Nadciągają tropikalne upały! W Małopolsce termometry pokażą nawet 35 stopni Celsjusza

Zdjęcie z artykułu: Nadciągają tropikalne upały! W Małopolsce termometry pokażą nawet 35 stopni Celsjusza Idą upały; Ana_J / pixabay.com
Ilustracja do artykułu Nadciągają tropikalne upały! W Małopolsce termometry pokażą nawet 35 stopni Celsjusza

Upały dadzą się we znaki. W najbliższych dniach temperatura w województwie małopolskim sięgnie nawet 35°C. 

Upały czekają nas od niedzieli. - Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 31°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C - zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Jeszcze cieplej będzie w poniedziałek - według prognoz termometry w ciągu dnia pokażą od 33°C do 35°C. Temperatura minimalna w nocy od 21°C do 23°C.

Podczas upałów najlepiej przebywajmy w chłodnych pomieszczeniach, nośmy lekką, luźną odzież, pijmy więcej wody niż zwykle i unikajmy alkoholu. Dobrze zrobią nam chłodzące prysznice lub kąpiele. Pracując na zewnątrz, stosujmy kremy do opalania i chrońmy głowę przed słońcem, a przerwy spędzajmy w chłodniejszych miejscach.

W Krakowie w upalne dni możemy korzystać z kurtyn wodnych. Działają w godz. 11.00 - 18.00. O lokalizacjach kurtyn pisaliśmy tutaj. Przy wejściu do parku Jordana i na płycie Rynku Głównego (obok Wieży Ratuszowej) funkcjonują także ogólnodostępne pitniki z czystą wodą.

Pamiętajmy o zwierzakach!

Właściciele psów i kotów powinni zadbać o ochronę swoich pupili. Zwierzęta muszą mieć dostęp do wody. W upalne dni lepiej nie wychodzić z nimi na świeże powietrze między godz. 10:00 a 16.00. Jeśli zdecydujemy się na spacer, warto zabrać ze sobą wodę i mokry ręcznik, którym można schłodzić czworonoga.

Zwierząt nie należy zostawiać w miejscach nasłonecznionych, zwłaszcza w samochodzie, nawet z uchylonymi szybami. Temperatura w nagrzanym aucie może przekroczyć 60°C.

Jeśli zauważymy zwierzę przebywające w złych warunkach, bez dostępu do wody, zgłośmy sprawę do straży miejskiej (numer 986), do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (ul. Floriańska 53, tel. 12 421 77 72, 12 421 26 85) lub pod numer alarmowy 112.

Czytaj też: Boa dusiciel w autobusie! Jechał wśród 30 pasażerów [GALERIA ZDJĘĆ]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real Madryt - FC Barcelona 16.08 to drugi mecz o Superpuchar Hiszpanii. Pierwsze starcie wygrali Królewscy. Kto okaże się lepszy tym razem? Odpowiedź poznamy w trakcie transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz ONLINE i w TV?

16 sierpnia 2017, 23:36
Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing ma już 30 lat. Już teraz na ESKA.pl znajdziecie najważniejsze ciekawostki dotyczące muzyki z filmu! 

16 sierpnia 2017, 15:43
Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce może liczyć na swoich fanów. Sprawdź, co szykują oni na koncert swojej idolki w Krakowie.

16 sierpnia 2017, 15:43
Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy nowej edycji rozpoczęli promocję India Express i zaprezentowali się w tradycyjnych indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

16 sierpnia 2017, 15:26

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy