Małopolska: Będą wzmożone kontrole prędkości! Gdzie się ich spodziewać? [MAPA]

Zdjęcie z artykułu: Małopolska: Będą wzmożone kontrole prędkości! Gdzie się ich spodziewać? [MAPA] Gdzie spodziewać się kontroli prędkości?; Materiały prasowe
Ilustracja do artykułu Małopolska: Będą wzmożone kontrole prędkości! Gdzie się ich spodziewać? [MAPA]

Według policyjnych statystyk, w zeszłym roku w okresie Świąt Wielkanocnych doszło do 180 wypadków, w wyniku których zginęły 22 osoby a 226 zostało rannych. Dane z 2016 roku nie pozostawiają złudzeń: najczęściej popełnianym wykroczeniem była zbyt szybka jazda. Dlatego też kierowcy w tym czasie muszą liczyć się ze zwiększonymi kontrolami prędkości.

Na podstawie danych zebranych w aplikacji Yanosik zostało stworzone zestawienie wskazujące punkty na mapie Polski, w których policja najczęściej dokonuje kontroli prędkości. – Nasz system stwarza możliwość dodawania ostrzeżeń, m.in. o wypadkach, zagrożeniach, utrudnieniach związanych z remontami, a także tych o kontrolach prędkości. Ich autentyczność weryfikowana jest przez kolejnych kierowców przejeżdżających przez dane miejsce, poprzez zatwierdzenie lub odrzucenie wcześniej dodanego komunikatu – komentuje Paweł Bahyrycz z Yanosika. – W ten sposób jesteśmy w stanie określić, w jakich najczęściej miejscach policja prowadzi działania prewencyjne – dodaje.

Specjaliści wzięli pod lupę wszystkie najważniejsze święta w Polsce oraz długie weekendy. Badane okresy uwzględniały również dni dojazdowe i przedłużające weekend. W ten sposób uzyskane wyniki wskazały miejsca stałych kontroli, gdzie niezależnie od rodzaju święta zawsze odnotowywane są pomiary prędkości. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że także w tym roku spotkają one kierowców w tych miejscach.

W Krakowie odnotowano cztery miejsca najczęstszych kontroli. Najczęściej sprawdzana jest droga E77 w okolicach ulic: Opolskiej, Josepha Conrada i Pasternik. Pierwsze miejsce pod względem częstości zgłoszeń w całym województwie małopolskim należy do centrum Olkusza - tam kontroli można się spodziewać na drodze krajowej nr 94.

Zdjęcie z artykułu: Małopolska: Będą wzmożone kontrole prędkości! Gdzie się ich spodziewać? [MAPA] Mapa; Materiały prasowe
Ilustracja do artykułu Małopolska: Będą wzmożone kontrole prędkości! Gdzie się ich spodziewać? [MAPA]

 

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Sprawdź, kto wystąpi nad Zalewem Kryspinów! Letnia Scena ESKI zaprasza!!Akcja partnerska

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy