Język angielski już za nimi: Krakowscy maturzyści zadowoleni! [ZDJĘCIA]

Język angielski już za nimi: Krakowscy maturzyści zadowoleni! [ZDJĘCIA] 13 Język angielski już za nimi: Krakowscy maturzyści zadowoleni! [ZDJĘCIA]
Język angielski już za nimi: Krakowscy maturzyści zadowoleni! [ZDJĘCIA] / Daniel Szura
Ilustracja do artykułu: Język angielski już za nimi: Krakowscy maturzyści zadowoleni! [ZDJĘCIA]

W poniedziałkowy poranek maturzyści przystąpili do egzaminu z języka angielskiego. Był stres, ale jak mówią - nie było trudno.

"Uczestniczyłeś w spotkaniu ze znanym aktorem. Podziel się wrażeniami z tego spotkania na swoim blogu" - tak brzmiało polecenie najwyżej punktowanego zadania na maturze z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Oprócz pisania, trzeba było wykazać się także m.in. umiejętnością rozumienia ze słuchu.

Maturzyści, których spotkaliśmy na krakowskim Rynku, przyznają że egzamin nie sprawił im większych trudności. O godzinie 14.00 część z nich podeszła do matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

We wtorek rano niektórzy maturzyści zmierzą się z matematyką na poziomie rozszerzonym, a następnie z językiem łacińskim i kulturą antyczną. W środę z wiedzą o społeczeństwie i informatyką. Z kolei w czwartek z językiem niemieckim na obu poziomach, a w piątek z biologią i filozofią.

Ustne i pisemne sprawdziany potrwają do 26 maja. W tym roku w egzaminach bierze udział około 284 tys. abiturientów szkół średnich. Wyniki matur będą znane 30 czerwca.

Czytaj też: Wielka Parada Smoków 2017 w Krakowie już w czerwcu! [PROGRAM, ZDJĘCIA]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Dzień Ojca 2017 - animacje, gify i memy idealne na Facebooka znajdziecie już teraz na ESKA.pl. Zaskoczcie swoich ojców i złóżcie im najbardziej oryginalne życzenia w sieci.

3 godz. 10 min.
Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

3 godz. 16 min.
Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 już 23 czerwca. Nie wiesz jak świętować? Sprawdź nasze pomysły na ESKA.pl

3 godz. 37 min.
Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Kto wystąpi na Electrocity 2017 w Lubiążu? Poznajcie wszystkie gwiazdy festiwalu już teraz na ESKA.pl i przekonajcie się, że warto tam być! 

22 czerwca 2017, 19:00

Przedstawiamy Idealne Miejsce Do Życia! Poznaj OZON!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy