Płatny dojazd do darmowego parkingu. Absurd przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Płatny dojazd do darmowego parkingu. Absurd przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie [AUDIO] Biuro; Ewa Sas, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Płatny dojazd do darmowego parkingu. Absurd przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie [AUDIO]

Mieszkańcy, którzy przyjeżdżali załatwić sprawę w Biurze Strefy Płatnego Parkowania przy al. 3 Maja, mieli do dyspozycji siedem miejsc postojowych. Kiedy ulica stała się dwukierunkowa - w związku z remontem mostu na Rudawie - miejsca zniknęły. Darmowy parking wyznaczono od strony ul. Reymonta, ale żeby tam wjechać, trzeba... zapłacić za wjazd na parking prywatny. 

- Tam jest taka sytuacja, że trzeba przejechać przez parking, który jest zarządzany przez prywatną spółkę. Przez ten parking się tylko przejeżdża, nie parkuje się tam. Podjeżdża się bezpośrednio przed stadion Wisły, tam jest teren zarządzany przez Zarząd Infrastruktury Sportowej. Ci klienci, którzy przyjeżdżają do Biura Strefy Płatnego Parkowania, mogą zaparkować tam bezpłatne - mówi Jan Machowski z krakowskiego magistratu. 

Jednak o tym zdaje się nie wiedzieć sam parkingowy, który pilnuje wjazdu od strony Reymonta. Kierowcom, którzy przyjeżdżają, każe płacić 5 złotych za skorzystanie z parkingu. - Problem polega na tym, że nie każdy z pracowników tego prywatnego parkingu wie, że jest taka sytuacja jaka jest, tymczasowa. Spółka Miejska Infrastruktura zwracała uwagę temu prywatnemu podmiotowi - tłumaczy Machowski. 

Stałe i bezpłatne miejsca parkingowe przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania mają wrócić wraz z końcem remontu mostu na Rudawie i przywróceniem jednokierunkowego ruchu na al. 3 Maja. Według zapewnień urzędników, ma to nastąpić za miesiąc.

Więcej szczegółów w materiale Ewy Sas, reporterki Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Toruń - Italian House po Kuchennych rewolucjach. MENU ADRES ZDJĘCIA

Toruń - Italian House po Kuchennych rewolucjach. MENU ADRES ZDJĘCIA

Restauracja Italian House w Toruniu po Kuchennych rewolucjach Magdy Gessler zmieniła nazwę na La Nonna Siciliana. Co teraz znajduje się w menu? Ile kosztują dania?

1 godz. 2 min.
David Guetta, Nicki Minaj & Lil Wayne - wybuchowe połączenie w Light My Body Up! [VIDEO]

David Guetta, Nicki Minaj & Lil Wayne - wybuchowe połączenie w Light My Body Up! [VIDEO]

Nowa piosenka Davida Guetty będzie hymnem każdej imprezy? Weteran sceny tanecznej połączył siły z rapową arystokracją, czyli z Nicki Minaj i Lil Wayne'em. Light My Body Up usłyszycie w Radiu ESKA i na ESKA.pl!

1 godz. 41 min.
Skoki narciarskie 25.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie 25.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie w Planicy 25 marca to konkurs drużynowy! Polacy mają historyczną szansę wygrać klasyfikację Pucharu Narodów i zostać najlepszą drużyną świata! Trzymamy za to kciuki oglądając transmisję na żywo w telewizji i internecie. Rozpiska emisji do sprawdzenia na ESKA.pl

1 godz. 53 min.
Serial online - reality show o walce o przetrwanie na Syberii już na eskaGO!

Serial online - reality show o walce o przetrwanie na Syberii już na eskaGO!

Reality show w serialu Siberia straszy swoich uczestników, a teraz napędzi strachu także widzom, bo już dziś produkcję można oglądać na eskaGO! Na ekranie: survival, nadprzyrodzone niebezpieczeństwa, romanse i zagadki – nie możecie tego przegapić!

2 godz. 52 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy