Mężczyzna doznał udaru mózgu na... autostradzie A4. Na pomoc ruszyli policjanci z Wieliczki

Zdjęcie z artykułu: Mężczyzna doznał udaru mózgu na... autostradzie A4. Na pomoc ruszyli policjanci z Wieliczki Policjanci z Wieliczki; Małopolska policja
Ilustracja do artykułu Mężczyzna doznał udaru mózgu na... autostradzie A4. Na pomoc ruszyli policjanci z Wieliczki

59-letni obywatel Słowacji na autostradzie A4 w gminie Kłaj doznał migotań przedsionka oraz udaru mózgu. Na szczęście pomoc nadeszła na czas.

59-latek jadąc autostradą A4 w zawiadomił bliską mu osobę, że źle się czuje i jest gdzieś w okolicy Tarnowa. Po tej informacji urwał się z nim kontakt.

Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie dodzwonił się inny obywatel Słowacji, informując iż jego kolega źle się czuje i znajduje się na autostradzie. Dyżurny niezwłocznie wysłał radiowóz w opisane miejsce i powiadomił ościenne jednostki, w tym również policję z Wieliczki. Jak się okazało, Słowak pomylił się opisując lokalizację. Policjanci nie napotkali opisanego pojazdu na tarnowskim odcinku A4.

Akcję poszukiwawczą na terenie KPP Wieliczka koordynował dyżurny asp. Mariusz Satora, który skierował patrol wielicki odcinek A4. Patrol ten odnalazł mężczyznę na jednej ze stacji paliw w gminie Kłaj, tuż przy autostradzie A4, na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych. Według relacji policjantów, mężczyzna leżał w zamkniętym pojeździe, zachowywał się nerwowo i nie mógł złapać oddechu. Kontakt z nim był mocno utrudniony, również przez barierę językową. Policjanci porozumieli się z 59-latkiem dzięki aplikacji w smartfonie. Wezwali pogotowie i udzielili mu podstawowej pomocy.

Lekarz pogotowia, który przyjechał na miejsce, stwierdził że mężczyzna doznał migotań przedsionka oraz udaru mózgu. Pomoc na szczęście nadeszła na czas. Słowak został przetransportowany do szpitala w Bochni.

Czytaj też: Policja szuka groźnego przestępcy! Nagroda za informację to 20 tysięcy złotych

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

3 godz. 31 min.
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

3 godz. 45 min.
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

4 godz. 4 min.
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

4 godz. 24 min.

Przedstawiamy Idealne Miejsce Do Życia! Poznaj OZON!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy