Przerażające odkrycie w Krakowie: Padłe gołębie i metrowa warstwa ptasich odchodów na balkonie [AUDIO, ZDJĘCIA]

Przerażające odkrycie w Krakowie: Padłe gołębie i metrowa warstwa ptasich odchodów na balkonie [AUDIO, ZDJĘCIA] 13 Przerażające odkrycie w Krakowie: Padłe gołębie i metrowa warstwa ptasich odchodów na balkonie [AUDIO, ZDJĘCIA]
Przerażające odkrycie w Krakowie: Padłe gołębie i metrowa warstwa ptasich odchodów na balkonie [AUDIO, ZDJĘCIA] / KTOZ
Ilustracja do artykułu: Przerażające odkrycie w Krakowie: Padłe gołębie i metrowa warstwa ptasich odchodów na balkonie [AUDIO, ZDJĘCIA]

Do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami dotarło niepokojące zgłoszenie dotyczące jednego z mieszkań Bieżanowie. Widok, który inspektorzy wraz z policją i strażą pożarną zastali na miejscu, był przerażający.

- Otrzymaliśmy anonimowe zgłoszenie, że w dzielnicy Bieżanów w mieszkaniu jest zamkniętych około 30 kotów, a na balkonie przebywa duża liczba gołębi. Udaliśmy się tam wraz z innymi inspektorami. Nikt nam nie otwierał, ale z mieszkania wydobywał się okropny fetor. Jeden z sąsiadów wpuścił nas na swój balkon, byśmy zobaczyli ten drugi balkon z zewnątrz - mówi Beata Nawalany, inspektor KTOZ. - Było tam pełno odchodów, prawie na metr. Niesamowity smród. Podjęliśmy decyzję o wezwaniu asysty policji - opowiada.

Policjanci podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Wezwali załogę straży pożarnej, która otworzyła drzwi. - Kiedy drzwi zostały otwarte, naszym oczom ukazał się okropny widok. Całe mieszkanie było w stercie śmieci. Nie dało się przejść. Śmieci były od podłogi aż po sufit. A między tymi śmieciami przebywała kobieta w wieku około 70 lat - mówi Beata Nawalany. W mieszkaniu rzeczywiście znajdowały się koty - nie było ich jednak 30, jak podawano w zgłoszeniu, ale 7.

Jak opowiadają inspektorzy, kobieta mieszkała w jednym pomieszczeniu. Najprawdopodobniej w ogóle nie korzystała z kuchni i łazienki. Spała na materacu pokrytym fekaliami kotów.

- Ta osoba była sprawna fizycznie. Wyszła do nas. Nie wiedziała co się dzieje. Wydaje mi się, że była odurzona tym odorem - opowiada inspektor KTOZ.

Agnieszka Pers z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej apeluje, by nie pozostawać obojętnym na los drugiego człowieka i zgłaszać sytuacje które wydają się nam podejrzane. - Te zgłoszenia mogą być absolutnie anonimowe. Nie trzeba pisać do nas podania, wystarczy telefon z podaniem adresu, gdzie taka sytuacja może mieć miejsce - mówi.

Posłuchaj materiału Kasi Kasprzyk, reporterki Radia ESKA:


Czytaj też:

>>> Policja szuka groźnego przestępcy! Nagroda za informację to 20 tysięcy złotych

>>> Brutalny atak w Kurdwanowie: W ruch poszły siekiera i maczeta lub nóż. Sprawcy wciąż są na wolności [AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Sprawdź, kto wystąpi nad Zalewem Kryspinów! Letnia Scena ESKI zaprasza!!Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy