Płatny dojazd do darmowego parkingu. Absurd przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Płatny dojazd do darmowego parkingu. Absurd przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie [AUDIO] Biuro; Ewa Sas, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Płatny dojazd do darmowego parkingu. Absurd przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie [AUDIO]

Mieszkańcy, którzy przyjeżdżali załatwić sprawę w Biurze Strefy Płatnego Parkowania przy al. 3 Maja, mieli do dyspozycji siedem miejsc postojowych. Kiedy ulica stała się dwukierunkowa - w związku z remontem mostu na Rudawie - miejsca zniknęły. Darmowy parking wyznaczono od strony ul. Reymonta, ale żeby tam wjechać, trzeba... zapłacić za wjazd na parking prywatny. 

- Tam jest taka sytuacja, że trzeba przejechać przez parking, który jest zarządzany przez prywatną spółkę. Przez ten parking się tylko przejeżdża, nie parkuje się tam. Podjeżdża się bezpośrednio przed stadion Wisły, tam jest teren zarządzany przez Zarząd Infrastruktury Sportowej. Ci klienci, którzy przyjeżdżają do Biura Strefy Płatnego Parkowania, mogą zaparkować tam bezpłatne - mówi Jan Machowski z krakowskiego magistratu. 

Jednak o tym zdaje się nie wiedzieć sam parkingowy, który pilnuje wjazdu od strony Reymonta. Kierowcom, którzy przyjeżdżają, każe płacić 5 złotych za skorzystanie z parkingu. - Problem polega na tym, że nie każdy z pracowników tego prywatnego parkingu wie, że jest taka sytuacja jaka jest, tymczasowa. Spółka Miejska Infrastruktura zwracała uwagę temu prywatnemu podmiotowi - tłumaczy Machowski. 

Stałe i bezpłatne miejsca parkingowe przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania mają wrócić wraz z końcem remontu mostu na Rudawie i przywróceniem jednokierunkowego ruchu na al. 3 Maja. Według zapewnień urzędników, ma to nastąpić za miesiąc.

Więcej szczegółów w materiale Ewy Sas, reporterki Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce! Wszyscy fani gier losowych będą mieli teraz szanse wygrać dużo więcej niż w słynnej 'szóstce' Lotto. Kiedy i jak grać? Sprawdzamy na ESKA.pl. 

22 sierpnia 2017, 18:28
Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - największa europejska gra liczbowa niedługo trafi do Polski! Do wygrania ogromne sumy pieniędzy! Sprawdzamy zasady opisujące jak grać w nową loterię!

22 sierpnia 2017, 16:57
Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Najlepsze festiwalowe debiuty już teraz na ESKA.pl. Sprawdź, kto porwał publiczność do zabawy.

22 sierpnia 2017, 16:37
Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs Mcgregor. Ta walka będzie starciem tytanów, na które czekają fani sportów walk z całego świata! Utytułowani zawodnicy już niedługo zmierzą się w ringu. Sprawdźcie kiedy i o której godzinie odbędzie się pojedynek.

22 sierpnia 2017, 15:50

Sprawdź, kto wystąpi nad Zalewem Kryspinów! Letnia Scena ESKI zaprasza!!Akcja partnerska

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy