Tagi: ul. Lea

Kraków: Pilotażowy program czyszczenia ulicy Lea. "Mieszkańcy muszą nam w tym pomóc" [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Kraków: Pilotażowy program czyszczenia ulicy Lea. "Mieszkańcy muszą nam w tym pomóc" [AUDIO] Ul. Lea; Google Street View
Ilustracja do artykułu Kraków: Pilotażowy program czyszczenia ulicy Lea. "Mieszkańcy muszą nam w tym pomóc" [AUDIO]

25 kwietnia zacznie się pilotażowy program czyszczenia ulicy Lea. Jak mówi Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, to kolejna forma walki ze smogiem, którą podejmuje miasto.

- Jeżeli ulice są zastawione samochodami, nie zawsze da się te ulice umyć. Efekt jest taki, że miejscami ilość kurzu która się zbiera, jest duża - mówi Michał Pyclik. Jak dodaje, na przestrzeni lat powstawały już różne pomysły na rozwiązanie tego problemu. Ten ma być przełomowy. Kierowcy będą musieli przyzwyczaić się do nowych zasad parkowania. W każdy wtorek nie będzie można parkować po prawej stronie ul. Lea jadąc od centrum. W środy natomiast będzie myta lewa strona ulicy. 

Jak tłumaczy Piotr Odorczuk z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, nowy program jest formą walki z tzw. wtórną emisją. - To są drobiny, które zalegają na ulicy. Pod wpływem ruchu, samochodów, wiatru, zaczynają się unosić. Docierają na wysokość głowy człowieka, więc siłą rzeczy oddychamy tym, co leży na ziemi - mówi. - Miasto chce posprzątać tę ulicę, wymyć ten brud, ale mieszkańcy muszą nam w tym pomóc - dodaje.

Rocznie miasto na czyszczenie ulic wydaje od 50 do 60 mln zł.

Posłuchaj materiału Marcina Śliwy, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Dzień Ojca 2017 - animacje, gify i memy idealne na Facebooka znajdziecie już teraz na ESKA.pl. Zaskoczcie swoich ojców i złóżcie im najbardziej oryginalne życzenia w sieci.

3 godz. 10 min.
Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

3 godz. 16 min.
Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 już 23 czerwca. Nie wiesz jak świętować? Sprawdź nasze pomysły na ESKA.pl

3 godz. 37 min.
Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Kto wystąpi na Electrocity 2017 w Lubiążu? Poznajcie wszystkie gwiazdy festiwalu już teraz na ESKA.pl i przekonajcie się, że warto tam być! 

22 czerwca 2017, 19:00

Przedstawiamy Idealne Miejsce Do Życia! Poznaj OZON!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy