Kraków: Bezdomni brutalnie pobili młodego mężczyznę

Zdjęcie z artykułu: Kraków: Bezdomni brutalnie pobili młodego mężczyznę Jeden z bezdomnych zmęczył się ucieczką i zasnął; Tomas Castelazo / Wikipedia CC
Ilustracja do artykułu Kraków: Bezdomni brutalnie pobili młodego mężczyznę

Do zdarzenia doszło nocą na ulicy Pijarskiej w Krakowie. Świadek zauważył trzech mężczyzn, którzy podeszli do siedzącego na ławce młodego mężczyzny i zaatakowali go bez powodu.

Mężczyźni przewrócili poszkodowanego na ziemię, a następnie uderzali go pięściami i kopali po całym ciele. Na szczęście na całą sytuację zareagował świadek zdarzenia. Podbiegł do atakujących mężczyzn, krzyczał aby przestali i wzywał pomocy. To rozzłościło agresorów. Jeden z nich zaczął atakować interweniującego mężczyznę.

Słysząc wzywanie pomocy, na miejscu pojawiły się inne osoby. Spłoszeni sprawcy zaczęli uciekać z miejsca zdarzenia. Za nimi ruszył jeden z przechodniów, który podążając ich tropem zadzwonił na policję. Funkcjonariusze spotkali się ze zgłaszającym przy bramie Floriańskiej. Zastali tam również jednego ze sprawców, który tak zmęczył się ucieczką, że... zasnął. Pozostałych dwóch przestępców zatrzymano podczas sprawdzania okolicy. Okazało się, że wraz z innymi znajomymi siedzieli na ławce i odpoczywali.

Zatrzymani  to osoby bezdomne, w wieku 22, 35 i 51 lat. Wszyscy wielokrotnie karani. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Nie umieli wytłumaczyć, dlaczego zaatakowali chłopaka.

Poszkodowanym zajęła się załoga pogotowia ratunkowego.

Czytaj też:

>>> Zniknęli podczas ŚDM w Krakowie. Ślad po nich zaginął

>>> Ochroniarz galerii handlowej zaatakowany maczetą!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Dzień Ojca 2017 - animacje, gify i memy idealne na Facebooka znajdziecie już teraz na ESKA.pl. Zaskoczcie swoich ojców i złóżcie im najbardziej oryginalne życzenia w sieci.

3 godz. 7 min.
Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

3 godz. 13 min.
Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 już 23 czerwca. Nie wiesz jak świętować? Sprawdź nasze pomysły na ESKA.pl

3 godz. 34 min.
Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Kto wystąpi na Electrocity 2017 w Lubiążu? Poznajcie wszystkie gwiazdy festiwalu już teraz na ESKA.pl i przekonajcie się, że warto tam być! 

22 czerwca 2017, 19:00

Przedstawiamy Idealne Miejsce Do Życia! Poznaj OZON!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy