Język angielski już za nimi: Krakowscy maturzyści zadowoleni! [ZDJĘCIA]

Język angielski już za nimi: Krakowscy maturzyści zadowoleni! [ZDJĘCIA] 13 Język angielski już za nimi: Krakowscy maturzyści zadowoleni! [ZDJĘCIA]
Język angielski już za nimi: Krakowscy maturzyści zadowoleni! [ZDJĘCIA] / Daniel Szura
Ilustracja do artykułu: Język angielski już za nimi: Krakowscy maturzyści zadowoleni! [ZDJĘCIA]

W poniedziałkowy poranek maturzyści przystąpili do egzaminu z języka angielskiego. Był stres, ale jak mówią - nie było trudno.

"Uczestniczyłeś w spotkaniu ze znanym aktorem. Podziel się wrażeniami z tego spotkania na swoim blogu" - tak brzmiało polecenie najwyżej punktowanego zadania na maturze z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Oprócz pisania, trzeba było wykazać się także m.in. umiejętnością rozumienia ze słuchu.

Maturzyści, których spotkaliśmy na krakowskim Rynku, przyznają że egzamin nie sprawił im większych trudności. O godzinie 14.00 część z nich podeszła do matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

We wtorek rano niektórzy maturzyści zmierzą się z matematyką na poziomie rozszerzonym, a następnie z językiem łacińskim i kulturą antyczną. W środę z wiedzą o społeczeństwie i informatyką. Z kolei w czwartek z językiem niemieckim na obu poziomach, a w piątek z biologią i filozofią.

Ustne i pisemne sprawdziany potrwają do 26 maja. W tym roku w egzaminach bierze udział około 284 tys. abiturientów szkół średnich. Wyniki matur będą znane 30 czerwca.

Czytaj też: Wielka Parada Smoków 2017 w Krakowie już w czerwcu! [PROGRAM, ZDJĘCIA]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

23 lipca 2017, 14:58
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

23 lipca 2017, 14:12
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

23 lipca 2017, 13:25
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

23 lipca 2017, 11:28
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy