Zima wraca do Małopolski! IMGW ostrzega: Będą intensywne opady śniegu!

Zdjęcie z artykułu: Zima wraca do Małopolski! IMGW ostrzega: Będą intensywne opady śniegu! W Krakowie od rana pada śnieg; Sylwia Adamczyk, ESKAINFO.pl
Ilustracja do artykułu Zima wraca do Małopolski! IMGW ostrzega: Będą intensywne opady śniegu!

Wtorek przywitał nas opadami śniegu. Tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa małopolskiego.

Dla północy Małopolski synoptycy prognozują wystąpienie opadów śniegu o umiarkowanym natężeniu. Może spaść do 15 cm śniegu. Na południu możemy się spodziewać intensywniejszych opadów: spadnie od 20 do 30 cm śniegu, lokalnie nawet do 40 cm.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, ze "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne." Zalecana jest ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Ostrzeżenia obowiązują do środy, 19 kwietnia, do godz. 9.00.

>>> Bilans świąt na małopolskich drogach. Trzy wypadki śmiertelne: Ofiarami pieszy, kierowca i motocyklista

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 - pełna lista na ESKA.pl. Kto wystąpi w Polsce w 2017 roku? Już teraz sprawdźcie spis najważniejszych koncertów w 2017 roku. Wszystkie wydarzenia w jednym miejscu! Wśród muzycznych gwiazd, które przyjadą do Polski, znajdują się m.in. Ariana Grande, Coldplay, Alan Walker czy The Weeknd!

2 godz. 29 min.
Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Walka Władimir Kliczko - Anthony Joshua to niesamowite emocje w wadze ciężkiej. Czy transmisja będzie dostępna? Gdzie obejrzeć walkę?

2 godz. 53 min.
Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Prognozy pogody na maj 2017 ciekawią każdego. Ile stopni na termometrach? Gdzie będzie najcieplej? Szczegóły pogodowe przybliżamy Wam na ESKA.pl!

3 godz. 34 min.
Kim jest Mandee? #EMA2017

Kim jest Mandee? #EMA2017

Mandee to jeden z nominowanych do prestiżowej nagrody ESKA Music Awards 2017. Kim jest? Sprawdź na ESKA.pl, co wiemy o kandydacie do EMA2017.

4 godz. 13 min.

"Zaczytana" Galeria Kazimierz - weź udział!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy