Śmiertelny wypadek na A4. Zginął pracownik służby autostradowej

Zdjęcie z artykułu: Śmiertelny wypadek na A4. Zginął pracownik służby autostradowej Zdjęcie poglądowe; Policja
Ilustracja do artykułu Śmiertelny wypadek na A4. Zginął pracownik służby autostradowej

Do tragedii doszło minionej nocy. 39-letni pracownik służby autostradowej zginął na miejscu. 

Wczoraj (8 sierpnia) najprawdopodobniej już od około 9 rano na pasie awaryjnym, na 415 kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic, stał... autobus. Wieczorem, po godz. 21, wjechała w niego ciężarówka. Na miejscu pojawiły się służby, które likwidowały skutki zdarzenia. Przyjechał także holownik. Kiedy kończył ładowanie pojazdu, w to samo miejsce najechała kolejna ciężarówka. - MAN jechał prawą stroną jezdni. Najechał na pojazd służby autostradowej - mówi nam nadkom. Katarzyna Cisło z małopolskiej policji. 39-letni pracownik służby autostradowej został przygnieciony przez samochód. Niestety zginął na miejscu. 

Wiadomo, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Utrudnienia zakończyły się dzisiaj około godz. 5 rano. Dlaczego autobus stał na pasie awaryjnym przez cały dzień? Zapytaliśmy o to krakowski oddział GDDKiA.

- Do Punktu Informacji Drogowej GDDKiA przez cały dzień 8 sierpnia 2017 r. nie wpłynęło zgłoszenie dotyczące stojącego na A4 autobusu. Nie zgłosiła takiego faktu ani żadna służba (np. policja, straż pożarna) ani osoba prywatna. Pierwsza wzmianka o stojącym autobusie pojawiła się o godzinie 21:40 od przejeżdżającego autostradą kierowcy, który zgłosił kolizję ciężarówki z autobusem, na km 415+600 autostrady A4. Sprawami kolizji i przestrzegania przepisów ruchu drogowego zajmuje się policja, w przypadku A4 policja autostradowa - poinformowała w przesłanej do nas wiadomości Iwona Mikrut-Purchla z GDDKiA. 

Tymczasem w grupach na Facebooku o autobusie internauci informowali już po godzinie 9 rano. Z komentarzy wynika, że tuż po godz. 9.30 o sprawie wiedział już Komisariat Autostradowy Policji. 

Czytaj też: Pijany kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystę. Nie udzielił mu żadnej pomocy i uciekł

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real Madryt - FC Barcelona 16.08 to drugi mecz o Superpuchar Hiszpanii. Pierwsze starcie wygrali Królewscy. Kto okaże się lepszy tym razem? Odpowiedź poznamy w trakcie transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz ONLINE i w TV?

16 sierpnia 2017, 23:36
Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing ma już 30 lat. Już teraz na ESKA.pl znajdziecie najważniejsze ciekawostki dotyczące muzyki z filmu! 

16 sierpnia 2017, 15:43
Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce może liczyć na swoich fanów. Sprawdź, co szykują oni na koncert swojej idolki w Krakowie.

16 sierpnia 2017, 15:43
Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy nowej edycji rozpoczęli promocję India Express i zaprezentowali się w tradycyjnych indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

16 sierpnia 2017, 15:26

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy