Przerażające odkrycie w Krakowie: Padłe gołębie i metrowa warstwa ptasich odchodów na balkonie [AUDIO, ZDJĘCIA]

Przerażające odkrycie w Krakowie: Padłe gołębie i metrowa warstwa ptasich odchodów na balkonie [AUDIO, ZDJĘCIA] 13 Przerażające odkrycie w Krakowie: Padłe gołębie i metrowa warstwa ptasich odchodów na balkonie [AUDIO, ZDJĘCIA]
Przerażające odkrycie w Krakowie: Padłe gołębie i metrowa warstwa ptasich odchodów na balkonie [AUDIO, ZDJĘCIA] / KTOZ
Ilustracja do artykułu: Przerażające odkrycie w Krakowie: Padłe gołębie i metrowa warstwa ptasich odchodów na balkonie [AUDIO, ZDJĘCIA]

Do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami dotarło niepokojące zgłoszenie dotyczące jednego z mieszkań Bieżanowie. Widok, który inspektorzy wraz z policją i strażą pożarną zastali na miejscu, był przerażający.

- Otrzymaliśmy anonimowe zgłoszenie, że w dzielnicy Bieżanów w mieszkaniu jest zamkniętych około 30 kotów, a na balkonie przebywa duża liczba gołębi. Udaliśmy się tam wraz z innymi inspektorami. Nikt nam nie otwierał, ale z mieszkania wydobywał się okropny fetor. Jeden z sąsiadów wpuścił nas na swój balkon, byśmy zobaczyli ten drugi balkon z zewnątrz - mówi Beata Nawalany, inspektor KTOZ. - Było tam pełno odchodów, prawie na metr. Niesamowity smród. Podjęliśmy decyzję o wezwaniu asysty policji - opowiada.

Policjanci podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Wezwali załogę straży pożarnej, która otworzyła drzwi. - Kiedy drzwi zostały otwarte, naszym oczom ukazał się okropny widok. Całe mieszkanie było w stercie śmieci. Nie dało się przejść. Śmieci były od podłogi aż po sufit. A między tymi śmieciami przebywała kobieta w wieku około 70 lat - mówi Beata Nawalany. W mieszkaniu rzeczywiście znajdowały się koty - nie było ich jednak 30, jak podawano w zgłoszeniu, ale 7.

Jak opowiadają inspektorzy, kobieta mieszkała w jednym pomieszczeniu. Najprawdopodobniej w ogóle nie korzystała z kuchni i łazienki. Spała na materacu pokrytym fekaliami kotów.

- Ta osoba była sprawna fizycznie. Wyszła do nas. Nie wiedziała co się dzieje. Wydaje mi się, że była odurzona tym odorem - opowiada inspektor KTOZ.

Agnieszka Pers z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej apeluje, by nie pozostawać obojętnym na los drugiego człowieka i zgłaszać sytuacje które wydają się nam podejrzane. - Te zgłoszenia mogą być absolutnie anonimowe. Nie trzeba pisać do nas podania, wystarczy telefon z podaniem adresu, gdzie taka sytuacja może mieć miejsce - mówi.

Posłuchaj materiału Kasi Kasprzyk, reporterki Radia ESKA:


Czytaj też:

>>> Policja szuka groźnego przestępcy! Nagroda za informację to 20 tysięcy złotych

>>> Brutalny atak w Kurdwanowie: W ruch poszły siekiera i maczeta lub nóż. Sprawcy wciąż są na wolności [AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

3 godz. 31 min.
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

3 godz. 45 min.
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

4 godz. 4 min.
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

4 godz. 24 min.

Przedstawiamy Idealne Miejsce Do Życia! Poznaj OZON!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy