Kraków: Wielkie projektowanie budynku hotelu Cracovia. W warsztatach wzięli udział studenci z całej Polski [AUDIO, WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Kraków: Wielkie projektowanie budynku hotelu Cracovia. W warsztatach wzięli udział studenci z całej Polski [AUDIO, WIDEO] Warsztaty; Ewa Sas, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Kraków: Wielkie projektowanie budynku hotelu Cracovia. W warsztatach wzięli udział studenci z całej Polski [AUDIO, WIDEO]

Na Politechnice Krakowskiej odbyły się prestiżowe warsztaty studenckie, które poprowadził światowej sławy hiszpański architekt Fernando Menis! Wydarzenie zorganizował miesięcznik "Architektura-Murator".

Zadanie warsztatowe polegało na przystosowaniu nieczynnego hotelu Cracovia dla celów Muzeum Architektury i Designu - oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie. Uczestnicy musieli sprostać wymaganiom konserwatora. Musieli też podjąć decyzję, które elementy hotelu zachować, a które wyburzyć.

Zobacz materiał NOWA TV "24 godziny":

 

Wydarzenie odbyło się na Politechnice Krakowskiej. Oprócz możliwości wykazania się kreatywnością i umiejętnościami, studenci z całej Polski mieli okazję spotkać się z Fernando Menisem - guru architektury z Hiszpanii, który miał dla uczestników warsztatów garść cennych rad. - Hotele mogą być centrami sztuki. Moja rada dla studentów: muszą zaprojektować elastyczny budynek, przygotowany na różne funkcje. Jednego dnia na rzeźbę, innego dnia na sztuki wizualne - mówił.

20 najlepszych prac studentów trafiło na wystawę, którą można oglądać w holu hotelu Cracovia od Nocy Muzeów do 4 czerwca. Warsztaty w Krakowie to jedno z trzech wydarzeń, jakie w tym roku organizuje miesięcznik "Architektura-Murator" w ramach Roku Innowacji w Architekturze.

Więcej szczegółów w materiale Ewy Sas, reporterki Radia ESKA:

 


Czytaj też: 

>>> Tymi zdjęciami Nowej Huty zachwyca się cała Polska! [GALERIA ZDJĘĆ]

>>> Kraków z lat 90. Tak wyglądało miasto ponad 20 lat temu! [GALERIA ZDJĘĆ]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Sprawdź, kto wystąpi nad Zalewem Kryspinów! Letnia Scena ESKI zaprasza!!Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy