Policjanci zatrzymują kierowców w całej Małopolsce. Co sprawdzają?

Zdjęcie z artykułu: Policjanci zatrzymują kierowców w całej Małopolsce. Co sprawdzają? Trwa akcja "Pasy"; Małopolska policja
Ilustracja do artykułu Policjanci zatrzymują kierowców w całej Małopolsce. Co sprawdzają?

W czwartek, 16 marca, na drogach możecie spotkać więcej patroli drogówki. Policjanci sprawdzają czy kierowcy pamiętają o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i czy przewożą dzieci w fotelikach. 

Akcja „Pasy” trwa od wczesnego rana w całej Polsce, w tym województwie małopolskim. Policjanci drogówki w trakcie dzisiejszych kontroli skupiają się na sprawdzaniu, czy kierowcy pamiętają o obowiązku zapinaniu pasów bezpieczeństwa i fotelikach dla dzieci. 

Chociaż pasy mogą w razie wypadku uchronić osoby przebywające w samochodzie przed poważnymi obrażeniami, a nawet uratować życie, wciąż wielu kierowców lekceważy ten obowiązek.

Przypominamy, że w przypadku przyłapania na jeździe bez zapiętych pasów, kierowcy grozi mandat w wysokości 100 zł. Taka sama kara grozi za przewożenie pasażerów bez zapiętych pasów.

Podczas dzisiejszych kontroli policjanci zwracają też uwagę na bezpieczeństwo przewożonych dzieci. Za nieprawidłowe przewożenie dziecka w pojeździe grozi 150 zł mandatu i 6 punktów karnych.

Akcja „Pasy” będzie trwać przez cały dzień.

>>> Pijany kursant jechał L-ką przez wieś

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

23 lipca 2017, 14:58
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

23 lipca 2017, 14:12
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

23 lipca 2017, 13:25
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

23 lipca 2017, 11:28
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy