Kraków: Specjalny zespół szybkiego reagowania będzie nadzorował wycinki drzew? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Kraków: Specjalny zespół szybkiego reagowania będzie nadzorował wycinki drzew? [AUDIO] W lutym przy parku Lotników odbyła się wielka wycinka; Marcin Śliwa, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Kraków: Specjalny zespół szybkiego reagowania będzie nadzorował wycinki drzew? [AUDIO]

Specjalnie powołany do tego zespół miałby pilnować, czy wycinki drzew na terenie miasta są zgodne z prawem. Taki pomysł przedstawił rany Aleksander Miszalski.

Zespół miałby się składać ze strażnika miejskiego, policjanta, dendrologa i osoby z Wydziału Kształtowania Środowiska. Pomysł tak naprawdę podsunęli mieszkańcy. - Rzeczywiście spotkaliśmy się wielokrotnie w ostatnim okresie z pytaniami od mieszkańców czy wycinka jest legalna, czy nie ma zakłóconego okresu lęgowego ptaków, czy drzewo rzeczywiście spełnia wymogi, żeby mogło być wycięte bez pozwolenia, czy znajduje się na prywatnej działce, czy nie pod działalność gospodarczą. To jest rzecz, którą nie jest łatwo sprawdzić jednemu wydziałowi - mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

- Gdyby taki zespół był i w sytuacji wycinki, która kogoś zaskakuje, można byłoby ten zespół poinformować o tym, że taka wycinka ma miejsce, to przypuszczalnie ten zespół jest w stanie błyskawicznie ocenić sytuację - mówi radny Miszalski. Ostatecznie nielegalne wycinki byłyby powstrzymywane.

Na razie pomysł trafił do prezydenta Jacka Majchrowskiego w formie interpelacji.

Posłuchaj materiału Kuby Paducha, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 - pełna lista na ESKA.pl. Kto wystąpi w Polsce w 2017 roku? Już teraz sprawdźcie spis najważniejszych koncertów w 2017 roku. Wszystkie wydarzenia w jednym miejscu! Wśród muzycznych gwiazd, które przyjadą do Polski, znajdują się m.in. Ariana Grande, Coldplay, Alan Walker czy The Weeknd!

2 godz. 26 min.
Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Walka Władimir Kliczko - Anthony Joshua to niesamowite emocje w wadze ciężkiej. Czy transmisja będzie dostępna? Gdzie obejrzeć walkę?

2 godz. 50 min.
Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Prognozy pogody na maj 2017 ciekawią każdego. Ile stopni na termometrach? Gdzie będzie najcieplej? Szczegóły pogodowe przybliżamy Wam na ESKA.pl!

3 godz. 31 min.
Kim jest Mandee? #EMA2017

Kim jest Mandee? #EMA2017

Mandee to jeden z nominowanych do prestiżowej nagrody ESKA Music Awards 2017. Kim jest? Sprawdź na ESKA.pl, co wiemy o kandydacie do EMA2017.

4 godz. 10 min.

"Zaczytana" Galeria Kazimierz - weź udział!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy