Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA]

Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA] 5 Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA]
Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA] / Marcin Śliwa, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu: Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA]

UKS Salwator NPS Kraków działa już od jedenastu lat. Pomimo kłopotów finansowych ma na swoim koncie sukcesy krajowe i międzynarodowe. Ostatnia wichura zniszczyła jednak łódkę, wokół której toczy się całe klubowe życie.

- Zrzeszamy niepełnosprawnych wioślarzy, prowadzimy zajęcia integracyjne, obozy sportowe, zimowiska, obozy letnie. Startujemy za zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zdobywamy medale i sukcesy - opowiada Robert Niesyczyński z klubu Salwator NPS Kraków.

Sportowe życie wioślarzy toczy się wokół łódki. Niestety podczas ostatniej wichury została ona tak uszkodzona, że nie ma szans na jej naprawę. - Łódka została zdmuchnięta przez wiatr. Niestety wiało tak mocno, że nasze zabezpieczenia nie wytrzymały - mówi Niesyczyński. To trudna sytuacja, bo klub nie ma pieniędzy na zakup nowej, a nawet używanej łódki. Jeśli w najbliższym czasie nie uda się zdobyć sprzętu, niepełnosprawni wioślarze nie będą mogli wystartować w czerwcowych mistrzostwach Polski.

Nowa czteroosobowa łódka kosztuje około 20 tysięcy euro. Używana jest kilka razy tańsza, ale w tej chwili to i tak nieosiągalna kwota dla klubu z Salwatora. 

Każdy kto chciałby pomóc, może kontaktować się z klubem mailowo: ukssalwator@onet.pl lub na Facebooku

Posłuchaj materiału Marcina Śliwy, reportera Radia ESKA:

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Męskie Granie 2017: Nieboskłon - premiera nowej piosenki

Męskie Granie 2017: Nieboskłon - premiera nowej piosenki

Męskie Granie 2017 to już ósma ogólnopolska trasa tych wyjątkowych muzycznych wydarzeń. Sprawdź, kiedy będzie miała miejsce premiera nowego singla Męskiego Grania.

23 maja 2017, 22:40
Kuba Wojewódzki 23.05: goście to...

Kuba Wojewódzki 23.05: goście to...

Kuba Wojewódzki 23.05: kto będzie gościem w ostatnim odcinku tego sezonu? Tego dowiemy się dopiero we wtorkowy wieczór.

23 maja 2017, 22:17
Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze. Najmłodsze ma 8 lat

Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze. Najmłodsze ma 8 lat

Rodzice szaleńczo poszukują swoich dzieci, które nadal nie wróciły z koncertu Ariany Grande w Manchesterze, podczas którego doszło do zamachu, w którym zginęły 22 osoby.

23 maja 2017, 18:14
Piotr Gąsowski o Wodeckim: 'Jestem jedną z sierot po Tobie…'

Piotr Gąsowski o Wodeckim: 'Jestem jedną z sierot po Tobie…'

Zbigniew Wodecki nie żyje - ta smutna informacja trafiła do polskich mediów w poniedziałek, 22 maja. Artystę bardzo przejmującym wpisem pożegnał Piotr Gąsowski. Zobaczcie, co napisał...

23 maja 2017, 16:40
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy