Pierwsza w Polsce baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim! [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Pierwsza w Polsce baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim! [AUDIO] Wizualizacja; Space is More
Ilustracja do artykułu Pierwsza w Polsce baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim! [AUDIO]

Naukowcy przygotowują się do budowy ośrodka, w którym stworzą warunki zbliżone do księżycowych i marsjańskich. Taka baza ma powstać w Rzepienniku Biskupim.

"Chcemy zbudować pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie analogowy habitat kosmiczny. Habitat to baza, w której przebywać będą przyszli kolonizatorzy najpierw Księżyca a potem Marsa. Dlatego ważne jest, aby dogłębnie zrozumieć, jak zachowuje się załoga podczas długiego pobytu w zamknięciu oraz izolacji od świata zewnętrznego" - piszą naukowcy na stronie polakpotrafi.pl.

- Widzimy tu bardzo duży potencjał. Pierwszy etap to jest 60 tysięcy złotych. 60 tysięcy złotych pozwoli nam zbudować tę bazę w wersji minimum - mówi dr Jakub Mielczarek z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W takiej podstawowej bazie zrealizowana zostanie dwutygodniowa misja księżycowa. 

Polska ma szansę stać się liderem tego typu badań. Naukowcy wciąż zbierają pieniądze na realizację inicjatywy. Więcej informacji o tym, jak ich wesprzeć, znajdziecie na stronie internetowej.

Więcej szczegółów w materiale Marcela Wandasa, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

23 lipca 2017, 14:58
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

23 lipca 2017, 14:12
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

23 lipca 2017, 13:25
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

23 lipca 2017, 11:28
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy