Brutalny napad w Prokocimiu. Jeden ze sprawców nadal poszukiwany

Zdjęcie z artykułu: Brutalny napad w Prokocimiu. Jeden ze sprawców nadal poszukiwany Zdjęcie poglądowe; Sylwia Adamczyk, ESKAINFO.pl
Ilustracja do artykułu Brutalny napad w Prokocimiu. Jeden ze sprawców nadal poszukiwany

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w krakowskim Prokocimiu. 59-letni mężczyzna został napadnięty na przystanku autobusowym.

Do stojącego na przystanku 59-latka podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Jeden z nich zażądał wydania wszystkich cennych przedmiotów, w szczególności gotówki, po czym wyrwał poszkodowanemu portfel. Drugi ze sprawców przytrzymywał 59-latka aby uniemożliwić mu opór i ucieczkę. Następnie złodziej dotkliwie pobił zaatakowanego mężczyznę.

Po kradzieży i pobiciu sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Poszkodowany mężczyzna wezwał na miejsce policjantów. Funkcjonariusze bardzo szybko wytypowali głównego sprawcę przestępstwa - to znany policji 37-mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna niedawno opuścił więzienie. Odbywał karę za kradzieże i rozboje. Decyzją sądu został aresztowany i ponownie trafił za kratki. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności, przy czym kara ta może być zwiększona z uwagi na recydywę.

Nadal trwają poszukiwania drugiego ze sprawców.

Czytaj też: Rozbój w centrum Krakowa: 24-latek napadł na kobietę

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

23 lipca 2017, 14:58
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

23 lipca 2017, 14:12
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

23 lipca 2017, 13:25
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

23 lipca 2017, 11:28
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy