Kraków: Specjalny zespół szybkiego reagowania będzie nadzorował wycinki drzew? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Kraków: Specjalny zespół szybkiego reagowania będzie nadzorował wycinki drzew? [AUDIO] W lutym przy parku Lotników odbyła się wielka wycinka; Marcin Śliwa, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Kraków: Specjalny zespół szybkiego reagowania będzie nadzorował wycinki drzew? [AUDIO]

Specjalnie powołany do tego zespół miałby pilnować, czy wycinki drzew na terenie miasta są zgodne z prawem. Taki pomysł przedstawił rany Aleksander Miszalski.

Zespół miałby się składać ze strażnika miejskiego, policjanta, dendrologa i osoby z Wydziału Kształtowania Środowiska. Pomysł tak naprawdę podsunęli mieszkańcy. - Rzeczywiście spotkaliśmy się wielokrotnie w ostatnim okresie z pytaniami od mieszkańców czy wycinka jest legalna, czy nie ma zakłóconego okresu lęgowego ptaków, czy drzewo rzeczywiście spełnia wymogi, żeby mogło być wycięte bez pozwolenia, czy znajduje się na prywatnej działce, czy nie pod działalność gospodarczą. To jest rzecz, którą nie jest łatwo sprawdzić jednemu wydziałowi - mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

- Gdyby taki zespół był i w sytuacji wycinki, która kogoś zaskakuje, można byłoby ten zespół poinformować o tym, że taka wycinka ma miejsce, to przypuszczalnie ten zespół jest w stanie błyskawicznie ocenić sytuację - mówi radny Miszalski. Ostatecznie nielegalne wycinki byłyby powstrzymywane.

Na razie pomysł trafił do prezydenta Jacka Majchrowskiego w formie interpelacji.

Posłuchaj materiału Kuby Paducha, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Dzień Ojca 2017 - animacje, gify i memy idealne na Facebooka znajdziecie już teraz na ESKA.pl. Zaskoczcie swoich ojców i złóżcie im najbardziej oryginalne życzenia w sieci.

3 godz. 9 min.
Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

3 godz. 15 min.
Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 już 23 czerwca. Nie wiesz jak świętować? Sprawdź nasze pomysły na ESKA.pl

3 godz. 36 min.
Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Kto wystąpi na Electrocity 2017 w Lubiążu? Poznajcie wszystkie gwiazdy festiwalu już teraz na ESKA.pl i przekonajcie się, że warto tam być! 

22 czerwca 2017, 19:00

Przedstawiamy Idealne Miejsce Do Życia! Poznaj OZON!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy