Tagi: ul. Lea

Kraków: Pilotażowy program czyszczenia ulicy Lea. "Mieszkańcy muszą nam w tym pomóc" [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Kraków: Pilotażowy program czyszczenia ulicy Lea. "Mieszkańcy muszą nam w tym pomóc" [AUDIO] Ul. Lea; Google Street View
Ilustracja do artykułu Kraków: Pilotażowy program czyszczenia ulicy Lea. "Mieszkańcy muszą nam w tym pomóc" [AUDIO]

25 kwietnia zacznie się pilotażowy program czyszczenia ulicy Lea. Jak mówi Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, to kolejna forma walki ze smogiem, którą podejmuje miasto.

- Jeżeli ulice są zastawione samochodami, nie zawsze da się te ulice umyć. Efekt jest taki, że miejscami ilość kurzu która się zbiera, jest duża - mówi Michał Pyclik. Jak dodaje, na przestrzeni lat powstawały już różne pomysły na rozwiązanie tego problemu. Ten ma być przełomowy. Kierowcy będą musieli przyzwyczaić się do nowych zasad parkowania. W każdy wtorek nie będzie można parkować po prawej stronie ul. Lea jadąc od centrum. W środy natomiast będzie myta lewa strona ulicy. 

Jak tłumaczy Piotr Odorczuk z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, nowy program jest formą walki z tzw. wtórną emisją. - To są drobiny, które zalegają na ulicy. Pod wpływem ruchu, samochodów, wiatru, zaczynają się unosić. Docierają na wysokość głowy człowieka, więc siłą rzeczy oddychamy tym, co leży na ziemi - mówi. - Miasto chce posprzątać tę ulicę, wymyć ten brud, ale mieszkańcy muszą nam w tym pomóc - dodaje.

Rocznie miasto na czyszczenie ulic wydaje od 50 do 60 mln zł.

Posłuchaj materiału Marcina Śliwy, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 - pełna lista na ESKA.pl. Kto wystąpi w Polsce w 2017 roku? Już teraz sprawdźcie spis najważniejszych koncertów w 2017 roku. Wszystkie wydarzenia w jednym miejscu! Wśród muzycznych gwiazd, które przyjadą do Polski, znajdują się m.in. Ariana Grande, Coldplay, Alan Walker czy The Weeknd!

2 godz. 24 min.
Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Walka Władimir Kliczko - Anthony Joshua to niesamowite emocje w wadze ciężkiej. Czy transmisja będzie dostępna? Gdzie obejrzeć walkę?

2 godz. 48 min.
Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Prognozy pogody na maj 2017 ciekawią każdego. Ile stopni na termometrach? Gdzie będzie najcieplej? Szczegóły pogodowe przybliżamy Wam na ESKA.pl!

3 godz. 29 min.
Kim jest Mandee? #EMA2017

Kim jest Mandee? #EMA2017

Mandee to jeden z nominowanych do prestiżowej nagrody ESKA Music Awards 2017. Kim jest? Sprawdź na ESKA.pl, co wiemy o kandydacie do EMA2017.

4 godz. 8 min.

"Zaczytana" Galeria Kazimierz - weź udział!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy