Nie tylko upały, ale i burze z gradem. Drugi stopień zagrożenia dla Małopolski!

Zdjęcie z artykułu: Nie tylko upały, ale i burze z gradem. Drugi stopień zagrożenia dla Małopolski! Ostrzeżenie jest drugiego stopnia, co oznacza, że burze mogą powodować zagrożenie życia i duże straty materialne; Pixabay.com/C0/pexels.com
Ilustracja do artykułu Nie tylko upały, ale i burze z gradem. Drugi stopień zagrożenia dla Małopolski!

Upały dają się we znaki, a tymczasem synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają mieszkańców Małopolski przed burzami z gradem. Te mogą wystąpić już dziś (10 sierpnia) w ciągu dnia. 

- Prognozuje się wystąpienie, głównie w zachodniej połowie województwa, burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad - zapowiadają synoptycy. 

W związku z niepokojącymi prognozami dla Małopolski wydano drugi stopień ostrzeżenia dotyczący burz. Wciąż obowiązuje także alert trzeciego stopnia związany z upałami. Dziś i jutro termometry mogą pokazać nawet 36 stopni Celsjusza. 

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności." Zalecana jest ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Ostrzeżenie będzie obowiązywać dziś od godz. 12.00 do 21.00. 

Czytaj też: Irlandczycy zdemolowali lokal na Rynku i pobili kelnera, bo... rachunek był za wysoki

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real Madryt - FC Barcelona 16.08 to drugi mecz o Superpuchar Hiszpanii. Pierwsze starcie wygrali Królewscy. Kto okaże się lepszy tym razem? Odpowiedź poznamy w trakcie transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz ONLINE i w TV?

16 sierpnia 2017, 23:36
Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing ma już 30 lat. Już teraz na ESKA.pl znajdziecie najważniejsze ciekawostki dotyczące muzyki z filmu! 

16 sierpnia 2017, 15:43
Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce może liczyć na swoich fanów. Sprawdź, co szykują oni na koncert swojej idolki w Krakowie.

16 sierpnia 2017, 15:43
Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy nowej edycji rozpoczęli promocję India Express i zaprezentowali się w tradycyjnych indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

16 sierpnia 2017, 15:26

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy