Oświęcim: Dzieci podróżowały samochodem prowadzonym przez kompletnie pijanego kolegę matki

Zdjęcie z artykułu: Oświęcim: Dzieci podróżowały samochodem prowadzonym przez kompletnie pijanego kolegę matki Zdjęcie poglądowe; policja.gov.pl
Ilustracja do artykułu Oświęcim: Dzieci podróżowały samochodem prowadzonym przez kompletnie pijanego kolegę matki

Policjanci z oświęcimskiej komendy wszczęli postępowanie w sprawie stworzenia zagrożenia dla życia i zdrowia dwójki dzieci. 9-letni chłopiec i 11-letnia dziewczynka podróżowali wraz z matką, która zdecydowała się na jazdę z nietrzeźwym znajomym. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. 

9 sierpnia wieczorem policjanci z oświęcimskiej drogówki w rejonie ulicy Fabrycznej zauważyli mazdę, której tor jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze funkcjonariusze przystąpili do kontroli. Od razu wyczuli od kierowcy woń alkoholu.

Dodatkowo okazało się, że oprócz nietrzeźwego 32-letniego mieszkańca Oświęcimia w pojeździe znajduje się 39-letnia kobieta oraz dwoje jej dzieci. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 2,41 promila alkoholu.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie karne. Materiały zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego - Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny, natomiast za narażenie małoletnich na niebezpieczeństwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Pijany kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystę. Nie udzielił mu żadnej pomocy i uciekł

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real Madryt - FC Barcelona 16.08 to drugi mecz o Superpuchar Hiszpanii. Pierwsze starcie wygrali Królewscy. Kto okaże się lepszy tym razem? Odpowiedź poznamy w trakcie transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz ONLINE i w TV?

16 sierpnia 2017, 23:36
Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing ma już 30 lat. Już teraz na ESKA.pl znajdziecie najważniejsze ciekawostki dotyczące muzyki z filmu! 

16 sierpnia 2017, 15:43
Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce może liczyć na swoich fanów. Sprawdź, co szykują oni na koncert swojej idolki w Krakowie.

16 sierpnia 2017, 15:43
Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy nowej edycji rozpoczęli promocję India Express i zaprezentowali się w tradycyjnych indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

16 sierpnia 2017, 15:26

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy