Kraków: Bezdomni brutalnie pobili młodego mężczyznę

Zdjęcie z artykułu: Kraków: Bezdomni brutalnie pobili młodego mężczyznę Jeden z bezdomnych zmęczył się ucieczką i zasnął; Tomas Castelazo / Wikipedia CC
Ilustracja do artykułu Kraków: Bezdomni brutalnie pobili młodego mężczyznę

Do zdarzenia doszło nocą na ulicy Pijarskiej w Krakowie. Świadek zauważył trzech mężczyzn, którzy podeszli do siedzącego na ławce młodego mężczyzny i zaatakowali go bez powodu.

Mężczyźni przewrócili poszkodowanego na ziemię, a następnie uderzali go pięściami i kopali po całym ciele. Na szczęście na całą sytuację zareagował świadek zdarzenia. Podbiegł do atakujących mężczyzn, krzyczał aby przestali i wzywał pomocy. To rozzłościło agresorów. Jeden z nich zaczął atakować interweniującego mężczyznę.

Słysząc wzywanie pomocy, na miejscu pojawiły się inne osoby. Spłoszeni sprawcy zaczęli uciekać z miejsca zdarzenia. Za nimi ruszył jeden z przechodniów, który podążając ich tropem zadzwonił na policję. Funkcjonariusze spotkali się ze zgłaszającym przy bramie Floriańskiej. Zastali tam również jednego ze sprawców, który tak zmęczył się ucieczką, że... zasnął. Pozostałych dwóch przestępców zatrzymano podczas sprawdzania okolicy. Okazało się, że wraz z innymi znajomymi siedzieli na ławce i odpoczywali.

Zatrzymani  to osoby bezdomne, w wieku 22, 35 i 51 lat. Wszyscy wielokrotnie karani. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Nie umieli wytłumaczyć, dlaczego zaatakowali chłopaka.

Poszkodowanym zajęła się załoga pogotowia ratunkowego.

Czytaj też:

>>> Zniknęli podczas ŚDM w Krakowie. Ślad po nich zaginął

>>> Ochroniarz galerii handlowej zaatakowany maczetą!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Harry Potter: 2 nowe książki J.K. Rowling jesienią

Harry Potter: 2 nowe książki J.K. Rowling jesienią

Już jesienią 2017 w sprzedaży pojawią się dwie nowe książki z magicznego świata Harry'ego Pottera.

3 godz. 22 min.
OPUS: 19-latek z Polski zebrał pół miliona na konkurencję dla Spotify

OPUS: 19-latek z Polski zebrał pół miliona na konkurencję dla Spotify

Nastolatek z Polski zebrał pół miliona złotych w dwa dni na rozwój swojej platformy muzycznej OPUS. Mateusz Mach chce przeprowadzić rewolucję streamingową, która wyprze Spotify!

3 godz. 40 min.
Lech - Haugesund 20.07.2017: TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Lech - Haugesund 20.07.2017: TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Lech Poznań - Haugesund w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Europy! Gdzie i o której oglądać transmisję na żywo? Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

3 godz. 55 min.
Pogoda na sierpień 2017 - długoterminowa prognoza. Ciepło czy zimno?

Pogoda na sierpień 2017 - długoterminowa prognoza. Ciepło czy zimno?

Jaka będzie pogoda w sierpniu 2017? Po deszczowym lipcu wiele osób zastanawia się, jak będzie w ostatni miesiąc wakacji. Czy sierpień upłynie pod znakiem wysokich temperatur? Dowiecie się - na ESKA.pl

3 godz. 55 min.

29 lipca zapraszamy na wyjątkowy koncert. 1 rok po ŚDM! Wstęp wolny :)Akcja partnerska

Poznaj program i świętuj z nami 70 lat KS PIAST Wołowice!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy