W Krakowie zatrzymano Syryjczyka, który... udawał Polaka [ZDJĘCIA]

W Krakowie zatrzymano Syryjczyka, który... udawał Polaka [ZDJĘCIA] 2 W Krakowie zatrzymano Syryjczyka, który... udawał Polaka [ZDJĘCIA]
W Krakowie zatrzymano Syryjczyka, który... udawał Polaka [ZDJĘCIA] / Straż Graniczna
Ilustracja do artykułu: W Krakowie zatrzymano Syryjczyka, który... udawał Polaka [ZDJĘCIA]

7 sierpnia na lotnisku w Krakowie-Balicach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Syrii, który w Polsce przedstawił do kontroli dokument należący do innej osoby, a wcześniej posłużył się podrobionym polskim dowodem osobistym, aby opuścić Grecję. Syryjczyk usiłował dostać się do Niemiec.

Cudzoziemiec przyleciał do Polski lotem czarterowym z Grecji. Kiedy na lotnisku został wytypowany przez funkcjonariuszy straży granicznej do kontroli legalności pobytu, okazał kartę osoby aplikującej o przyznanie ochrony międzynarodowej (International Protection Applicant Card), wydaną przez władze Grecji. Ponieważ okazało się, że dokument ten stracił ważność, funkcjonariusze przeprowadzili dalsze czynności kontrolne. Ustalili, że przedstawiony dokument należy do innej osoby, a cudzoziemiec posiada przy sobie własny syryjski paszport oraz dowód osobisty i nigdy nie starał się w Grecji o ochronę międzynarodową, a co więcej, w bieliźnie osobistej ma ukryty podrobiony na wzór oryginalnego polski dowód osobisty, na podstawie którego, jak przyznał, odprawił się na lotnisku w Grecji.

Obywatel Syrii oświadczył, że rok temu udał się do Turcji. Stamtąd nielegalnie autobusem przekroczył granicę z Grecją, a następnie udał się do portu morskiego Pireus w Atenach, skąd dopłynął na wyspę Rodos. Tam wsiadł do samolotu, którym przyleciał do Polski. Ostatecznym celem cudzoziemca miały być Niemcy, gdzie chciał złożyć wniosek o przyznanie ochrony międzynarodowej. Mężczyzna przyznał, że za zorganizowanie tej podróży zapłacił na terenie Turcji nieznanym osobom 8 500 euro.

W związku z popełnionymi przestępstwami wobec Syryjczyka została orzeczona kara roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz kara grzywny. Dodatkowo mężczyzna będzie musiał pokryć koszty postępowania.

Ponadto, w związku z nielegalnym przekroczeniem polskiej granicy państwowej oraz bezprawnym przebywaniem na terytorium RP, Komendant Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach wszczął postępowanie w sprawie wydania decyzji zobowiązującej cudzoziemca do opuszczenia terytorium Polski.

>>> W mieszkaniu na Prądniku Czerwonym policjanci znaleźli duże ilości narkotyków i... poszukiwaną 17-latkę

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Sprawdź, kto wystąpi nad Zalewem Kryspinów! Letnia Scena ESKI zaprasza!!Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy