Tagi: ul. Lea

Kraków: Pilotażowy program czyszczenia ulicy Lea. "Mieszkańcy muszą nam w tym pomóc" [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Kraków: Pilotażowy program czyszczenia ulicy Lea. "Mieszkańcy muszą nam w tym pomóc" [AUDIO] Ul. Lea; Google Street View
Ilustracja do artykułu Kraków: Pilotażowy program czyszczenia ulicy Lea. "Mieszkańcy muszą nam w tym pomóc" [AUDIO]

25 kwietnia zacznie się pilotażowy program czyszczenia ulicy Lea. Jak mówi Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, to kolejna forma walki ze smogiem, którą podejmuje miasto.

- Jeżeli ulice są zastawione samochodami, nie zawsze da się te ulice umyć. Efekt jest taki, że miejscami ilość kurzu która się zbiera, jest duża - mówi Michał Pyclik. Jak dodaje, na przestrzeni lat powstawały już różne pomysły na rozwiązanie tego problemu. Ten ma być przełomowy. Kierowcy będą musieli przyzwyczaić się do nowych zasad parkowania. W każdy wtorek nie będzie można parkować po prawej stronie ul. Lea jadąc od centrum. W środy natomiast będzie myta lewa strona ulicy. 

Jak tłumaczy Piotr Odorczuk z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, nowy program jest formą walki z tzw. wtórną emisją. - To są drobiny, które zalegają na ulicy. Pod wpływem ruchu, samochodów, wiatru, zaczynają się unosić. Docierają na wysokość głowy człowieka, więc siłą rzeczy oddychamy tym, co leży na ziemi - mówi. - Miasto chce posprzątać tę ulicę, wymyć ten brud, ale mieszkańcy muszą nam w tym pomóc - dodaje.

Rocznie miasto na czyszczenie ulic wydaje od 50 do 60 mln zł.

Posłuchaj materiału Marcina Śliwy, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce! Wszyscy fani gier losowych będą mieli teraz szanse wygrać dużo więcej niż w słynnej 'szóstce' Lotto. Kiedy i jak grać? Sprawdzamy na ESKA.pl. 

22 sierpnia 2017, 18:28
Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - największa europejska gra liczbowa niedługo trafi do Polski! Do wygrania ogromne sumy pieniędzy! Sprawdzamy zasady opisujące jak grać w nową loterię!

22 sierpnia 2017, 16:57
Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Najlepsze festiwalowe debiuty już teraz na ESKA.pl. Sprawdź, kto porwał publiczność do zabawy.

22 sierpnia 2017, 16:37
Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs Mcgregor. Ta walka będzie starciem tytanów, na które czekają fani sportów walk z całego świata! Utytułowani zawodnicy już niedługo zmierzą się w ringu. Sprawdźcie kiedy i o której godzinie odbędzie się pojedynek.

22 sierpnia 2017, 15:50

Sprawdź, kto wystąpi nad Zalewem Kryspinów! Letnia Scena ESKI zaprasza!!Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy