Mężczyzna doznał udaru mózgu na... autostradzie A4. Na pomoc ruszyli policjanci z Wieliczki

Zdjęcie z artykułu: Mężczyzna doznał udaru mózgu na... autostradzie A4. Na pomoc ruszyli policjanci z Wieliczki Policjanci z Wieliczki; Małopolska policja
Ilustracja do artykułu Mężczyzna doznał udaru mózgu na... autostradzie A4. Na pomoc ruszyli policjanci z Wieliczki

59-letni obywatel Słowacji na autostradzie A4 w gminie Kłaj doznał migotań przedsionka oraz udaru mózgu. Na szczęście pomoc nadeszła na czas.

59-latek jadąc autostradą A4 w zawiadomił bliską mu osobę, że źle się czuje i jest gdzieś w okolicy Tarnowa. Po tej informacji urwał się z nim kontakt.

Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie dodzwonił się inny obywatel Słowacji, informując iż jego kolega źle się czuje i znajduje się na autostradzie. Dyżurny niezwłocznie wysłał radiowóz w opisane miejsce i powiadomił ościenne jednostki, w tym również policję z Wieliczki. Jak się okazało, Słowak pomylił się opisując lokalizację. Policjanci nie napotkali opisanego pojazdu na tarnowskim odcinku A4.

Akcję poszukiwawczą na terenie KPP Wieliczka koordynował dyżurny asp. Mariusz Satora, który skierował patrol wielicki odcinek A4. Patrol ten odnalazł mężczyznę na jednej ze stacji paliw w gminie Kłaj, tuż przy autostradzie A4, na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych. Według relacji policjantów, mężczyzna leżał w zamkniętym pojeździe, zachowywał się nerwowo i nie mógł złapać oddechu. Kontakt z nim był mocno utrudniony, również przez barierę językową. Policjanci porozumieli się z 59-latkiem dzięki aplikacji w smartfonie. Wezwali pogotowie i udzielili mu podstawowej pomocy.

Lekarz pogotowia, który przyjechał na miejsce, stwierdził że mężczyzna doznał migotań przedsionka oraz udaru mózgu. Pomoc na szczęście nadeszła na czas. Słowak został przetransportowany do szpitala w Bochni.

Czytaj też: Policja szuka groźnego przestępcy! Nagroda za informację to 20 tysięcy złotych

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Sprawdź, kto wystąpi nad Zalewem Kryspinów! Letnia Scena ESKI zaprasza!!Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy