Dwaj mężczyźni okradali stacje paliw. Ich łup był warty 20 tysięcy złotych

Zdjęcie z artykułu: Dwaj mężczyźni okradali stacje paliw. Ich łup był warty 20 tysięcy złotych Zdjęcie poglądowe; Skitterphoto / pixabay.com
Ilustracja do artykułu Dwaj mężczyźni okradali stacje paliw. Ich łup był warty 20 tysięcy złotych

Do jednego z krakowskich komisariatów wpłynęło zawiadomienie o kradzieży paliwa o wartości ok. 1000 zł z sieciowej stacji. Sprawcą kradzieży miał być kierowca białego busa. Prawdopodobnie tankował do umieszczonej w przedziale ładunkowym beczki. Policjanci ustalili, że takich kradzieży mogło być więcej.

Komendant zorganizował spotkanie z dyrektorem ds. ochrony sieci stacji paliw. Opracowano wspólny plan działania. Zorganizowane zostało także spotkanie z kierownikami stacji paliw, na którym omówiono zasady współpracy oraz przeprowadzono szkolenie z zakresu postępowania w razie ujawnienia kradzieży.

Policjanci ustalili i przeanalizowali wszystkie kradzieże z udziałem białego busa. Okazało się, że sprawca działał na terenie całego Krakowa i okolic. Łącznie dokonał dziesięciu kradzieży, a łączna wartość skradzionego paliwa wyniosła ponad 20 tys. zł. 

Funkcjonariusze ustalili dane dwóch mężczyzn, którzy z dużym prawdopodobieństwem mogli być sprawcami kradzieży. Okazało się, że mężczyźni pozbyli się już samochodu. Obaj byli poszukiwani przez inne jednostki policji z uwagi na orzeczone kary za kradzieże towaru w sklepach.

13 marca został zatrzymany pierwszy ze sprawców. Drugiego, który był mózgiem całej operacji, kryminalni z „trójki” zatrzymali 15 marca. Pierwszy przyznał się do współudziału w dwóch kradzieżach, natomiast drugi do udziału we wszystkich dziesięciu. Przedstawiono mu także zarzut posiadania środków odurzających. Zatrzymani zostali przewiezieni do zakładu karnego.

Trwają ustalenia, czy sprawcy okradali tylko jedną sieć paliw. 

Czytaj też: Groził 30-latce, że opublikuje jej intymne zdjęcia. Zażądał pieniędzy i seksu

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

13 min
KSW 39 - WYNIKI. Relacja na żywo: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja na żywo: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online na żywo na ESKA.pl.

16 min
KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 na żywo 27 maja! Transmisja będzie udostępniona za darmo? Gdzie szukać streamów? Ściągę dla wszystkich osób, które chcą zobaczyć KSW na Narodowym - podrzucamy na ESKA.pl!

3 godz. 31 min.
KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW na Narodowym to jedno z największych wydarzeń w historii Federacji. Tym bardziej, że bohaterem wieczoru będą Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Kto jeszcze? Lista zawodników do sprawdzenia na ESKA.pl

4 godz. 55 min.

Pub & Club Prestige! Poznaj nowe, wyjątkowe miejsce w Krakowie!!Akcja partnerska

28 maja Gru, Dru i Minionki w Krakowie! Odwiedź imprezę! ZapraszamyAkcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy