Sportowcy chodzą tam boso, a mieszkańcy nie sprzątają psich kup. Zakaz wyprowadzania psów na terenie klubu Kolna [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Sportowcy chodzą tam boso, a mieszkańcy nie sprzątają psich kup. Zakaz wyprowadzania psów na terenie klubu Kolna [AUDIO] Zakaz nie podoba się mieszkańcom, którzy wyjątkowo polubili to miejsce; Ewelina Białowolska; Unsplash
Ilustracja do artykułu Sportowcy chodzą tam boso, a mieszkańcy nie sprzątają psich kup. Zakaz wyprowadzania psów na terenie klubu Kolna [AUDIO]

Właściciele czworonogów od lat chętnie wybierają się tutaj na spacery. Jednak ostatnio jedna z mieszkanek zauważyła tabliczkę z zakazem wyprowadzania psów. Klub Kolna tłumaczy, że wszystko z powodu pozostawianych w trawie psich odchodów. 

Na terenach ośrodka Kolna zakazano wyprowadzania psów. Nie spodobało się to właścicielom czworonogów, którym ta zielona okolica wyjątkowo odpowiada. - Mam małego labradora, spaceruję w tych okolicach dwa, czasami trzy razy dziennie. Kilka dni temu, ku mojemu zdziwieniu, w połowie wału wiślanego zauważyłam znak zakazujący wyprowadzania zwierząt na terenie Krakowskiego Klubu Kajakowego - mówi pani Ewelina. 

Pracownicy klubu zapewniają, że nie chcieli nikomu zaszkodzić stawiając tabliczkę z zakazem. Tłumaczą jednak, że nie mają możliwości regularnego sprzątania trawników, a sytuacja robiła się coraz bardziej uciążliwa. Właściciele psów zapuszczali się z czworonogami nawet na parking ośrodka i niekoniecznie sprzątali po swoich zwierzakach.

Dodatkowo klub twierdzi, że tabliczka została postawiona w tym miejscu już kilka lat temu. - Pojawiła się, ponieważ odwiedzają nas sportowcy z całego świata, którzy pomiędzy jednym a drugim spływem przemierzają tę trasę piechotą i boso - mówi Magdalena Plichta z Krakowskiego Klubu Kajakowego. Jak dodaje, klub jest otwarty na rozmowy z mieszkańcami. - Będziemy się starać wyznaczyć jakieś strefy okoliczne, które będą mogły wykorzystać osoby odwiedzające nas ze swoimi psami - zapewnia. 

Po interwencji reportera Radia ESKA także Zarząd Infrastruktury Sportowej obiecał przeanalizować sprawę. - Wydaje mi się, że obie strony, czyli Krakowski Klub Kajakowy i mieszkańcy którzy wyprowadzają w ten rejon psy, mogą dojść do porozumienia. Być może w jakiejś innej formie trzeba się do tych mieszkańców zwrócić, może to nie będzie zakaz wyprowadzania, tylko nakaz sprzątania - mówi Jerzy Sasorski, rzecznik ZIS-u. 

Więcej szczegółów w materiale Marcina Śliwy, reportera Radia ESKA: 

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Toruń - Italian House po Kuchennych rewolucjach. MENU ADRES ZDJĘCIA

Toruń - Italian House po Kuchennych rewolucjach. MENU ADRES ZDJĘCIA

Restauracja Italian House w Toruniu po Kuchennych rewolucjach Magdy Gessler zmieniła nazwę na La Nonna Siciliana. Co teraz znajduje się w menu? Ile kosztują dania?

1 godz. 9 min.
David Guetta, Nicki Minaj & Lil Wayne - wybuchowe połączenie w Light My Body Up! [VIDEO]

David Guetta, Nicki Minaj & Lil Wayne - wybuchowe połączenie w Light My Body Up! [VIDEO]

Nowa piosenka Davida Guetty będzie hymnem każdej imprezy? Weteran sceny tanecznej połączył siły z rapową arystokracją, czyli z Nicki Minaj i Lil Wayne'em. Light My Body Up usłyszycie w Radiu ESKA i na ESKA.pl!

1 godz. 48 min.
Skoki narciarskie 25.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie 25.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie w Planicy 25 marca to konkurs drużynowy! Polacy mają historyczną szansę wygrać klasyfikację Pucharu Narodów i zostać najlepszą drużyną świata! Trzymamy za to kciuki oglądając transmisję na żywo w telewizji i internecie. Rozpiska emisji do sprawdzenia na ESKA.pl

2 godz. 0 min.
Serial online - reality show o walce o przetrwanie na Syberii już na eskaGO!

Serial online - reality show o walce o przetrwanie na Syberii już na eskaGO!

Reality show w serialu Siberia straszy swoich uczestników, a teraz napędzi strachu także widzom, bo już dziś produkcję można oglądać na eskaGO! Na ekranie: survival, nadprzyrodzone niebezpieczeństwa, romanse i zagadki – nie możecie tego przegapić!

2 godz. 59 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy