Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA]

Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA] 4 Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA]
Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA] / Powiat Krakowski 112
Ilustracja do artykułu: Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA]

Do wypadku doszło w piątek w miejscowości Modlnica. Kierowca ciężarówki został przygnieciony elementami konstrukcji kabiny. Skutki zdarzenia wyglądały wyjątkowo groźnie. 

Kierowca został uwięziony w ciężarówce. Był przytomny i świadomy, ale nie mógł się poruszać. Miał także problemy z oddychaniem. Kabina była zgnieciona. 

- Zabezpieczono miejsca zdarzenia, odłączono akumulatory, rozwinięto linię gaśniczą oraz zabezpieczono wyciek paliwa. W tym samym czasie cały czas utrzymywano kontakt z poszkodowanym i przy pomocy sprzętu hydraulicznego oraz pneumatycznego przystąpiono do rozcinania i podnoszenia konstrukcji kabiny, aby jak najszybciej pomóc uwięzionemu kierowcy w swobodnym oddychaniu - relacjonują strażacy.

- Działania były prowadzone jednocześnie z dwóch stron kabiny. Będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zaopatrywały medycznie poszkodowanego i czekały na bezpieczne przyjęcie. Na miejscu zdarzenia, na równoległej drodze, przypadkowo przejeżdżał ciężki holownik pomocy drogowej, który w porozumieniu i za zgodą KDR został wykorzystany do uniesienia kabiny pojazdu ciężarowego celem szybkiego wydostania przygniecionego kierowcy. Operatorzy holownika fachowo i szybko podjechali i podnieśli kabinę pojazdu, a następnie strażacy sprawnie i bezpiecznie wydostali kierowcę na zewnątrz i przekazali pod opiekę ZRM w stanie ogólnym dobrym - informuje PSP.

Kierowca został przetransportowany do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

>>> Płatny dojazd do darmowego parkingu. Absurd przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie [AUDIO] 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gran Derbi 23.04.2017: Real Madryt - FC Barcelona ONLINE i w TV za darmo? [TRANSMISJA]

Gran Derbi 23.04.2017: Real Madryt - FC Barcelona ONLINE i w TV za darmo? [TRANSMISJA]

Real Madryt - FC Barcelona na żywo w internecie i ogólnodostępnej telewizji? Gdzie i o której oglądać Gran Derbi 2017? Przekonajcie się już teraz na ESKA.pl

23 kwietnia 2017, 19:26
Pogoda na majówkę 2017 - jaki będzie długi weekend?

Pogoda na majówkę 2017 - jaki będzie długi weekend?

Jakie są prognozy pogody na majówkę 2017? Będzie ciepło czy zimno i deszczowo? O tym, jaka będzie pogoda 1, 2 i 3 maja piszemy na ESKA.pl!

23 kwietnia 2017, 13:34
Talizman vs Królowa łez - dla kogo tytuł hitu i teledysku roku? #EMA2017

Talizman vs Królowa łez - dla kogo tytuł hitu i teledysku roku? #EMA2017

Talizman i Królowa łez - to dwa hity, które walczą w tych samych kategoriach! Który przebój okaże się lepszy i otrzyma nagrodę na ESKA Music Awards 2017? Informacje o tych utworach podrzucamy na ESKA.pl

23 kwietnia 2017, 10:39
Orlen Warsaw Marathon 2017 - TRASA i utrudnienia na drodze

Orlen Warsaw Marathon 2017 - TRASA i utrudnienia na drodze

Orlen Warsaw Marathon już w niedzielę 23 kwietnia 2017. Tego dnia w centrum miasta będą duże utrudnienia w ruchu. Które ulice będą zamknięte? Jak przebiega trasa OWM 2017? Przekonajcie się na ESKA.pl

23 kwietnia 2017, 10:35

JODO GYM. To jedyna taka siłownia na świecie. Sprawdź! Zapraszamy!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy