Składasz wniosek o przyznanie "500 plus"? Uważaj na oszustów! [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Składasz wniosek o przyznanie "500 plus"? Uważaj na oszustów! [AUDIO] 500 plus w Krakowie; gosiak1980 / pixabay.com
Ilustracja do artykułu Składasz wniosek o przyznanie "500 plus"? Uważaj na oszustów! [AUDIO]

Małopolski Urząd Wojewódzki przestrzega przed oszustami, którzy chcą odpłatnie "pomóc" przy wypełnianiu wniosków dotyczących programu "Rodzina 500 plus". 

Od 1 sierpnia można składać nowe wnioski w ramach programu "Rodzina 500 plus". Oszuści zamieszczają w sieci oferty "pomocy" przy wypełnianiu dokumentów, a także oferty różnego rodzaju pośrednictwa. Swoje usługi wyceniają zwykle na kilkadziesiąt złotych. 

- Zwracamy uwagę, że złożenie wniosku nie wiąże się z pobieraniem jakichkolwiek opłat, pojawiające się propozycje odpłatnej pomocy w wypełnianiu wniosków, fałszywe strony internetowe lub tzw. pośrednicy to zwyczajne nadużycia i oszustwa - przestrzega Jacek Kowalczyk, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. 

W Małopolsce programem "Rodzina 500 plus" objętych jest blisko 380 tysięcy dzieci. Dotychczas wypłacono prawie 2,8 miliarda złotych. 

Czytaj też: Uwaga, by nadal pobierać 500+ musisz złożyć kolejny wniosek! [AUDIO]


Z Jackiem Kowalczykiem z urzędu wojewódzkiego rozmawiała Kasia Kasprzyk, reporterka Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Sprawdź, kto wystąpi nad Zalewem Kryspinów! Letnia Scena ESKI zaprasza!!Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy