Kraków: Specjalny zespół szybkiego reagowania będzie nadzorował wycinki drzew? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Kraków: Specjalny zespół szybkiego reagowania będzie nadzorował wycinki drzew? [AUDIO] W lutym przy parku Lotników odbyła się wielka wycinka; Marcin Śliwa, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Kraków: Specjalny zespół szybkiego reagowania będzie nadzorował wycinki drzew? [AUDIO]

Specjalnie powołany do tego zespół miałby pilnować, czy wycinki drzew na terenie miasta są zgodne z prawem. Taki pomysł przedstawił rany Aleksander Miszalski.

Zespół miałby się składać ze strażnika miejskiego, policjanta, dendrologa i osoby z Wydziału Kształtowania Środowiska. Pomysł tak naprawdę podsunęli mieszkańcy. - Rzeczywiście spotkaliśmy się wielokrotnie w ostatnim okresie z pytaniami od mieszkańców czy wycinka jest legalna, czy nie ma zakłóconego okresu lęgowego ptaków, czy drzewo rzeczywiście spełnia wymogi, żeby mogło być wycięte bez pozwolenia, czy znajduje się na prywatnej działce, czy nie pod działalność gospodarczą. To jest rzecz, którą nie jest łatwo sprawdzić jednemu wydziałowi - mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

- Gdyby taki zespół był i w sytuacji wycinki, która kogoś zaskakuje, można byłoby ten zespół poinformować o tym, że taka wycinka ma miejsce, to przypuszczalnie ten zespół jest w stanie błyskawicznie ocenić sytuację - mówi radny Miszalski. Ostatecznie nielegalne wycinki byłyby powstrzymywane.

Na razie pomysł trafił do prezydenta Jacka Majchrowskiego w formie interpelacji.

Posłuchaj materiału Kuby Paducha, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Harry Potter: 2 nowe książki J.K. Rowling jesienią

Harry Potter: 2 nowe książki J.K. Rowling jesienią

Już jesienią 2017 w sprzedaży pojawią się dwie nowe książki z magicznego świata Harry'ego Pottera.

3 godz. 25 min.
OPUS: 19-latek z Polski zebrał pół miliona na konkurencję dla Spotify

OPUS: 19-latek z Polski zebrał pół miliona na konkurencję dla Spotify

Nastolatek z Polski zebrał pół miliona złotych w dwa dni na rozwój swojej platformy muzycznej OPUS. Mateusz Mach chce przeprowadzić rewolucję streamingową, która wyprze Spotify!

3 godz. 43 min.
Lech - Haugesund 20.07.2017: TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Lech - Haugesund 20.07.2017: TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Lech Poznań - Haugesund w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Europy! Gdzie i o której oglądać transmisję na żywo? Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

3 godz. 58 min.
Pogoda na sierpień 2017 - długoterminowa prognoza. Ciepło czy zimno?

Pogoda na sierpień 2017 - długoterminowa prognoza. Ciepło czy zimno?

Jaka będzie pogoda w sierpniu 2017? Po deszczowym lipcu wiele osób zastanawia się, jak będzie w ostatni miesiąc wakacji. Czy sierpień upłynie pod znakiem wysokich temperatur? Dowiecie się - na ESKA.pl

3 godz. 58 min.

29 lipca zapraszamy na wyjątkowy koncert. 1 rok po ŚDM! Wstęp wolny :)Akcja partnerska

Poznaj program i świętuj z nami 70 lat KS PIAST Wołowice!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy