Sportowcy chodzą tam boso, a mieszkańcy nie sprzątają psich kup. Zakaz wyprowadzania psów na terenie klubu Kolna [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Sportowcy chodzą tam boso, a mieszkańcy nie sprzątają psich kup. Zakaz wyprowadzania psów na terenie klubu Kolna [AUDIO] Zakaz nie podoba się mieszkańcom, którzy wyjątkowo polubili to miejsce; Ewelina Białowolska; Unsplash
Ilustracja do artykułu Sportowcy chodzą tam boso, a mieszkańcy nie sprzątają psich kup. Zakaz wyprowadzania psów na terenie klubu Kolna [AUDIO]

Właściciele czworonogów od lat chętnie wybierają się tutaj na spacery. Jednak ostatnio jedna z mieszkanek zauważyła tabliczkę z zakazem wyprowadzania psów. Klub Kolna tłumaczy, że wszystko z powodu pozostawianych w trawie psich odchodów. 

Na terenach ośrodka Kolna zakazano wyprowadzania psów. Nie spodobało się to właścicielom czworonogów, którym ta zielona okolica wyjątkowo odpowiada. - Mam małego labradora, spaceruję w tych okolicach dwa, czasami trzy razy dziennie. Kilka dni temu, ku mojemu zdziwieniu, w połowie wału wiślanego zauważyłam znak zakazujący wyprowadzania zwierząt na terenie Krakowskiego Klubu Kajakowego - mówi pani Ewelina. 

Pracownicy klubu zapewniają, że nie chcieli nikomu zaszkodzić stawiając tabliczkę z zakazem. Tłumaczą jednak, że nie mają możliwości regularnego sprzątania trawników, a sytuacja robiła się coraz bardziej uciążliwa. Właściciele psów zapuszczali się z czworonogami nawet na parking ośrodka i niekoniecznie sprzątali po swoich zwierzakach.

Dodatkowo klub twierdzi, że tabliczka została postawiona w tym miejscu już kilka lat temu. - Pojawiła się, ponieważ odwiedzają nas sportowcy z całego świata, którzy pomiędzy jednym a drugim spływem przemierzają tę trasę piechotą i boso - mówi Magdalena Plichta z Krakowskiego Klubu Kajakowego. Jak dodaje, klub jest otwarty na rozmowy z mieszkańcami. - Będziemy się starać wyznaczyć jakieś strefy okoliczne, które będą mogły wykorzystać osoby odwiedzające nas ze swoimi psami - zapewnia. 

Po interwencji reportera Radia ESKA także Zarząd Infrastruktury Sportowej obiecał przeanalizować sprawę. - Wydaje mi się, że obie strony, czyli Krakowski Klub Kajakowy i mieszkańcy którzy wyprowadzają w ten rejon psy, mogą dojść do porozumienia. Być może w jakiejś innej formie trzeba się do tych mieszkańców zwrócić, może to nie będzie zakaz wyprowadzania, tylko nakaz sprzątania - mówi Jerzy Sasorski, rzecznik ZIS-u. 

Więcej szczegółów w materiale Marcina Śliwy, reportera Radia ESKA: 

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017: masa atrakcji i genialne koncerty. Tak bawiła się Warszawa!

Wianki nad Wisłą 2017: masa atrakcji i genialne koncerty. Tak bawiła się Warszawa!

Wianki nad Wisłą 2017 w Warszawie przeszły do historii i to w wielkim stylu. Już teraz zobaczcie relację z wydarzenia na ESKA.pl

30 min
Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Jaka będzie pogoda w wakacje 2017? Więcej deszczu czy słońca? Najświeższa długoterminowa prognoza pogody do sprawdzenia w jednym miejscu - na ESKA.pl

1 godz. 5 min.
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzili z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczyliśmy 24 czerwca podczas gali.

1 godz. 35 min.
Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy