Obiady za darmo w jednej z krakowskich restauracji! Trzeba tylko... obliczyć całkę! [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Obiady za darmo w jednej z krakowskich restauracji! Trzeba tylko... obliczyć całkę! [AUDIO] Zadanie; Marcel Wandas, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Obiady za darmo w jednej z krakowskich restauracji! Trzeba tylko... obliczyć całkę! [AUDIO]

Darmowy obiad dla ścisłowców! Posiłek można wygrać obliczając całkę. Zadanie znajduje się przy drzwiach jednej z restauracji na Kazimierzu.

- Chcielibyśmy nawiązać do kawiarni Szkocka we Lwowie, gdzie zbierała się lwowska szkoła matematyki, i tam panowie wieczorami rozwiązywali różne zadania matematyczne. Można było wygrać na przykład gęś - mówi Dariusz Pasternak z restauracji Anatomia.

Jak trudne są zadania? - Są ciekawe. Oczywiście rozwiązywalne. To jest poziom studiów - mówią pomysłodawcy. Pierwszym szczęśliwcem, który poprawnie obliczył całkę i odebrał darmowy obiad, był wykładowca matematyki z francuskiego uniwersytetu. Teraz zadania rozwiązują głównie Polacy.

Jak mówi Maciej Myśliwiec, socjolog marketingu, taki pomysł ma szansę przyciągnąć do restauracji różnych klientów. - Część ludzi zrobi wszystko, żeby rozwiązać zadanie, bo ma nagrodę, która jest jak najbardziej wymierna - mówi. Nawet ci, którzy nie potrafią rozwiązać zadania, dodają jego zdjęcie na Facebooka.

Posłuchaj materiału Marcela Wandasa, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Dzień Ojca 2017 - animacje, gify i memy idealne na Facebooka znajdziecie już teraz na ESKA.pl. Zaskoczcie swoich ojców i złóżcie im najbardziej oryginalne życzenia w sieci.

3 godz. 5 min.
Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

3 godz. 11 min.
Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 już 23 czerwca. Nie wiesz jak świętować? Sprawdź nasze pomysły na ESKA.pl

3 godz. 32 min.
Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Kto wystąpi na Electrocity 2017 w Lubiążu? Poznajcie wszystkie gwiazdy festiwalu już teraz na ESKA.pl i przekonajcie się, że warto tam być! 

22 czerwca 2017, 19:00

Przedstawiamy Idealne Miejsce Do Życia! Poznaj OZON!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy