Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA]

Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA] 4 Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA]
Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA] / Powiat Krakowski 112
Ilustracja do artykułu: Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA]

Do wypadku doszło w piątek w miejscowości Modlnica. Kierowca ciężarówki został przygnieciony elementami konstrukcji kabiny. Skutki zdarzenia wyglądały wyjątkowo groźnie. 

Kierowca został uwięziony w ciężarówce. Był przytomny i świadomy, ale nie mógł się poruszać. Miał także problemy z oddychaniem. Kabina była zgnieciona. 

- Zabezpieczono miejsca zdarzenia, odłączono akumulatory, rozwinięto linię gaśniczą oraz zabezpieczono wyciek paliwa. W tym samym czasie cały czas utrzymywano kontakt z poszkodowanym i przy pomocy sprzętu hydraulicznego oraz pneumatycznego przystąpiono do rozcinania i podnoszenia konstrukcji kabiny, aby jak najszybciej pomóc uwięzionemu kierowcy w swobodnym oddychaniu - relacjonują strażacy.

- Działania były prowadzone jednocześnie z dwóch stron kabiny. Będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zaopatrywały medycznie poszkodowanego i czekały na bezpieczne przyjęcie. Na miejscu zdarzenia, na równoległej drodze, przypadkowo przejeżdżał ciężki holownik pomocy drogowej, który w porozumieniu i za zgodą KDR został wykorzystany do uniesienia kabiny pojazdu ciężarowego celem szybkiego wydostania przygniecionego kierowcy. Operatorzy holownika fachowo i szybko podjechali i podnieśli kabinę pojazdu, a następnie strażacy sprawnie i bezpiecznie wydostali kierowcę na zewnątrz i przekazali pod opiekę ZRM w stanie ogólnym dobrym - informuje PSP.

Kierowca został przetransportowany do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

>>> Płatny dojazd do darmowego parkingu. Absurd przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie [AUDIO] 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

23 lipca 2017, 14:58
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

23 lipca 2017, 14:12
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

23 lipca 2017, 13:25
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

23 lipca 2017, 11:28
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy