Małopolska: Będą wzmożone kontrole prędkości! Gdzie się ich spodziewać? [MAPA]

Zdjęcie z artykułu: Małopolska: Będą wzmożone kontrole prędkości! Gdzie się ich spodziewać? [MAPA] Gdzie spodziewać się kontroli prędkości?; Materiały prasowe
Ilustracja do artykułu Małopolska: Będą wzmożone kontrole prędkości! Gdzie się ich spodziewać? [MAPA]

Według policyjnych statystyk, w zeszłym roku w okresie Świąt Wielkanocnych doszło do 180 wypadków, w wyniku których zginęły 22 osoby a 226 zostało rannych. Dane z 2016 roku nie pozostawiają złudzeń: najczęściej popełnianym wykroczeniem była zbyt szybka jazda. Dlatego też kierowcy w tym czasie muszą liczyć się ze zwiększonymi kontrolami prędkości.

Na podstawie danych zebranych w aplikacji Yanosik zostało stworzone zestawienie wskazujące punkty na mapie Polski, w których policja najczęściej dokonuje kontroli prędkości. – Nasz system stwarza możliwość dodawania ostrzeżeń, m.in. o wypadkach, zagrożeniach, utrudnieniach związanych z remontami, a także tych o kontrolach prędkości. Ich autentyczność weryfikowana jest przez kolejnych kierowców przejeżdżających przez dane miejsce, poprzez zatwierdzenie lub odrzucenie wcześniej dodanego komunikatu – komentuje Paweł Bahyrycz z Yanosika. – W ten sposób jesteśmy w stanie określić, w jakich najczęściej miejscach policja prowadzi działania prewencyjne – dodaje.

Specjaliści wzięli pod lupę wszystkie najważniejsze święta w Polsce oraz długie weekendy. Badane okresy uwzględniały również dni dojazdowe i przedłużające weekend. W ten sposób uzyskane wyniki wskazały miejsca stałych kontroli, gdzie niezależnie od rodzaju święta zawsze odnotowywane są pomiary prędkości. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że także w tym roku spotkają one kierowców w tych miejscach.

W Krakowie odnotowano cztery miejsca najczęstszych kontroli. Najczęściej sprawdzana jest droga E77 w okolicach ulic: Opolskiej, Josepha Conrada i Pasternik. Pierwsze miejsce pod względem częstości zgłoszeń w całym województwie małopolskim należy do centrum Olkusza - tam kontroli można się spodziewać na drodze krajowej nr 94.

Zdjęcie z artykułu: Małopolska: Będą wzmożone kontrole prędkości! Gdzie się ich spodziewać? [MAPA] Mapa; Materiały prasowe
Ilustracja do artykułu Małopolska: Będą wzmożone kontrole prędkości! Gdzie się ich spodziewać? [MAPA]

 

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

3 godz. 22 min.
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

3 godz. 36 min.
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

3 godz. 55 min.
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

4 godz. 15 min.

Przedstawiamy Idealne Miejsce Do Życia! Poznaj OZON!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy