Lekarze z Ujastka popełnili błąd? Krakowianka domaga się 900 tys. zł odszkodowania [AUDIO, WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Lekarze z Ujastka popełnili błąd? Krakowianka domaga się 900 tys. zł odszkodowania [AUDIO, WIDEO] Pani Danuta domaga się 900 tysięcy zł odszkodowania; Paweł Sułkowski
Ilustracja do artykułu Lekarze z Ujastka popełnili błąd? Krakowianka domaga się 900 tys. zł odszkodowania [AUDIO, WIDEO]

Pięć lat po cesarskim cięciu nadal ma problemy zdrowotne. Pani Danuta Bartoszewicz-Szarek z Krakowa w 2012 roku trafiła do szpitala Ujastek. Miała wskazania do cesarskiego cięcia, ale rozpoczęto je dopiero po dwóch dobach, kiedy kobieta już rodziła w sposób naturalny.

Dokonano cesarki, pani Danuta urodziła, a 2 tygodnie później wypisano ją do domu z cewnikiem. Po czterech dniach w karetce trafiła do szpitala, tym razem przy ul. Kopernika. - Tam okazało się, że mam sepsę szpitalną, przetokę, ropomacicze. Wylądowałam na urologii. Miałam operację naprawczą i ratującą życie. Okazało się, że nie są w stanie odratować macicy, więc musiała być usunięta - opisuje.

Kobieta ma żal, że cesarki nie wykonano wtedy, kiedy był na to czas, tylko lekarze zrobili ją "na siłę", kiedy poród się już rozpoczął. Domaga się odszkodowania w wysokości 900 tysięcy złotych. - Nie możemy tutaj mówić o błędzie, a jedynie o trudnej sytuacji medycznej - tłumaczy Leszek Juszczyk, ordynator Oddziału Ginekologii i Położnictwa Szpitala Ujastek. - To nie wynikało z zaniedbań czy złego postępowania zespołu. Sąd oceni, czy ta sytuacja była tylko i wyłącznie przypadkiem i wynikała z trudności, które w trakcie porodu wystąpiły - zaznacza.

Pani Danuta przekonuje, że nie chodzi o pieniądze, tylko o zasady. Swoim postępowaniem chce też pokazać innym pacjentom, że kiedy odmawia im się informacji i łamie ich prawa - powinni walczyć o swoje. Kobieta poprosiła także o interwencję Rzecznika Praw Pacjenta. Razem ze swoją adwokat uważają, że biegły powołany w sprawie nie jest bezstronny.

Posłuchaj materiału reporterki Radia Eska, Ewy Sas:


>>> Składasz wniosek o przyznanie "500 plus"? Uważaj na oszustów! [AUDIO]


 

Zobacz także: Cesarskie cięcie zrujnowało jej zdrowie. Sąd przyzna jej rację?

Cesarskie cięcie zrujnowało jej zdrowie. Sąd przyzna jej rację?
miniaturka
To już 40 lat bez Elvisa Presleya
miniaturka
Absurdalne drogi i urzędnicze przepychanki – aż trudno uwierzyć!
miniaturka
Belgowie usmażyli omlet gigant. „Nikt nie musi się bać o zdrowie”
Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real Madryt - FC Barcelona 16.08 to drugi mecz o Superpuchar Hiszpanii. Pierwsze starcie wygrali Królewscy. Kto okaże się lepszy tym razem? Odpowiedź poznamy w trakcie transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz ONLINE i w TV?

16 sierpnia 2017, 23:36
Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing ma już 30 lat. Już teraz na ESKA.pl znajdziecie najważniejsze ciekawostki dotyczące muzyki z filmu! 

16 sierpnia 2017, 15:43
Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce może liczyć na swoich fanów. Sprawdź, co szykują oni na koncert swojej idolki w Krakowie.

16 sierpnia 2017, 15:43
Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy nowej edycji rozpoczęli promocję India Express i zaprezentowali się w tradycyjnych indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

16 sierpnia 2017, 15:26

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy