W Krakowie pojawią się bilety na SMS? To możliwe [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: W Krakowie pojawią się bilety na SMS? To możliwe [AUDIO] Bilety na SMS w Krakowie?; Sylwia Adamczyk, ESKAINFO.pl
Ilustracja do artykułu W Krakowie pojawią się bilety na SMS? To możliwe [AUDIO]

Wysyłasz SMS i jedziesz. Bogusław Kośmider, przewodniczący rady miasta, takie rozwiązanie podpatrzył we Florencji. Teraz proponuje wprowadzić je w Krakowie.

- Ostatnio miałem okazję być prywatnie we Florencji, mieście partnerskim Krakowa. Musieliśmy z żoną korzystać z transportu publicznego, a nie było możliwości kupienia biletu. Wtedy zwrócono mi uwagę, że aby kupić bilet można wysłać SMS-a i zwrotnie dostaje się potwierdzenie - mówi Bogusław Kośmider.

- Każdy sposób, który ułatwia dostęp do komunikacji miejskiej pasażerom, jest dobry i warto go wypróbować. Mamy już możliwość kupowania biletów przez komórkę dzięki aplikacjom mobilnym, natomiast po pierwsze nie każdy ma nowe telefony które obsługują takie aplikacje, a po drugie zwykle korzystanie z tych aplikacji wymaga rejestracji i uciążliwych formalności. Takie kupowanie biletów przez SMS może te formalności znacznie uprościć - mówi Jacek Mosakowski z Platformy Komunikacyjnej Krakowa, grupy miłośników komunikacji miejskiej. - Z drugiej strony warto sprawdzić, jakie byłyby koszty wprowadzenia takiego rozwiązania, ponieważ na pewno operatorzy sieci komórkowych będą chcieli dostać prowizje - dodaje.

Przewodniczący rady miasta złożył w tej sprawie interpelację do prezydenta Krakowa. Jak mówi, koszt wprowadzenia takiego udogodnienia nie powinien być duży. - Są tacy operatorzy, są takie możliwości, że opłaty za pośrednictwo, czy też prowizje, mogłyby być stosunkowo niewielkie - mówi Kośmider.

>>> Przebudowa al. 29 Listopada wystartuje za rok. Będą utrudnienia [AUDIO]


Posłuchaj materiału Kasi Kasprzyk, reporterki Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Harry Potter: 2 nowe książki J.K. Rowling jesienią

Harry Potter: 2 nowe książki J.K. Rowling jesienią

Już jesienią 2017 w sprzedaży pojawią się dwie nowe książki z magicznego świata Harry'ego Pottera.

3 godz. 30 min.
OPUS: 19-latek z Polski zebrał pół miliona na konkurencję dla Spotify

OPUS: 19-latek z Polski zebrał pół miliona na konkurencję dla Spotify

Nastolatek z Polski zebrał pół miliona złotych w dwa dni na rozwój swojej platformy muzycznej OPUS. Mateusz Mach chce przeprowadzić rewolucję streamingową, która wyprze Spotify!

3 godz. 48 min.
Lech - Haugesund 20.07.2017: TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Lech - Haugesund 20.07.2017: TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Lech Poznań - Haugesund w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Europy! Gdzie i o której oglądać transmisję na żywo? Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

4 godz. 3 min.
Pogoda na sierpień 2017 - długoterminowa prognoza. Ciepło czy zimno?

Pogoda na sierpień 2017 - długoterminowa prognoza. Ciepło czy zimno?

Jaka będzie pogoda w sierpniu 2017? Po deszczowym lipcu wiele osób zastanawia się, jak będzie w ostatni miesiąc wakacji. Czy sierpień upłynie pod znakiem wysokich temperatur? Dowiecie się - na ESKA.pl

4 godz. 3 min.

29 lipca zapraszamy na wyjątkowy koncert. 1 rok po ŚDM! Wstęp wolny :)Akcja partnerska

Poznaj program i świętuj z nami 70 lat KS PIAST Wołowice!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy