Kraków gotowy na EURO U21. Miasto podsumowało przygotowania [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Kraków gotowy na EURO U21. Miasto podsumowało przygotowania [AUDIO] EURO startuje 16 czerwca; Łukasz Krasny
Ilustracja do artykułu Kraków gotowy na EURO U21. Miasto podsumowało przygotowania [AUDIO]

"Stars of today, superstars of tomorrow", czyli "Gwiazdy dziś, supergwiazdy jutro" - to hasło Młodzieżowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO U21 Polska 2017. Miasto podsumowało przygotowania do turnieju.

Kraków znajduje się wśród sześciu miast-gospodarzy Młodzieżowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO U21 Polska 2017. Oprócz stolicy Małopolski, młodzi piłkarze będą rywalizować także w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Lublinie i Tychach.

Za nami dwa lata intensywnych przygotowań do turnieju. Urzędnicy zapewniają, że jesteśmy gotowi. - Przede wszystkim jesteśmy zobowiązani do utrzymania miasta w stanie normalnego funkcjonowania. Żeby nie było żadnych awarii, żadnych przeszkód wynikających z większej ilości osób przebywających na naszym terenie, a jednocześnie będących uczestnikami wydarzeń sportowych - mówi Bogdan Klimek, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu nie przewiduje wielkich utrudnień dla kierowców. - Od początku było takie stanowisko miasta w kontekście organizacji ruchu, by utrudnienia były znikome. Będą dotyczyć wyłącznie ulic przylegających do stadionu. Mówimy o ul. Kałuży i ul. Kraszewskiego, gdzie jest bezpośrednia obsługa parkingów i trybun. Te ulice będą wyłączone w momencie kiedy będą odbywały się mecze - mówi Łukasz Franek z ZIKiT-u.

W turnieju zmierzy się łącznie 12 reprezentacji: Polski, Niemiec, Czech, Danii, Włoch, Słowacji, Szwecji, Anglii, Portugalii, Serbii, Hiszpanii i Macedonii. W Krakowie zostaną rozegrane mecze eliminacyjne grupy C (znalazły się tam reprezentacje Niemiec, Czech, Danii i Włoch), półfinał oraz finał imprezy. Drużyny zagrają na stadionie miejskim przy ul. Kałuży. Wytypowano również kilka obiektów, które będą pełnić funkcję centrów treningowych dla reprezentacji i sędziów. Są to stadiony miejskie przy ul. Reymonta 22, na Suchych Stawach, obiekty Górnika Wieliczka i Garbarni oraz stadion OSiR-u w Zabierzowie.

EURO U21 rozpocznie się 16 i potrwa do 30 czerwca.

Czytaj też: W szpitalu im. Żeromskiego będą leczyć piłkarzy podczas EURO U21 [AUDIO]


Posłuchaj materiału Kuby Paducha, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

23 lipca 2017, 14:58
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

23 lipca 2017, 14:12
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

23 lipca 2017, 13:25
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

23 lipca 2017, 11:28
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy