Kraków: Bezdomni brutalnie pobili młodego mężczyznę

Zdjęcie z artykułu: Kraków: Bezdomni brutalnie pobili młodego mężczyznę Jeden z bezdomnych zmęczył się ucieczką i zasnął; Tomas Castelazo / Wikipedia CC
Ilustracja do artykułu Kraków: Bezdomni brutalnie pobili młodego mężczyznę

Do zdarzenia doszło nocą na ulicy Pijarskiej w Krakowie. Świadek zauważył trzech mężczyzn, którzy podeszli do siedzącego na ławce młodego mężczyzny i zaatakowali go bez powodu.

Mężczyźni przewrócili poszkodowanego na ziemię, a następnie uderzali go pięściami i kopali po całym ciele. Na szczęście na całą sytuację zareagował świadek zdarzenia. Podbiegł do atakujących mężczyzn, krzyczał aby przestali i wzywał pomocy. To rozzłościło agresorów. Jeden z nich zaczął atakować interweniującego mężczyznę.

Słysząc wzywanie pomocy, na miejscu pojawiły się inne osoby. Spłoszeni sprawcy zaczęli uciekać z miejsca zdarzenia. Za nimi ruszył jeden z przechodniów, który podążając ich tropem zadzwonił na policję. Funkcjonariusze spotkali się ze zgłaszającym przy bramie Floriańskiej. Zastali tam również jednego ze sprawców, który tak zmęczył się ucieczką, że... zasnął. Pozostałych dwóch przestępców zatrzymano podczas sprawdzania okolicy. Okazało się, że wraz z innymi znajomymi siedzieli na ławce i odpoczywali.

Zatrzymani  to osoby bezdomne, w wieku 22, 35 i 51 lat. Wszyscy wielokrotnie karani. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Nie umieli wytłumaczyć, dlaczego zaatakowali chłopaka.

Poszkodowanym zajęła się załoga pogotowia ratunkowego.

Czytaj też:

>>> Zniknęli podczas ŚDM w Krakowie. Ślad po nich zaginął

>>> Ochroniarz galerii handlowej zaatakowany maczetą!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 - pełna lista na ESKA.pl. Kto wystąpi w Polsce w 2017 roku? Już teraz sprawdźcie spis najważniejszych koncertów w 2017 roku. Wszystkie wydarzenia w jednym miejscu! Wśród muzycznych gwiazd, które przyjadą do Polski, znajdują się m.in. Ariana Grande, Coldplay, Alan Walker czy The Weeknd!

2 godz. 29 min.
Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Walka Władimir Kliczko - Anthony Joshua to niesamowite emocje w wadze ciężkiej. Czy transmisja będzie dostępna? Gdzie obejrzeć walkę?

2 godz. 53 min.
Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Prognozy pogody na maj 2017 ciekawią każdego. Ile stopni na termometrach? Gdzie będzie najcieplej? Szczegóły pogodowe przybliżamy Wam na ESKA.pl!

3 godz. 34 min.
Kim jest Mandee? #EMA2017

Kim jest Mandee? #EMA2017

Mandee to jeden z nominowanych do prestiżowej nagrody ESKA Music Awards 2017. Kim jest? Sprawdź na ESKA.pl, co wiemy o kandydacie do EMA2017.

4 godz. 13 min.

"Zaczytana" Galeria Kazimierz - weź udział!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy