Płatny dojazd do darmowego parkingu. Absurd przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Płatny dojazd do darmowego parkingu. Absurd przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie [AUDIO] Biuro; Ewa Sas, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Płatny dojazd do darmowego parkingu. Absurd przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie [AUDIO]

Mieszkańcy, którzy przyjeżdżali załatwić sprawę w Biurze Strefy Płatnego Parkowania przy al. 3 Maja, mieli do dyspozycji siedem miejsc postojowych. Kiedy ulica stała się dwukierunkowa - w związku z remontem mostu na Rudawie - miejsca zniknęły. Darmowy parking wyznaczono od strony ul. Reymonta, ale żeby tam wjechać, trzeba... zapłacić za wjazd na parking prywatny. 

- Tam jest taka sytuacja, że trzeba przejechać przez parking, który jest zarządzany przez prywatną spółkę. Przez ten parking się tylko przejeżdża, nie parkuje się tam. Podjeżdża się bezpośrednio przed stadion Wisły, tam jest teren zarządzany przez Zarząd Infrastruktury Sportowej. Ci klienci, którzy przyjeżdżają do Biura Strefy Płatnego Parkowania, mogą zaparkować tam bezpłatne - mówi Jan Machowski z krakowskiego magistratu. 

Jednak o tym zdaje się nie wiedzieć sam parkingowy, który pilnuje wjazdu od strony Reymonta. Kierowcom, którzy przyjeżdżają, każe płacić 5 złotych za skorzystanie z parkingu. - Problem polega na tym, że nie każdy z pracowników tego prywatnego parkingu wie, że jest taka sytuacja jaka jest, tymczasowa. Spółka Miejska Infrastruktura zwracała uwagę temu prywatnemu podmiotowi - tłumaczy Machowski. 

Stałe i bezpłatne miejsca parkingowe przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania mają wrócić wraz z końcem remontu mostu na Rudawie i przywróceniem jednokierunkowego ruchu na al. 3 Maja. Według zapewnień urzędników, ma to nastąpić za miesiąc.

Więcej szczegółów w materiale Ewy Sas, reporterki Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Męskie Granie 2017: Nieboskłon - premiera nowej piosenki

Męskie Granie 2017: Nieboskłon - premiera nowej piosenki

Męskie Granie 2017 to już ósma ogólnopolska trasa tych wyjątkowych muzycznych wydarzeń. Sprawdź, kiedy będzie miała miejsce premiera nowego singla Męskiego Grania.

23 maja 2017, 22:40
Kuba Wojewódzki 23.05: goście to...

Kuba Wojewódzki 23.05: goście to...

Kuba Wojewódzki 23.05: kto będzie gościem w ostatnim odcinku tego sezonu? Tego dowiemy się dopiero we wtorkowy wieczór.

23 maja 2017, 22:17
Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze. Najmłodsze ma 8 lat

Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze. Najmłodsze ma 8 lat

Rodzice szaleńczo poszukują swoich dzieci, które nadal nie wróciły z koncertu Ariany Grande w Manchesterze, podczas którego doszło do zamachu, w którym zginęły 22 osoby.

23 maja 2017, 18:14
Piotr Gąsowski o Wodeckim: 'Jestem jedną z sierot po Tobie…'

Piotr Gąsowski o Wodeckim: 'Jestem jedną z sierot po Tobie…'

Zbigniew Wodecki nie żyje - ta smutna informacja trafiła do polskich mediów w poniedziałek, 22 maja. Artystę bardzo przejmującym wpisem pożegnał Piotr Gąsowski. Zobaczcie, co napisał...

23 maja 2017, 16:40

28 maja Gru, Dru i Minionki w Krakowie! Odwiedź imprezę! Zapraszamy!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy