Dwaj mężczyźni okradali stacje paliw. Ich łup był warty 20 tysięcy złotych

Zdjęcie z artykułu: Dwaj mężczyźni okradali stacje paliw. Ich łup był warty 20 tysięcy złotych Zdjęcie poglądowe; Skitterphoto / pixabay.com
Ilustracja do artykułu Dwaj mężczyźni okradali stacje paliw. Ich łup był warty 20 tysięcy złotych

Do jednego z krakowskich komisariatów wpłynęło zawiadomienie o kradzieży paliwa o wartości ok. 1000 zł z sieciowej stacji. Sprawcą kradzieży miał być kierowca białego busa. Prawdopodobnie tankował do umieszczonej w przedziale ładunkowym beczki. Policjanci ustalili, że takich kradzieży mogło być więcej.

Komendant zorganizował spotkanie z dyrektorem ds. ochrony sieci stacji paliw. Opracowano wspólny plan działania. Zorganizowane zostało także spotkanie z kierownikami stacji paliw, na którym omówiono zasady współpracy oraz przeprowadzono szkolenie z zakresu postępowania w razie ujawnienia kradzieży.

Policjanci ustalili i przeanalizowali wszystkie kradzieże z udziałem białego busa. Okazało się, że sprawca działał na terenie całego Krakowa i okolic. Łącznie dokonał dziesięciu kradzieży, a łączna wartość skradzionego paliwa wyniosła ponad 20 tys. zł. 

Funkcjonariusze ustalili dane dwóch mężczyzn, którzy z dużym prawdopodobieństwem mogli być sprawcami kradzieży. Okazało się, że mężczyźni pozbyli się już samochodu. Obaj byli poszukiwani przez inne jednostki policji z uwagi na orzeczone kary za kradzieże towaru w sklepach.

13 marca został zatrzymany pierwszy ze sprawców. Drugiego, który był mózgiem całej operacji, kryminalni z „trójki” zatrzymali 15 marca. Pierwszy przyznał się do współudziału w dwóch kradzieżach, natomiast drugi do udziału we wszystkich dziesięciu. Przedstawiono mu także zarzut posiadania środków odurzających. Zatrzymani zostali przewiezieni do zakładu karnego.

Trwają ustalenia, czy sprawcy okradali tylko jedną sieć paliw. 

Czytaj też: Groził 30-latce, że opublikuje jej intymne zdjęcia. Zażądał pieniędzy i seksu

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Toruń - Italian House po Kuchennych rewolucjach. MENU ADRES ZDJĘCIA

Toruń - Italian House po Kuchennych rewolucjach. MENU ADRES ZDJĘCIA

Restauracja Italian House w Toruniu po Kuchennych rewolucjach Magdy Gessler zmieniła nazwę na La Nonna Siciliana. Co teraz znajduje się w menu? Ile kosztują dania?

1 godz. 9 min.
David Guetta, Nicki Minaj & Lil Wayne - wybuchowe połączenie w Light My Body Up! [VIDEO]

David Guetta, Nicki Minaj & Lil Wayne - wybuchowe połączenie w Light My Body Up! [VIDEO]

Nowa piosenka Davida Guetty będzie hymnem każdej imprezy? Weteran sceny tanecznej połączył siły z rapową arystokracją, czyli z Nicki Minaj i Lil Wayne'em. Light My Body Up usłyszycie w Radiu ESKA i na ESKA.pl!

1 godz. 48 min.
Skoki narciarskie 25.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie 25.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie w Planicy 25 marca to konkurs drużynowy! Polacy mają historyczną szansę wygrać klasyfikację Pucharu Narodów i zostać najlepszą drużyną świata! Trzymamy za to kciuki oglądając transmisję na żywo w telewizji i internecie. Rozpiska emisji do sprawdzenia na ESKA.pl

2 godz. 0 min.
Serial online - reality show o walce o przetrwanie na Syberii już na eskaGO!

Serial online - reality show o walce o przetrwanie na Syberii już na eskaGO!

Reality show w serialu Siberia straszy swoich uczestników, a teraz napędzi strachu także widzom, bo już dziś produkcję można oglądać na eskaGO! Na ekranie: survival, nadprzyrodzone niebezpieczeństwa, romanse i zagadki – nie możecie tego przegapić!

2 godz. 59 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy