Dwaj mężczyźni okradali stacje paliw. Ich łup był warty 20 tysięcy złotych

Zdjęcie z artykułu: Dwaj mężczyźni okradali stacje paliw. Ich łup był warty 20 tysięcy złotych Zdjęcie poglądowe; Skitterphoto / pixabay.com
Ilustracja do artykułu Dwaj mężczyźni okradali stacje paliw. Ich łup był warty 20 tysięcy złotych

Do jednego z krakowskich komisariatów wpłynęło zawiadomienie o kradzieży paliwa o wartości ok. 1000 zł z sieciowej stacji. Sprawcą kradzieży miał być kierowca białego busa. Prawdopodobnie tankował do umieszczonej w przedziale ładunkowym beczki. Policjanci ustalili, że takich kradzieży mogło być więcej.

Komendant zorganizował spotkanie z dyrektorem ds. ochrony sieci stacji paliw. Opracowano wspólny plan działania. Zorganizowane zostało także spotkanie z kierownikami stacji paliw, na którym omówiono zasady współpracy oraz przeprowadzono szkolenie z zakresu postępowania w razie ujawnienia kradzieży.

Policjanci ustalili i przeanalizowali wszystkie kradzieże z udziałem białego busa. Okazało się, że sprawca działał na terenie całego Krakowa i okolic. Łącznie dokonał dziesięciu kradzieży, a łączna wartość skradzionego paliwa wyniosła ponad 20 tys. zł. 

Funkcjonariusze ustalili dane dwóch mężczyzn, którzy z dużym prawdopodobieństwem mogli być sprawcami kradzieży. Okazało się, że mężczyźni pozbyli się już samochodu. Obaj byli poszukiwani przez inne jednostki policji z uwagi na orzeczone kary za kradzieże towaru w sklepach.

13 marca został zatrzymany pierwszy ze sprawców. Drugiego, który był mózgiem całej operacji, kryminalni z „trójki” zatrzymali 15 marca. Pierwszy przyznał się do współudziału w dwóch kradzieżach, natomiast drugi do udziału we wszystkich dziesięciu. Przedstawiono mu także zarzut posiadania środków odurzających. Zatrzymani zostali przewiezieni do zakładu karnego.

Trwają ustalenia, czy sprawcy okradali tylko jedną sieć paliw. 

Czytaj też: Groził 30-latce, że opublikuje jej intymne zdjęcia. Zażądał pieniędzy i seksu

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017: masa atrakcji i genialne koncerty. Tak bawiła się Warszawa!

Wianki nad Wisłą 2017: masa atrakcji i genialne koncerty. Tak bawiła się Warszawa!

Wianki nad Wisłą 2017 w Warszawie przeszły do historii i to w wielkim stylu. Już teraz zobaczcie relację z wydarzenia na ESKA.pl

30 min
Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Jaka będzie pogoda w wakacje 2017? Więcej deszczu czy słońca? Najświeższa długoterminowa prognoza pogody do sprawdzenia w jednym miejscu - na ESKA.pl

1 godz. 5 min.
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzili z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczyliśmy 24 czerwca podczas gali.

1 godz. 35 min.
Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy