Kraków: Wielkie projektowanie budynku hotelu Cracovia. W warsztatach wzięli udział studenci z całej Polski [AUDIO, WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Kraków: Wielkie projektowanie budynku hotelu Cracovia. W warsztatach wzięli udział studenci z całej Polski [AUDIO, WIDEO] Warsztaty; Ewa Sas, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Kraków: Wielkie projektowanie budynku hotelu Cracovia. W warsztatach wzięli udział studenci z całej Polski [AUDIO, WIDEO]

Na Politechnice Krakowskiej odbyły się prestiżowe warsztaty studenckie, które poprowadził światowej sławy hiszpański architekt Fernando Menis! Wydarzenie zorganizował miesięcznik "Architektura-Murator".

Zadanie warsztatowe polegało na przystosowaniu nieczynnego hotelu Cracovia dla celów Muzeum Architektury i Designu - oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie. Uczestnicy musieli sprostać wymaganiom konserwatora. Musieli też podjąć decyzję, które elementy hotelu zachować, a które wyburzyć.

Zobacz materiał NOWA TV "24 godziny":

 

Wydarzenie odbyło się na Politechnice Krakowskiej. Oprócz możliwości wykazania się kreatywnością i umiejętnościami, studenci z całej Polski mieli okazję spotkać się z Fernando Menisem - guru architektury z Hiszpanii, który miał dla uczestników warsztatów garść cennych rad. - Hotele mogą być centrami sztuki. Moja rada dla studentów: muszą zaprojektować elastyczny budynek, przygotowany na różne funkcje. Jednego dnia na rzeźbę, innego dnia na sztuki wizualne - mówił.

20 najlepszych prac studentów trafiło na wystawę, którą można oglądać w holu hotelu Cracovia od Nocy Muzeów do 4 czerwca. Warsztaty w Krakowie to jedno z trzech wydarzeń, jakie w tym roku organizuje miesięcznik "Architektura-Murator" w ramach Roku Innowacji w Architekturze.

Więcej szczegółów w materiale Ewy Sas, reporterki Radia ESKA:

 


Czytaj też: 

>>> Tymi zdjęciami Nowej Huty zachwyca się cała Polska! [GALERIA ZDJĘĆ]

>>> Kraków z lat 90. Tak wyglądało miasto ponad 20 lat temu! [GALERIA ZDJĘĆ]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Męskie Granie 2017: Nieboskłon - premiera nowej piosenki

Męskie Granie 2017: Nieboskłon - premiera nowej piosenki

Męskie Granie 2017 to już ósma ogólnopolska trasa tych wyjątkowych muzycznych wydarzeń. Sprawdź, kiedy będzie miała miejsce premiera nowego singla Męskiego Grania.

23 maja 2017, 22:40
Kuba Wojewódzki 23.05: goście to...

Kuba Wojewódzki 23.05: goście to...

Kuba Wojewódzki 23.05: kto będzie gościem w ostatnim odcinku tego sezonu? Tego dowiemy się dopiero we wtorkowy wieczór.

23 maja 2017, 22:17
Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze. Najmłodsze ma 8 lat

Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze. Najmłodsze ma 8 lat

Rodzice szaleńczo poszukują swoich dzieci, które nadal nie wróciły z koncertu Ariany Grande w Manchesterze, podczas którego doszło do zamachu, w którym zginęły 22 osoby.

23 maja 2017, 18:14
Piotr Gąsowski o Wodeckim: 'Jestem jedną z sierot po Tobie…'

Piotr Gąsowski o Wodeckim: 'Jestem jedną z sierot po Tobie…'

Zbigniew Wodecki nie żyje - ta smutna informacja trafiła do polskich mediów w poniedziałek, 22 maja. Artystę bardzo przejmującym wpisem pożegnał Piotr Gąsowski. Zobaczcie, co napisał...

23 maja 2017, 16:40

28 maja Gru, Dru i Minionki w Krakowie! Odwiedź imprezę! ZapraszamyAkcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy