Sportowcy chodzą tam boso, a mieszkańcy nie sprzątają psich kup. Zakaz wyprowadzania psów na terenie klubu Kolna [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Sportowcy chodzą tam boso, a mieszkańcy nie sprzątają psich kup. Zakaz wyprowadzania psów na terenie klubu Kolna [AUDIO] Zakaz nie podoba się mieszkańcom, którzy wyjątkowo polubili to miejsce; Ewelina Białowolska; Unsplash
Ilustracja do artykułu Sportowcy chodzą tam boso, a mieszkańcy nie sprzątają psich kup. Zakaz wyprowadzania psów na terenie klubu Kolna [AUDIO]

Właściciele czworonogów od lat chętnie wybierają się tutaj na spacery. Jednak ostatnio jedna z mieszkanek zauważyła tabliczkę z zakazem wyprowadzania psów. Klub Kolna tłumaczy, że wszystko z powodu pozostawianych w trawie psich odchodów. 

Na terenach ośrodka Kolna zakazano wyprowadzania psów. Nie spodobało się to właścicielom czworonogów, którym ta zielona okolica wyjątkowo odpowiada. - Mam małego labradora, spaceruję w tych okolicach dwa, czasami trzy razy dziennie. Kilka dni temu, ku mojemu zdziwieniu, w połowie wału wiślanego zauważyłam znak zakazujący wyprowadzania zwierząt na terenie Krakowskiego Klubu Kajakowego - mówi pani Ewelina. 

Pracownicy klubu zapewniają, że nie chcieli nikomu zaszkodzić stawiając tabliczkę z zakazem. Tłumaczą jednak, że nie mają możliwości regularnego sprzątania trawników, a sytuacja robiła się coraz bardziej uciążliwa. Właściciele psów zapuszczali się z czworonogami nawet na parking ośrodka i niekoniecznie sprzątali po swoich zwierzakach.

Dodatkowo klub twierdzi, że tabliczka została postawiona w tym miejscu już kilka lat temu. - Pojawiła się, ponieważ odwiedzają nas sportowcy z całego świata, którzy pomiędzy jednym a drugim spływem przemierzają tę trasę piechotą i boso - mówi Magdalena Plichta z Krakowskiego Klubu Kajakowego. Jak dodaje, klub jest otwarty na rozmowy z mieszkańcami. - Będziemy się starać wyznaczyć jakieś strefy okoliczne, które będą mogły wykorzystać osoby odwiedzające nas ze swoimi psami - zapewnia. 

Po interwencji reportera Radia ESKA także Zarząd Infrastruktury Sportowej obiecał przeanalizować sprawę. - Wydaje mi się, że obie strony, czyli Krakowski Klub Kajakowy i mieszkańcy którzy wyprowadzają w ten rejon psy, mogą dojść do porozumienia. Być może w jakiejś innej formie trzeba się do tych mieszkańców zwrócić, może to nie będzie zakaz wyprowadzania, tylko nakaz sprzątania - mówi Jerzy Sasorski, rzecznik ZIS-u. 

Więcej szczegółów w materiale Marcina Śliwy, reportera Radia ESKA: 

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

23 lipca 2017, 14:58
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

23 lipca 2017, 14:12
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

23 lipca 2017, 13:25
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

23 lipca 2017, 11:28
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy