113 psów i 238 kotów trafiło w lipcu do krakowskiego schroniska [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: 113 psów i 238 kotów trafiło w lipcu do krakowskiego schroniska [AUDIO] Krakowskie schronisko; Kasia Kasprzyk, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu 113 psów i 238 kotów trafiło w lipcu do krakowskiego schroniska [AUDIO]

Planują urlopy, pakują walizki i... pozbywają się zwierzaków. To niestety wciąż częsty wakacyjny scenariusz. Tylko w lipcu do krakowskiego schroniska trafiło 113 psów i 238 kotów. 

Przywożenie psów i kotów do schroniska, czy nawet podrzucanie ich przed bramę placówki, to i tak lepsze wyjście, niż przywiązanie pupila do drzewa w lesie, albo zostawienie go przy ruchliwej ulicy. Nie sposób zliczyć, ile zwierzaków zostaje w wakacje zwyczajnie wyrzuconych. - Jak ktoś ma poziom empatii na normalnym poziomie, to dla niego pewne rzeczy są po prostu niewyobrażalne. Niestety jeżeli ktoś traktuje zwierzęta jako element wystroju podwórka, albo coś czym chwali się przed znajomymi, nie widzi zwierzaka który też ma jakieś uczucia - mówi Agnieszka Gryziak z krakowskiego schroniska. Jak podkreśla, psom nie jest obce poczucie strachu czy niepewności. Zwierzęta przeżywają rozstania ze swoimi właścicielami. 

Co zrobić z psem w wakacje? 

Pozbywanie się zwierzaka to najgorsze z możliwych wyjść. Pupila można więc zostawić u rodziny czy znajomych, ale nie tylko. W Krakowie i w innych miastach działają także w specjalne hotele dla psów. - Jest to tak łatwo dostępne, że naprawdę nie ma co się zastanawiać, tylko umieścić swojego pupila w hotelu i jechać sobie spokojnie na wakacje - mówi Natalia Pióro, właścicielka jednego z takich miejsc. 

Jeszcze innym wyjściem jest zabranie psa czy kota ze sobą na wakacje. Wystarczy odpowiednio zaplanować wyjazd i uwzględnić noclegi w takich miejscach, w których zwierzaki nie są zabronione. 

Czytaj też: Ktoś włożył osiem szczeniąt do pudła i porzucił w lesie. Policja prowadzi dochodzenie [ZDJĘCIA]


Posłuchaj materiału Kasi Kasprzyk, reporterki Radia ESKA: 

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Sprawdź, kto wystąpi nad Zalewem Kryspinów! Letnia Scena ESKI zaprasza!!Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy