Kraków: Specjalny zespół szybkiego reagowania będzie nadzorował wycinki drzew? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Kraków: Specjalny zespół szybkiego reagowania będzie nadzorował wycinki drzew? [AUDIO] W lutym przy parku Lotników odbyła się wielka wycinka; Marcin Śliwa, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Kraków: Specjalny zespół szybkiego reagowania będzie nadzorował wycinki drzew? [AUDIO]

Specjalnie powołany do tego zespół miałby pilnować, czy wycinki drzew na terenie miasta są zgodne z prawem. Taki pomysł przedstawił rany Aleksander Miszalski.

Zespół miałby się składać ze strażnika miejskiego, policjanta, dendrologa i osoby z Wydziału Kształtowania Środowiska. Pomysł tak naprawdę podsunęli mieszkańcy. - Rzeczywiście spotkaliśmy się wielokrotnie w ostatnim okresie z pytaniami od mieszkańców czy wycinka jest legalna, czy nie ma zakłóconego okresu lęgowego ptaków, czy drzewo rzeczywiście spełnia wymogi, żeby mogło być wycięte bez pozwolenia, czy znajduje się na prywatnej działce, czy nie pod działalność gospodarczą. To jest rzecz, którą nie jest łatwo sprawdzić jednemu wydziałowi - mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

- Gdyby taki zespół był i w sytuacji wycinki, która kogoś zaskakuje, można byłoby ten zespół poinformować o tym, że taka wycinka ma miejsce, to przypuszczalnie ten zespół jest w stanie błyskawicznie ocenić sytuację - mówi radny Miszalski. Ostatecznie nielegalne wycinki byłyby powstrzymywane.

Na razie pomysł trafił do prezydenta Jacka Majchrowskiego w formie interpelacji.

Posłuchaj materiału Kuby Paducha, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce! Wszyscy fani gier losowych będą mieli teraz szanse wygrać dużo więcej niż w słynnej 'szóstce' Lotto. Kiedy i jak grać? Sprawdzamy na ESKA.pl. 

22 sierpnia 2017, 18:28
Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - największa europejska gra liczbowa niedługo trafi do Polski! Do wygrania ogromne sumy pieniędzy! Sprawdzamy zasady opisujące jak grać w nową loterię!

22 sierpnia 2017, 16:57
Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Najlepsze festiwalowe debiuty już teraz na ESKA.pl. Sprawdź, kto porwał publiczność do zabawy.

22 sierpnia 2017, 16:37
Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs Mcgregor. Ta walka będzie starciem tytanów, na które czekają fani sportów walk z całego świata! Utytułowani zawodnicy już niedługo zmierzą się w ringu. Sprawdźcie kiedy i o której godzinie odbędzie się pojedynek.

22 sierpnia 2017, 15:50

Sprawdź, kto wystąpi nad Zalewem Kryspinów! Letnia Scena ESKI zaprasza!!Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy