Dwaj mężczyźni okradali stacje paliw. Ich łup był warty 20 tysięcy złotych

Zdjęcie z artykułu: Dwaj mężczyźni okradali stacje paliw. Ich łup był warty 20 tysięcy złotych Zdjęcie poglądowe; Skitterphoto / pixabay.com
Ilustracja do artykułu Dwaj mężczyźni okradali stacje paliw. Ich łup był warty 20 tysięcy złotych

Do jednego z krakowskich komisariatów wpłynęło zawiadomienie o kradzieży paliwa o wartości ok. 1000 zł z sieciowej stacji. Sprawcą kradzieży miał być kierowca białego busa. Prawdopodobnie tankował do umieszczonej w przedziale ładunkowym beczki. Policjanci ustalili, że takich kradzieży mogło być więcej.

Komendant zorganizował spotkanie z dyrektorem ds. ochrony sieci stacji paliw. Opracowano wspólny plan działania. Zorganizowane zostało także spotkanie z kierownikami stacji paliw, na którym omówiono zasady współpracy oraz przeprowadzono szkolenie z zakresu postępowania w razie ujawnienia kradzieży.

Policjanci ustalili i przeanalizowali wszystkie kradzieże z udziałem białego busa. Okazało się, że sprawca działał na terenie całego Krakowa i okolic. Łącznie dokonał dziesięciu kradzieży, a łączna wartość skradzionego paliwa wyniosła ponad 20 tys. zł. 

Funkcjonariusze ustalili dane dwóch mężczyzn, którzy z dużym prawdopodobieństwem mogli być sprawcami kradzieży. Okazało się, że mężczyźni pozbyli się już samochodu. Obaj byli poszukiwani przez inne jednostki policji z uwagi na orzeczone kary za kradzieże towaru w sklepach.

13 marca został zatrzymany pierwszy ze sprawców. Drugiego, który był mózgiem całej operacji, kryminalni z „trójki” zatrzymali 15 marca. Pierwszy przyznał się do współudziału w dwóch kradzieżach, natomiast drugi do udziału we wszystkich dziesięciu. Przedstawiono mu także zarzut posiadania środków odurzających. Zatrzymani zostali przewiezieni do zakładu karnego.

Trwają ustalenia, czy sprawcy okradali tylko jedną sieć paliw. 

Czytaj też: Groził 30-latce, że opublikuje jej intymne zdjęcia. Zażądał pieniędzy i seksu

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

23 lipca 2017, 14:58
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

23 lipca 2017, 14:12
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

23 lipca 2017, 13:25
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

23 lipca 2017, 11:28
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy