Kraków: Bezdomni brutalnie pobili młodego mężczyznę

Zdjęcie z artykułu: Kraków: Bezdomni brutalnie pobili młodego mężczyznę Jeden z bezdomnych zmęczył się ucieczką i zasnął; Tomas Castelazo / Wikipedia CC
Ilustracja do artykułu Kraków: Bezdomni brutalnie pobili młodego mężczyznę

Do zdarzenia doszło nocą na ulicy Pijarskiej w Krakowie. Świadek zauważył trzech mężczyzn, którzy podeszli do siedzącego na ławce młodego mężczyzny i zaatakowali go bez powodu.

Mężczyźni przewrócili poszkodowanego na ziemię, a następnie uderzali go pięściami i kopali po całym ciele. Na szczęście na całą sytuację zareagował świadek zdarzenia. Podbiegł do atakujących mężczyzn, krzyczał aby przestali i wzywał pomocy. To rozzłościło agresorów. Jeden z nich zaczął atakować interweniującego mężczyznę.

Słysząc wzywanie pomocy, na miejscu pojawiły się inne osoby. Spłoszeni sprawcy zaczęli uciekać z miejsca zdarzenia. Za nimi ruszył jeden z przechodniów, który podążając ich tropem zadzwonił na policję. Funkcjonariusze spotkali się ze zgłaszającym przy bramie Floriańskiej. Zastali tam również jednego ze sprawców, który tak zmęczył się ucieczką, że... zasnął. Pozostałych dwóch przestępców zatrzymano podczas sprawdzania okolicy. Okazało się, że wraz z innymi znajomymi siedzieli na ławce i odpoczywali.

Zatrzymani  to osoby bezdomne, w wieku 22, 35 i 51 lat. Wszyscy wielokrotnie karani. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Nie umieli wytłumaczyć, dlaczego zaatakowali chłopaka.

Poszkodowanym zajęła się załoga pogotowia ratunkowego.

Czytaj też:

>>> Zniknęli podczas ŚDM w Krakowie. Ślad po nich zaginął

>>> Ochroniarz galerii handlowej zaatakowany maczetą!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

8 min
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

30 min
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

2 godz. 51 min.
Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017 - egzaminy pisemne ze wszystkich przedmiotów odbędą się 22 sierpnia 2017 roku. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki matury poprawkowej 2017? Gdzie szukać wyników matury poprawkowej online? Gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi?

4 godz. 23 min.

Sprawdź, kto wystąpi nad Zalewem Kryspinów! Letnia Scena ESKI zaprasza!!Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy