Mężczyzna doznał udaru mózgu na... autostradzie A4. Na pomoc ruszyli policjanci z Wieliczki

Zdjęcie z artykułu: Mężczyzna doznał udaru mózgu na... autostradzie A4. Na pomoc ruszyli policjanci z Wieliczki Policjanci z Wieliczki; Małopolska policja
Ilustracja do artykułu Mężczyzna doznał udaru mózgu na... autostradzie A4. Na pomoc ruszyli policjanci z Wieliczki

59-letni obywatel Słowacji na autostradzie A4 w gminie Kłaj doznał migotań przedsionka oraz udaru mózgu. Na szczęście pomoc nadeszła na czas.

59-latek jadąc autostradą A4 w zawiadomił bliską mu osobę, że źle się czuje i jest gdzieś w okolicy Tarnowa. Po tej informacji urwał się z nim kontakt.

Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie dodzwonił się inny obywatel Słowacji, informując iż jego kolega źle się czuje i znajduje się na autostradzie. Dyżurny niezwłocznie wysłał radiowóz w opisane miejsce i powiadomił ościenne jednostki, w tym również policję z Wieliczki. Jak się okazało, Słowak pomylił się opisując lokalizację. Policjanci nie napotkali opisanego pojazdu na tarnowskim odcinku A4.

Akcję poszukiwawczą na terenie KPP Wieliczka koordynował dyżurny asp. Mariusz Satora, który skierował patrol wielicki odcinek A4. Patrol ten odnalazł mężczyznę na jednej ze stacji paliw w gminie Kłaj, tuż przy autostradzie A4, na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych. Według relacji policjantów, mężczyzna leżał w zamkniętym pojeździe, zachowywał się nerwowo i nie mógł złapać oddechu. Kontakt z nim był mocno utrudniony, również przez barierę językową. Policjanci porozumieli się z 59-latkiem dzięki aplikacji w smartfonie. Wezwali pogotowie i udzielili mu podstawowej pomocy.

Lekarz pogotowia, który przyjechał na miejsce, stwierdził że mężczyzna doznał migotań przedsionka oraz udaru mózgu. Pomoc na szczęście nadeszła na czas. Słowak został przetransportowany do szpitala w Bochni.

Czytaj też: Policja szuka groźnego przestępcy! Nagroda za informację to 20 tysięcy złotych

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Męskie Granie 2017: Nieboskłon - premiera nowej piosenki

Męskie Granie 2017: Nieboskłon - premiera nowej piosenki

Męskie Granie 2017 to już ósma ogólnopolska trasa tych wyjątkowych muzycznych wydarzeń. Sprawdź, kiedy będzie miała miejsce premiera nowego singla Męskiego Grania.

23 maja 2017, 22:40
Kuba Wojewódzki 23.05: goście to...

Kuba Wojewódzki 23.05: goście to...

Kuba Wojewódzki 23.05: kto będzie gościem w ostatnim odcinku tego sezonu? Tego dowiemy się dopiero we wtorkowy wieczór.

23 maja 2017, 22:17
Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze. Najmłodsze ma 8 lat

Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze. Najmłodsze ma 8 lat

Rodzice szaleńczo poszukują swoich dzieci, które nadal nie wróciły z koncertu Ariany Grande w Manchesterze, podczas którego doszło do zamachu, w którym zginęły 22 osoby.

23 maja 2017, 18:14
Piotr Gąsowski o Wodeckim: 'Jestem jedną z sierot po Tobie…'

Piotr Gąsowski o Wodeckim: 'Jestem jedną z sierot po Tobie…'

Zbigniew Wodecki nie żyje - ta smutna informacja trafiła do polskich mediów w poniedziałek, 22 maja. Artystę bardzo przejmującym wpisem pożegnał Piotr Gąsowski. Zobaczcie, co napisał...

23 maja 2017, 16:40

28 maja Gru, Dru i Minionki w Krakowie! Odwiedź imprezę! ZapraszamyAkcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy