Sportowcy chodzą tam boso, a mieszkańcy nie sprzątają psich kup. Zakaz wyprowadzania psów na terenie klubu Kolna [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Sportowcy chodzą tam boso, a mieszkańcy nie sprzątają psich kup. Zakaz wyprowadzania psów na terenie klubu Kolna [AUDIO] Zakaz nie podoba się mieszkańcom, którzy wyjątkowo polubili to miejsce; Ewelina Białowolska; Unsplash
Ilustracja do artykułu Sportowcy chodzą tam boso, a mieszkańcy nie sprzątają psich kup. Zakaz wyprowadzania psów na terenie klubu Kolna [AUDIO]

Właściciele czworonogów od lat chętnie wybierają się tutaj na spacery. Jednak ostatnio jedna z mieszkanek zauważyła tabliczkę z zakazem wyprowadzania psów. Klub Kolna tłumaczy, że wszystko z powodu pozostawianych w trawie psich odchodów. 

Na terenach ośrodka Kolna zakazano wyprowadzania psów. Nie spodobało się to właścicielom czworonogów, którym ta zielona okolica wyjątkowo odpowiada. - Mam małego labradora, spaceruję w tych okolicach dwa, czasami trzy razy dziennie. Kilka dni temu, ku mojemu zdziwieniu, w połowie wału wiślanego zauważyłam znak zakazujący wyprowadzania zwierząt na terenie Krakowskiego Klubu Kajakowego - mówi pani Ewelina. 

Pracownicy klubu zapewniają, że nie chcieli nikomu zaszkodzić stawiając tabliczkę z zakazem. Tłumaczą jednak, że nie mają możliwości regularnego sprzątania trawników, a sytuacja robiła się coraz bardziej uciążliwa. Właściciele psów zapuszczali się z czworonogami nawet na parking ośrodka i niekoniecznie sprzątali po swoich zwierzakach.

Dodatkowo klub twierdzi, że tabliczka została postawiona w tym miejscu już kilka lat temu. - Pojawiła się, ponieważ odwiedzają nas sportowcy z całego świata, którzy pomiędzy jednym a drugim spływem przemierzają tę trasę piechotą i boso - mówi Magdalena Plichta z Krakowskiego Klubu Kajakowego. Jak dodaje, klub jest otwarty na rozmowy z mieszkańcami. - Będziemy się starać wyznaczyć jakieś strefy okoliczne, które będą mogły wykorzystać osoby odwiedzające nas ze swoimi psami - zapewnia. 

Po interwencji reportera Radia ESKA także Zarząd Infrastruktury Sportowej obiecał przeanalizować sprawę. - Wydaje mi się, że obie strony, czyli Krakowski Klub Kajakowy i mieszkańcy którzy wyprowadzają w ten rejon psy, mogą dojść do porozumienia. Być może w jakiejś innej formie trzeba się do tych mieszkańców zwrócić, może to nie będzie zakaz wyprowadzania, tylko nakaz sprzątania - mówi Jerzy Sasorski, rzecznik ZIS-u. 

Więcej szczegółów w materiale Marcina Śliwy, reportera Radia ESKA: 

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 - pełna lista na ESKA.pl. Kto wystąpi w Polsce w 2017 roku? Już teraz sprawdźcie spis najważniejszych koncertów w 2017 roku. Wszystkie wydarzenia w jednym miejscu! Wśród muzycznych gwiazd, które przyjadą do Polski, znajdują się m.in. Ariana Grande, Coldplay, Alan Walker czy The Weeknd!

2 godz. 43 min.
Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Walka Władimir Kliczko - Anthony Joshua to niesamowite emocje w wadze ciężkiej. Czy transmisja będzie dostępna? Gdzie obejrzeć walkę?

3 godz. 7 min.
Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Prognozy pogody na maj 2017 ciekawią każdego. Ile stopni na termometrach? Gdzie będzie najcieplej? Szczegóły pogodowe przybliżamy Wam na ESKA.pl!

3 godz. 48 min.
Kim jest Mandee? #EMA2017

Kim jest Mandee? #EMA2017

Mandee to jeden z nominowanych do prestiżowej nagrody ESKA Music Awards 2017. Kim jest? Sprawdź na ESKA.pl, co wiemy o kandydacie do EMA2017.

4 godz. 27 min.

"Zaczytana" Galeria Kazimierz - weź udział!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy