Kraków: Wielkie projektowanie budynku hotelu Cracovia. W warsztatach wzięli udział studenci z całej Polski [AUDIO, WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Kraków: Wielkie projektowanie budynku hotelu Cracovia. W warsztatach wzięli udział studenci z całej Polski [AUDIO, WIDEO] Warsztaty; Ewa Sas, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Kraków: Wielkie projektowanie budynku hotelu Cracovia. W warsztatach wzięli udział studenci z całej Polski [AUDIO, WIDEO]

Na Politechnice Krakowskiej odbyły się prestiżowe warsztaty studenckie, które poprowadził światowej sławy hiszpański architekt Fernando Menis! Wydarzenie zorganizował miesięcznik "Architektura-Murator".

Zadanie warsztatowe polegało na przystosowaniu nieczynnego hotelu Cracovia dla celów Muzeum Architektury i Designu - oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie. Uczestnicy musieli sprostać wymaganiom konserwatora. Musieli też podjąć decyzję, które elementy hotelu zachować, a które wyburzyć.

Zobacz materiał NOWA TV "24 godziny":

 

Wydarzenie odbyło się na Politechnice Krakowskiej. Oprócz możliwości wykazania się kreatywnością i umiejętnościami, studenci z całej Polski mieli okazję spotkać się z Fernando Menisem - guru architektury z Hiszpanii, który miał dla uczestników warsztatów garść cennych rad. - Hotele mogą być centrami sztuki. Moja rada dla studentów: muszą zaprojektować elastyczny budynek, przygotowany na różne funkcje. Jednego dnia na rzeźbę, innego dnia na sztuki wizualne - mówił.

20 najlepszych prac studentów trafiło na wystawę, którą można oglądać w holu hotelu Cracovia od Nocy Muzeów do 4 czerwca. Warsztaty w Krakowie to jedno z trzech wydarzeń, jakie w tym roku organizuje miesięcznik "Architektura-Murator" w ramach Roku Innowacji w Architekturze.

Więcej szczegółów w materiale Ewy Sas, reporterki Radia ESKA:

 


Czytaj też: 

>>> Tymi zdjęciami Nowej Huty zachwyca się cała Polska! [GALERIA ZDJĘĆ]

>>> Kraków z lat 90. Tak wyglądało miasto ponad 20 lat temu! [GALERIA ZDJĘĆ]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

3 godz. 31 min.
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

3 godz. 45 min.
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

4 godz. 4 min.
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

4 godz. 24 min.

Przedstawiamy Idealne Miejsce Do Życia! Poznaj OZON!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy