnych doszło do 180 wypadków, w wyniku których zginęły 22 osoby a 226 zostało rannych. Dane z 2016 roku nie pozostawiają złudzeń: najczęściej popełnianym wykroczeniem była zbyt szybka jazda. Dlatego też kierowcy w tym czasie muszą liczyć się ze zwiększonymi kontrolami prędkości.

Na podstawie danych zebranych w aplikacji Yanosik zostało stworzone zestawienie wskazujące punkty na mapie Polski, w których policja najczęściej dokonuje kontroli prędkości. – Nasz system stwarza możliwość dodawania ostrzeżeń, m.in. o wypadkach, zagrożeniach, utrudnieniach związanych z remontami, a także tych o kontrolach prędkości. Ich autentyczność weryfikowana jest przez kolejnych kierowców przejeżdżających przez dane miejsce, poprzez zatwierdzenie lub odrzucenie wcześniej dodanego komunikatu – komentuje Paweł Bahyrycz z Yanosika. – W ten sposób jesteśmy w stanie określić, w jakich najczęściej miejscach policja prowadzi działania prewencyjne – dodaje.

Specjaliści wzięli pod lupę wszystkie najważniejsze święta w Polsce oraz długie weekendy. Badane okresy uwzględniały również dni dojazdowe i przedłużające weekend. W ten sposób uzyskane wyniki wskazały miejsca stałych kontroli, gdzie niezależnie od rodzaju święta zawsze odnotowywane są pomiary prędkości. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że także w tym roku spotkają one kierowców w tych miejscach.

W Krakowie odnotowano cztery miejsca najczęstszych kontroli. Najczęściej sprawdzana jest droga E77 w okolicach ulic: Opolskiej, Josepha Conrada i Pasternik. Pierwsze miejsce pod względem częstości zgłoszeń w całym województwie małopolskim należy do centrum Olkusza - tam kontroli można się spodziewać na drodze krajowej nr 94.

Zdjęcie z artykułu: Małopolska: Będą wzmożone kontrole prędkości! Gdzie się ich spodziewać? [MAPA] Mapa; Materiały prasowe
Ilustracja do artykułu Małopolska: Będą wzmożone kontrole prędkości! Gdzie się ich spodziewać? [MAPA]

 

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 - pełna lista na ESKA.pl. Kto wystąpi w Polsce w 2017 roku? Już teraz sprawdźcie spis najważniejszych koncertów w 2017 roku. Wszystkie wydarzenia w jednym miejscu! Wśród muzycznych gwiazd, które przyjadą do Polski, znajdują się m.in. Ariana Grande, Coldplay, Alan Walker czy The Weeknd!

2 godz. 35 min.
Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Walka Władimir Kliczko - Anthony Joshua to niesamowite emocje w wadze ciężkiej. Czy transmisja będzie dostępna? Gdzie obejrzeć walkę?

2 godz. 59 min.
Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Prognozy pogody na maj 2017 ciekawią każdego. Ile stopni na termometrach? Gdzie będzie najcieplej? Szczegóły pogodowe przybliżamy Wam na ESKA.pl!

3 godz. 40 min.
Kim jest Mandee? #EMA2017

Kim jest Mandee? #EMA2017

Mandee to jeden z nominowanych do prestiżowej nagrody ESKA Music Awards 2017. Kim jest? Sprawdź na ESKA.pl, co wiemy o kandydacie do EMA2017.

4 godz. 19 min.

"Zaczytana" Galeria Kazimierz - weź udział!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy