Oświęcim: Trzyletni chłopiec wyszedł z domu i błąkał się po mieście

Zdjęcie z artykułu: Oświęcim: Trzyletni chłopiec wyszedł z domu i błąkał się po mieście Zdjęcie poglądowe; Photoganon / pixabay.com
Ilustracja do artykułu Oświęcim: Trzyletni chłopiec wyszedł z domu i błąkał się po mieście

Oświęcimscy policjanci oddali pod opiekę ojca trzyletniego chłopca, który sam wyszedł z mieszkania i wybrał się na wycieczkę po mieście. Eskapada malucha zakończyła się szczęśliwie dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji osiemnastoletniego chłopaka.

8 czerwca około godziny 13.30 w Oświęcimiu na ulicy Tysiąclecia wracający ze szkoły osiemnastoletni mieszkaniec Oświęcimia zauważył płaczącego chłopca. Nastolatek natychmiast zorientował się, że maluch się zgubił, więc zaczął go uspokajać, a następnie powiadomił policję.

Na miejsce pojechał jeden z patroli. W czasie gdy policjanci ustalali personalia dziecka, na miejsce przybiegł mieszkaniec Oświęcimia, szukający swojego trzyletniego synka. Maluch wystraszony lecz cały i zdrowy trafił pod opiekę ojca. Mężczyzna tłumaczył, że chłopiec wykorzystując chwilę nieuwagi wyszedł z mieszkania otwierając zamek w drzwiach będący w zasięgu jego rąk.

- Na duże podziękowania zasługuje osiemnastoletni uczeń Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu, który widząc płaczące dziecko natychmiast zareagował. W ten sposób młody chłopak być może zapobiegł tragedii i z całą pewnością przyspieszył powrót dziecka do rodziców - chwali małopolska policja.

Czytaj też: Wyjechał do pracy w Grecji. Od trzech lat nie dał znaku życia

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

23 lipca 2017, 14:58
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

23 lipca 2017, 14:12
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

23 lipca 2017, 13:25
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

23 lipca 2017, 11:28
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy