Zima wraca do Małopolski! IMGW ostrzega: Będą intensywne opady śniegu!

Zdjęcie z artykułu: Zima wraca do Małopolski! IMGW ostrzega: Będą intensywne opady śniegu! W Krakowie od rana pada śnieg; Sylwia Adamczyk, ESKAINFO.pl
Ilustracja do artykułu Zima wraca do Małopolski! IMGW ostrzega: Będą intensywne opady śniegu!

Wtorek przywitał nas opadami śniegu. Tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa małopolskiego.

Dla północy Małopolski synoptycy prognozują wystąpienie opadów śniegu o umiarkowanym natężeniu. Może spaść do 15 cm śniegu. Na południu możemy się spodziewać intensywniejszych opadów: spadnie od 20 do 30 cm śniegu, lokalnie nawet do 40 cm.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, ze "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne." Zalecana jest ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Ostrzeżenia obowiązują do środy, 19 kwietnia, do godz. 9.00.

>>> Bilans świąt na małopolskich drogach. Trzy wypadki śmiertelne: Ofiarami pieszy, kierowca i motocyklista

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

9 min
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

31 min
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

2 godz. 52 min.
Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017 - egzaminy pisemne ze wszystkich przedmiotów odbędą się 22 sierpnia 2017 roku. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki matury poprawkowej 2017? Gdzie szukać wyników matury poprawkowej online? Gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi?

4 godz. 24 min.

Sprawdź, kto wystąpi nad Zalewem Kryspinów! Letnia Scena ESKI zaprasza!!Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy