16. PZU Cracovia Maraton coraz bliżej! [AUDIO, MAPA, TRASA]

Zdjęcie z artykułu: 16. PZU Cracovia Maraton coraz bliżej! [AUDIO, MAPA, TRASA] Cracovia Maraton 2016; Szymon Gruchalski / Cracovia Maraton
Ilustracja do artykułu 16. PZU Cracovia Maraton coraz bliżej! [AUDIO, MAPA, TRASA]

Cracovia Maraton to najważniejsza impreza biegowa w Krakowie, jedna z największych w Polsce, zaliczana do Korony Maratonów Polskich. 16. edycja już 30 kwietnia! 

Czwarty raz z rzędu start i meta imprezy będą się znajdować na krakowskim Rynku. Zgodnie z hasłem imprezy: "Z historią w tle", uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu zabytków Grodu Kraka, a ze specjalnej strefy dopingu Radia ESKA popłynie spora dawka pozytywnej energii! 

- Robiliśmy ankietę, którędy ludzie lubią biegać. Bezspornie chcą biegać wśród zabytków, gdzie są kibice, chcą poznawać Kraków z pozycji biegacza - mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. 

Cracovia Maraton 2017: Trasa, mapa

Trasa prezentuje się następująco:

1. Rynek Główny – start na wysokości ul. Siennej 
2. ul. Grodzka
3. ul. św. Idziego
4. ul. Podzamcze
5. ul. Powiśle
6. ul. Zwierzyniecka
7. al. Krasińskiego
8. na skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego – w lewo na deptak przy Al. 3 Maja
9. chodnikiem z wykorzystaniem parkingu przy ul. Piastowskiej do ul. Na Błoniach
10. deptak przy al. Focha, Al. Krasińskiego, Most Dębnicki
11. ul. Konopnickiej (jezdnią pod prąd)
12. ul. Ludwinowska
13. ul. Rollego
14. Bulwar Podolski
15. ul. Zabłocie
16. pod mostem Kotlarskim, ślimakiem na most, ul. Kotlarska, na rondzie Grzegórzeckim jezdnią w al. Pokoju do pierwszej przełączki, następnie przejście na jezdnię pod prąd
17. al. Pokoju aż do ul. Lema, następnie ul. Lema (jezdnią pod prąd – prawy pas ruchu) do ostatniego (trzeciego) nawrotu i dalej ul. Lema – prawym pasem ruchu do al. Pokoju, powrót tą samą jezdnią al. Pokoju, aż do przełączki przed ul. Kordylewskiego, pod prąd do ronda Grzegórzeckiego
18. ul. Kotlarska (jezdnia pod prąd) do ślimaka, ul. Podgórska, wbiegnięcie na Bulwary Wiślane (przejście dla pieszych)
19. Bulwary Wiślane do pochylni za mostem Grunwaldzkim, górnym bulwarem do ul. Podzamcze w lewo w ul. Powiśle – początek drugiej pętli
20. koniec drugiej pętli, ul. Podzamcze, ul. Św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny – meta na wysokości ul. Siennej 

Zdjęcie z artykułu: 16. PZU Cracovia Maraton coraz bliżej! [AUDIO, MAPA, TRASA] Mapa; Cracovia Maraton
Ilustracja do artykułu 16. PZU Cracovia Maraton coraz bliżej! [AUDIO, MAPA, TRASA]

Cracovia Maraton na Rolkach z Radiem ESKA

W przeddzień maratonu, dystans 42 km i 195 m pokonają rolkarze. 29 kwietnia o godz. 15.00 zawodnicy wystartują z deptaku przy al. 3 Maja. Tam też będzie znajdować się meta. Trasa poprowadzi wokół Błoń i będzie liczyć 12 okrążeń. Trzeba będzie ją pokonać w czasie trzech godzin.

W rywalizacji będą mogły wziąć udział osoby, które do 29 kwietnia 2017 ukończą 16 lat. Niepełnoletni będą musieli posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

Imprezy towarzyszące

Oprócz Cracovia Maratonu na Rolkach z Radiem ESKA, w ramach imprezy odbędą się takie wydarzenia jak Nocna Dycha z Wawelem, Mini Cracovia Maraton, Bieg w Krawacie, Bieg w Szpilkach oraz 16. PZU CM dla Zawodników Niepełnosprawnych na wózkach. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie na stronie internetowej

Posłuchaj materiału Marcina Śliwy, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

9 min
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

31 min
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

2 godz. 52 min.
Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017 - egzaminy pisemne ze wszystkich przedmiotów odbędą się 22 sierpnia 2017 roku. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki matury poprawkowej 2017? Gdzie szukać wyników matury poprawkowej online? Gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi?

4 godz. 24 min.

Sprawdź, kto wystąpi nad Zalewem Kryspinów! Letnia Scena ESKI zaprasza!!Akcja partnerska

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy