Płatny dojazd do darmowego parkingu. Absurd przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Płatny dojazd do darmowego parkingu. Absurd przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie [AUDIO] Biuro; Ewa Sas, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Płatny dojazd do darmowego parkingu. Absurd przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie [AUDIO]

Mieszkańcy, którzy przyjeżdżali załatwić sprawę w Biurze Strefy Płatnego Parkowania przy al. 3 Maja, mieli do dyspozycji siedem miejsc postojowych. Kiedy ulica stała się dwukierunkowa - w związku z remontem mostu na Rudawie - miejsca zniknęły. Darmowy parking wyznaczono od strony ul. Reymonta, ale żeby tam wjechać, trzeba... zapłacić za wjazd na parking prywatny. 

- Tam jest taka sytuacja, że trzeba przejechać przez parking, który jest zarządzany przez prywatną spółkę. Przez ten parking się tylko przejeżdża, nie parkuje się tam. Podjeżdża się bezpośrednio przed stadion Wisły, tam jest teren zarządzany przez Zarząd Infrastruktury Sportowej. Ci klienci, którzy przyjeżdżają do Biura Strefy Płatnego Parkowania, mogą zaparkować tam bezpłatne - mówi Jan Machowski z krakowskiego magistratu. 

Jednak o tym zdaje się nie wiedzieć sam parkingowy, który pilnuje wjazdu od strony Reymonta. Kierowcom, którzy przyjeżdżają, każe płacić 5 złotych za skorzystanie z parkingu. - Problem polega na tym, że nie każdy z pracowników tego prywatnego parkingu wie, że jest taka sytuacja jaka jest, tymczasowa. Spółka Miejska Infrastruktura zwracała uwagę temu prywatnemu podmiotowi - tłumaczy Machowski. 

Stałe i bezpłatne miejsca parkingowe przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania mają wrócić wraz z końcem remontu mostu na Rudawie i przywróceniem jednokierunkowego ruchu na al. 3 Maja. Według zapewnień urzędników, ma to nastąpić za miesiąc.

Więcej szczegółów w materiale Ewy Sas, reporterki Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017: masa atrakcji i genialne koncerty. Tak bawiła się Warszawa!

Wianki nad Wisłą 2017: masa atrakcji i genialne koncerty. Tak bawiła się Warszawa!

Wianki nad Wisłą 2017 w Warszawie przeszły do historii i to w wielkim stylu. Już teraz zobaczcie relację z wydarzenia na ESKA.pl

37 min
Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Jaka będzie pogoda w wakacje 2017? Więcej deszczu czy słońca? Najświeższa długoterminowa prognoza pogody do sprawdzenia w jednym miejscu - na ESKA.pl

1 godz. 12 min.
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzili z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczyliśmy 24 czerwca podczas gali.

1 godz. 42 min.
Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy