Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA]

Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA] 5 Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA]
Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA] / Marcin Śliwa, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu: Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA]

UKS Salwator NPS Kraków działa już od jedenastu lat. Pomimo kłopotów finansowych ma na swoim koncie sukcesy krajowe i międzynarodowe. Ostatnia wichura zniszczyła jednak łódkę, wokół której toczy się całe klubowe życie.

- Zrzeszamy niepełnosprawnych wioślarzy, prowadzimy zajęcia integracyjne, obozy sportowe, zimowiska, obozy letnie. Startujemy za zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zdobywamy medale i sukcesy - opowiada Robert Niesyczyński z klubu Salwator NPS Kraków.

Sportowe życie wioślarzy toczy się wokół łódki. Niestety podczas ostatniej wichury została ona tak uszkodzona, że nie ma szans na jej naprawę. - Łódka została zdmuchnięta przez wiatr. Niestety wiało tak mocno, że nasze zabezpieczenia nie wytrzymały - mówi Niesyczyński. To trudna sytuacja, bo klub nie ma pieniędzy na zakup nowej, a nawet używanej łódki. Jeśli w najbliższym czasie nie uda się zdobyć sprzętu, niepełnosprawni wioślarze nie będą mogli wystartować w czerwcowych mistrzostwach Polski.

Nowa czteroosobowa łódka kosztuje około 20 tysięcy euro. Używana jest kilka razy tańsza, ale w tej chwili to i tak nieosiągalna kwota dla klubu z Salwatora. 

Każdy kto chciałby pomóc, może kontaktować się z klubem mailowo: ukssalwator@onet.pl lub na Facebooku

Posłuchaj materiału Marcina Śliwy, reportera Radia ESKA:

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Toruń - Italian House po Kuchennych rewolucjach. MENU ADRES ZDJĘCIA

Toruń - Italian House po Kuchennych rewolucjach. MENU ADRES ZDJĘCIA

Restauracja Italian House w Toruniu po Kuchennych rewolucjach Magdy Gessler zmieniła nazwę na La Nonna Siciliana. Co teraz znajduje się w menu? Ile kosztują dania?

1 godz. 5 min.
David Guetta, Nicki Minaj & Lil Wayne - wybuchowe połączenie w Light My Body Up! [VIDEO]

David Guetta, Nicki Minaj & Lil Wayne - wybuchowe połączenie w Light My Body Up! [VIDEO]

Nowa piosenka Davida Guetty będzie hymnem każdej imprezy? Weteran sceny tanecznej połączył siły z rapową arystokracją, czyli z Nicki Minaj i Lil Wayne'em. Light My Body Up usłyszycie w Radiu ESKA i na ESKA.pl!

1 godz. 44 min.
Skoki narciarskie 25.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie 25.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie w Planicy 25 marca to konkurs drużynowy! Polacy mają historyczną szansę wygrać klasyfikację Pucharu Narodów i zostać najlepszą drużyną świata! Trzymamy za to kciuki oglądając transmisję na żywo w telewizji i internecie. Rozpiska emisji do sprawdzenia na ESKA.pl

1 godz. 56 min.
Serial online - reality show o walce o przetrwanie na Syberii już na eskaGO!

Serial online - reality show o walce o przetrwanie na Syberii już na eskaGO!

Reality show w serialu Siberia straszy swoich uczestników, a teraz napędzi strachu także widzom, bo już dziś produkcję można oglądać na eskaGO! Na ekranie: survival, nadprzyrodzone niebezpieczeństwa, romanse i zagadki – nie możecie tego przegapić!

2 godz. 55 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy