Policjanci zatrzymują kierowców w całej Małopolsce. Co sprawdzają?

Zdjęcie z artykułu: Policjanci zatrzymują kierowców w całej Małopolsce. Co sprawdzają? Trwa akcja "Pasy"; Małopolska policja
Ilustracja do artykułu Policjanci zatrzymują kierowców w całej Małopolsce. Co sprawdzają?

W czwartek, 16 marca, na drogach możecie spotkać więcej patroli drogówki. Policjanci sprawdzają czy kierowcy pamiętają o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i czy przewożą dzieci w fotelikach. 

Akcja „Pasy” trwa od wczesnego rana w całej Polsce, w tym województwie małopolskim. Policjanci drogówki w trakcie dzisiejszych kontroli skupiają się na sprawdzaniu, czy kierowcy pamiętają o obowiązku zapinaniu pasów bezpieczeństwa i fotelikach dla dzieci. 

Chociaż pasy mogą w razie wypadku uchronić osoby przebywające w samochodzie przed poważnymi obrażeniami, a nawet uratować życie, wciąż wielu kierowców lekceważy ten obowiązek.

Przypominamy, że w przypadku przyłapania na jeździe bez zapiętych pasów, kierowcy grozi mandat w wysokości 100 zł. Taka sama kara grozi za przewożenie pasażerów bez zapiętych pasów.

Podczas dzisiejszych kontroli policjanci zwracają też uwagę na bezpieczeństwo przewożonych dzieci. Za nieprawidłowe przewożenie dziecka w pojeździe grozi 150 zł mandatu i 6 punktów karnych.

Akcja „Pasy” będzie trwać przez cały dzień.

>>> Pijany kursant jechał L-ką przez wieś

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

3 godz. 30 min.
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

3 godz. 44 min.
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

4 godz. 3 min.
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

4 godz. 23 min.

Przedstawiamy Idealne Miejsce Do Życia! Poznaj OZON!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy