Pierwsza w Polsce baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim! [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Pierwsza w Polsce baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim! [AUDIO] Wizualizacja; Space is More
Ilustracja do artykułu Pierwsza w Polsce baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim! [AUDIO]

Naukowcy przygotowują się do budowy ośrodka, w którym stworzą warunki zbliżone do księżycowych i marsjańskich. Taka baza ma powstać w Rzepienniku Biskupim.

"Chcemy zbudować pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie analogowy habitat kosmiczny. Habitat to baza, w której przebywać będą przyszli kolonizatorzy najpierw Księżyca a potem Marsa. Dlatego ważne jest, aby dogłębnie zrozumieć, jak zachowuje się załoga podczas długiego pobytu w zamknięciu oraz izolacji od świata zewnętrznego" - piszą naukowcy na stronie polakpotrafi.pl.

- Widzimy tu bardzo duży potencjał. Pierwszy etap to jest 60 tysięcy złotych. 60 tysięcy złotych pozwoli nam zbudować tę bazę w wersji minimum - mówi dr Jakub Mielczarek z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W takiej podstawowej bazie zrealizowana zostanie dwutygodniowa misja księżycowa. 

Polska ma szansę stać się liderem tego typu badań. Naukowcy wciąż zbierają pieniądze na realizację inicjatywy. Więcej informacji o tym, jak ich wesprzeć, znajdziecie na stronie internetowej.

Więcej szczegółów w materiale Marcela Wandasa, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Dzień Ojca 2017 - animacje, gify i memy idealne na Facebooka znajdziecie już teraz na ESKA.pl. Zaskoczcie swoich ojców i złóżcie im najbardziej oryginalne życzenia w sieci.

3 godz. 18 min.
Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

3 godz. 24 min.
Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 już 23 czerwca. Nie wiesz jak świętować? Sprawdź nasze pomysły na ESKA.pl

3 godz. 45 min.
Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Kto wystąpi na Electrocity 2017 w Lubiążu? Poznajcie wszystkie gwiazdy festiwalu już teraz na ESKA.pl i przekonajcie się, że warto tam być! 

22 czerwca 2017, 19:00

Przedstawiamy Idealne Miejsce Do Życia! Poznaj OZON!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy