Obiady za darmo w jednej z krakowskich restauracji! Trzeba tylko... obliczyć całkę! [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Obiady za darmo w jednej z krakowskich restauracji! Trzeba tylko... obliczyć całkę! [AUDIO] Zadanie; Marcel Wandas, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Obiady za darmo w jednej z krakowskich restauracji! Trzeba tylko... obliczyć całkę! [AUDIO]

Darmowy obiad dla ścisłowców! Posiłek można wygrać obliczając całkę. Zadanie znajduje się przy drzwiach jednej z restauracji na Kazimierzu.

- Chcielibyśmy nawiązać do kawiarni Szkocka we Lwowie, gdzie zbierała się lwowska szkoła matematyki, i tam panowie wieczorami rozwiązywali różne zadania matematyczne. Można było wygrać na przykład gęś - mówi Dariusz Pasternak z restauracji Anatomia.

Jak trudne są zadania? - Są ciekawe. Oczywiście rozwiązywalne. To jest poziom studiów - mówią pomysłodawcy. Pierwszym szczęśliwcem, który poprawnie obliczył całkę i odebrał darmowy obiad, był wykładowca matematyki z francuskiego uniwersytetu. Teraz zadania rozwiązują głównie Polacy.

Jak mówi Maciej Myśliwiec, socjolog marketingu, taki pomysł ma szansę przyciągnąć do restauracji różnych klientów. - Część ludzi zrobi wszystko, żeby rozwiązać zadanie, bo ma nagrodę, która jest jak najbardziej wymierna - mówi. Nawet ci, którzy nie potrafią rozwiązać zadania, dodają jego zdjęcie na Facebooka.

Posłuchaj materiału Marcela Wandasa, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

23 lipca 2017, 14:58
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

23 lipca 2017, 14:12
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

23 lipca 2017, 13:25
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

23 lipca 2017, 11:28
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy