Dwaj mężczyźni okradali stacje paliw. Ich łup był warty 20 tysięcy złotych

Zdjęcie z artykułu: Dwaj mężczyźni okradali stacje paliw. Ich łup był warty 20 tysięcy złotych Zdjęcie poglądowe; Skitterphoto / pixabay.com
Ilustracja do artykułu Dwaj mężczyźni okradali stacje paliw. Ich łup był warty 20 tysięcy złotych

Do jednego z krakowskich komisariatów wpłynęło zawiadomienie o kradzieży paliwa o wartości ok. 1000 zł z sieciowej stacji. Sprawcą kradzieży miał być kierowca białego busa. Prawdopodobnie tankował do umieszczonej w przedziale ładunkowym beczki. Policjanci ustalili, że takich kradzieży mogło być więcej.

Komendant zorganizował spotkanie z dyrektorem ds. ochrony sieci stacji paliw. Opracowano wspólny plan działania. Zorganizowane zostało także spotkanie z kierownikami stacji paliw, na którym omówiono zasady współpracy oraz przeprowadzono szkolenie z zakresu postępowania w razie ujawnienia kradzieży.

Policjanci ustalili i przeanalizowali wszystkie kradzieże z udziałem białego busa. Okazało się, że sprawca działał na terenie całego Krakowa i okolic. Łącznie dokonał dziesięciu kradzieży, a łączna wartość skradzionego paliwa wyniosła ponad 20 tys. zł. 

Funkcjonariusze ustalili dane dwóch mężczyzn, którzy z dużym prawdopodobieństwem mogli być sprawcami kradzieży. Okazało się, że mężczyźni pozbyli się już samochodu. Obaj byli poszukiwani przez inne jednostki policji z uwagi na orzeczone kary za kradzieże towaru w sklepach.

13 marca został zatrzymany pierwszy ze sprawców. Drugiego, który był mózgiem całej operacji, kryminalni z „trójki” zatrzymali 15 marca. Pierwszy przyznał się do współudziału w dwóch kradzieżach, natomiast drugi do udziału we wszystkich dziesięciu. Przedstawiono mu także zarzut posiadania środków odurzających. Zatrzymani zostali przewiezieni do zakładu karnego.

Trwają ustalenia, czy sprawcy okradali tylko jedną sieć paliw. 

Czytaj też: Groził 30-latce, że opublikuje jej intymne zdjęcia. Zażądał pieniędzy i seksu

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 - pełna lista na ESKA.pl. Kto wystąpi w Polsce w 2017 roku? Już teraz sprawdźcie spis najważniejszych koncertów w 2017 roku. Wszystkie wydarzenia w jednym miejscu! Wśród muzycznych gwiazd, które przyjadą do Polski, znajdują się m.in. Ariana Grande, Coldplay, Alan Walker czy The Weeknd!

2 godz. 43 min.
Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Walka Władimir Kliczko - Anthony Joshua to niesamowite emocje w wadze ciężkiej. Czy transmisja będzie dostępna? Gdzie obejrzeć walkę?

3 godz. 7 min.
Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Prognozy pogody na maj 2017 ciekawią każdego. Ile stopni na termometrach? Gdzie będzie najcieplej? Szczegóły pogodowe przybliżamy Wam na ESKA.pl!

3 godz. 48 min.
Kim jest Mandee? #EMA2017

Kim jest Mandee? #EMA2017

Mandee to jeden z nominowanych do prestiżowej nagrody ESKA Music Awards 2017. Kim jest? Sprawdź na ESKA.pl, co wiemy o kandydacie do EMA2017.

4 godz. 27 min.

"Zaczytana" Galeria Kazimierz - weź udział!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy