Oświęcim: Trzyletni chłopiec wyszedł z domu i błąkał się po mieście

Zdjęcie z artykułu: Oświęcim: Trzyletni chłopiec wyszedł z domu i błąkał się po mieście Zdjęcie poglądowe; Photoganon / pixabay.com
Ilustracja do artykułu Oświęcim: Trzyletni chłopiec wyszedł z domu i błąkał się po mieście

Oświęcimscy policjanci oddali pod opiekę ojca trzyletniego chłopca, który sam wyszedł z mieszkania i wybrał się na wycieczkę po mieście. Eskapada malucha zakończyła się szczęśliwie dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji osiemnastoletniego chłopaka.

8 czerwca około godziny 13.30 w Oświęcimiu na ulicy Tysiąclecia wracający ze szkoły osiemnastoletni mieszkaniec Oświęcimia zauważył płaczącego chłopca. Nastolatek natychmiast zorientował się, że maluch się zgubił, więc zaczął go uspokajać, a następnie powiadomił policję.

Na miejsce pojechał jeden z patroli. W czasie gdy policjanci ustalali personalia dziecka, na miejsce przybiegł mieszkaniec Oświęcimia, szukający swojego trzyletniego synka. Maluch wystraszony lecz cały i zdrowy trafił pod opiekę ojca. Mężczyzna tłumaczył, że chłopiec wykorzystując chwilę nieuwagi wyszedł z mieszkania otwierając zamek w drzwiach będący w zasięgu jego rąk.

- Na duże podziękowania zasługuje osiemnastoletni uczeń Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu, który widząc płaczące dziecko natychmiast zareagował. W ten sposób młody chłopak być może zapobiegł tragedii i z całą pewnością przyspieszył powrót dziecka do rodziców - chwali małopolska policja.

Czytaj też: Wyjechał do pracy w Grecji. Od trzech lat nie dał znaku życia

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Dzień Ojca 2017 - animacje, gify i memy idealne na Facebooka znajdziecie już teraz na ESKA.pl. Zaskoczcie swoich ojców i złóżcie im najbardziej oryginalne życzenia w sieci.

3 godz. 19 min.
Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

3 godz. 25 min.
Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 już 23 czerwca. Nie wiesz jak świętować? Sprawdź nasze pomysły na ESKA.pl

3 godz. 46 min.
Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Kto wystąpi na Electrocity 2017 w Lubiążu? Poznajcie wszystkie gwiazdy festiwalu już teraz na ESKA.pl i przekonajcie się, że warto tam być! 

22 czerwca 2017, 19:00

Przedstawiamy Idealne Miejsce Do Życia! Poznaj OZON!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy