Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA]

Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA] 4 Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA]
Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA] / Powiat Krakowski 112
Ilustracja do artykułu: Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA]

Do wypadku doszło w piątek w miejscowości Modlnica. Kierowca ciężarówki został przygnieciony elementami konstrukcji kabiny. Skutki zdarzenia wyglądały wyjątkowo groźnie. 

Kierowca został uwięziony w ciężarówce. Był przytomny i świadomy, ale nie mógł się poruszać. Miał także problemy z oddychaniem. Kabina była zgnieciona. 

- Zabezpieczono miejsca zdarzenia, odłączono akumulatory, rozwinięto linię gaśniczą oraz zabezpieczono wyciek paliwa. W tym samym czasie cały czas utrzymywano kontakt z poszkodowanym i przy pomocy sprzętu hydraulicznego oraz pneumatycznego przystąpiono do rozcinania i podnoszenia konstrukcji kabiny, aby jak najszybciej pomóc uwięzionemu kierowcy w swobodnym oddychaniu - relacjonują strażacy.

- Działania były prowadzone jednocześnie z dwóch stron kabiny. Będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zaopatrywały medycznie poszkodowanego i czekały na bezpieczne przyjęcie. Na miejscu zdarzenia, na równoległej drodze, przypadkowo przejeżdżał ciężki holownik pomocy drogowej, który w porozumieniu i za zgodą KDR został wykorzystany do uniesienia kabiny pojazdu ciężarowego celem szybkiego wydostania przygniecionego kierowcy. Operatorzy holownika fachowo i szybko podjechali i podnieśli kabinę pojazdu, a następnie strażacy sprawnie i bezpiecznie wydostali kierowcę na zewnątrz i przekazali pod opiekę ZRM w stanie ogólnym dobrym - informuje PSP.

Kierowca został przetransportowany do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

>>> Płatny dojazd do darmowego parkingu. Absurd przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie [AUDIO] 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Męskie Granie 2017: Nieboskłon - premiera nowej piosenki

Męskie Granie 2017: Nieboskłon - premiera nowej piosenki

Męskie Granie 2017 to już ósma ogólnopolska trasa tych wyjątkowych muzycznych wydarzeń. Sprawdź, kiedy będzie miała miejsce premiera nowego singla Męskiego Grania.

23 maja 2017, 22:40
Kuba Wojewódzki 23.05: goście to...

Kuba Wojewódzki 23.05: goście to...

Kuba Wojewódzki 23.05: kto będzie gościem w ostatnim odcinku tego sezonu? Tego dowiemy się dopiero we wtorkowy wieczór.

23 maja 2017, 22:17
Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze. Najmłodsze ma 8 lat

Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze. Najmłodsze ma 8 lat

Rodzice szaleńczo poszukują swoich dzieci, które nadal nie wróciły z koncertu Ariany Grande w Manchesterze, podczas którego doszło do zamachu, w którym zginęły 22 osoby.

23 maja 2017, 18:14
Piotr Gąsowski o Wodeckim: 'Jestem jedną z sierot po Tobie…'

Piotr Gąsowski o Wodeckim: 'Jestem jedną z sierot po Tobie…'

Zbigniew Wodecki nie żyje - ta smutna informacja trafiła do polskich mediów w poniedziałek, 22 maja. Artystę bardzo przejmującym wpisem pożegnał Piotr Gąsowski. Zobaczcie, co napisał...

23 maja 2017, 16:40

28 maja Gru, Dru i Minionki w Krakowie! Odwiedź imprezę! ZapraszamyAkcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy