Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA]

Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA] 4 Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA]
Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA] / Powiat Krakowski 112
Ilustracja do artykułu: Ciężarówka przygniotła człowieka. Zdjęcia z tego wypadku mrożą krew w żyłach [GALERIA]

Do wypadku doszło w piątek w miejscowości Modlnica. Kierowca ciężarówki został przygnieciony elementami konstrukcji kabiny. Skutki zdarzenia wyglądały wyjątkowo groźnie. 

Kierowca został uwięziony w ciężarówce. Był przytomny i świadomy, ale nie mógł się poruszać. Miał także problemy z oddychaniem. Kabina była zgnieciona. 

- Zabezpieczono miejsca zdarzenia, odłączono akumulatory, rozwinięto linię gaśniczą oraz zabezpieczono wyciek paliwa. W tym samym czasie cały czas utrzymywano kontakt z poszkodowanym i przy pomocy sprzętu hydraulicznego oraz pneumatycznego przystąpiono do rozcinania i podnoszenia konstrukcji kabiny, aby jak najszybciej pomóc uwięzionemu kierowcy w swobodnym oddychaniu - relacjonują strażacy.

- Działania były prowadzone jednocześnie z dwóch stron kabiny. Będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zaopatrywały medycznie poszkodowanego i czekały na bezpieczne przyjęcie. Na miejscu zdarzenia, na równoległej drodze, przypadkowo przejeżdżał ciężki holownik pomocy drogowej, który w porozumieniu i za zgodą KDR został wykorzystany do uniesienia kabiny pojazdu ciężarowego celem szybkiego wydostania przygniecionego kierowcy. Operatorzy holownika fachowo i szybko podjechali i podnieśli kabinę pojazdu, a następnie strażacy sprawnie i bezpiecznie wydostali kierowcę na zewnątrz i przekazali pod opiekę ZRM w stanie ogólnym dobrym - informuje PSP.

Kierowca został przetransportowany do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

>>> Płatny dojazd do darmowego parkingu. Absurd przy Biurze Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie [AUDIO] 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

3 godz. 30 min.
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

3 godz. 44 min.
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

4 godz. 3 min.
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

4 godz. 23 min.

Przedstawiamy Idealne Miejsce Do Życia! Poznaj OZON!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy