Obiady za darmo w jednej z krakowskich restauracji! Trzeba tylko... obliczyć całkę! [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Obiady za darmo w jednej z krakowskich restauracji! Trzeba tylko... obliczyć całkę! [AUDIO] Zadanie; Marcel Wandas, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Obiady za darmo w jednej z krakowskich restauracji! Trzeba tylko... obliczyć całkę! [AUDIO]

Darmowy obiad dla ścisłowców! Posiłek można wygrać obliczając całkę. Zadanie znajduje się przy drzwiach jednej z restauracji na Kazimierzu.

- Chcielibyśmy nawiązać do kawiarni Szkocka we Lwowie, gdzie zbierała się lwowska szkoła matematyki, i tam panowie wieczorami rozwiązywali różne zadania matematyczne. Można było wygrać na przykład gęś - mówi Dariusz Pasternak z restauracji Anatomia.

Jak trudne są zadania? - Są ciekawe. Oczywiście rozwiązywalne. To jest poziom studiów - mówią pomysłodawcy. Pierwszym szczęśliwcem, który poprawnie obliczył całkę i odebrał darmowy obiad, był wykładowca matematyki z francuskiego uniwersytetu. Teraz zadania rozwiązują głównie Polacy.

Jak mówi Maciej Myśliwiec, socjolog marketingu, taki pomysł ma szansę przyciągnąć do restauracji różnych klientów. - Część ludzi zrobi wszystko, żeby rozwiązać zadanie, bo ma nagrodę, która jest jak najbardziej wymierna - mówi. Nawet ci, którzy nie potrafią rozwiązać zadania, dodają jego zdjęcie na Facebooka.

Posłuchaj materiału Marcela Wandasa, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 - pełna lista na ESKA.pl. Kto wystąpi w Polsce w 2017 roku? Już teraz sprawdźcie spis najważniejszych koncertów w 2017 roku. Wszystkie wydarzenia w jednym miejscu! Wśród muzycznych gwiazd, które przyjadą do Polski, znajdują się m.in. Ariana Grande, Coldplay, Alan Walker czy The Weeknd!

2 godz. 27 min.
Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Walka Władimir Kliczko - Anthony Joshua to niesamowite emocje w wadze ciężkiej. Czy transmisja będzie dostępna? Gdzie obejrzeć walkę?

2 godz. 51 min.
Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Prognozy pogody na maj 2017 ciekawią każdego. Ile stopni na termometrach? Gdzie będzie najcieplej? Szczegóły pogodowe przybliżamy Wam na ESKA.pl!

3 godz. 32 min.
Kim jest Mandee? #EMA2017

Kim jest Mandee? #EMA2017

Mandee to jeden z nominowanych do prestiżowej nagrody ESKA Music Awards 2017. Kim jest? Sprawdź na ESKA.pl, co wiemy o kandydacie do EMA2017.

4 godz. 11 min.

"Zaczytana" Galeria Kazimierz - weź udział!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy