Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA]

Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA] 5 Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA]
Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA] / Marcin Śliwa, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu: Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA]

UKS Salwator NPS Kraków działa już od jedenastu lat. Pomimo kłopotów finansowych ma na swoim koncie sukcesy krajowe i międzynarodowe. Ostatnia wichura zniszczyła jednak łódkę, wokół której toczy się całe klubowe życie.

- Zrzeszamy niepełnosprawnych wioślarzy, prowadzimy zajęcia integracyjne, obozy sportowe, zimowiska, obozy letnie. Startujemy za zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zdobywamy medale i sukcesy - opowiada Robert Niesyczyński z klubu Salwator NPS Kraków.

Sportowe życie wioślarzy toczy się wokół łódki. Niestety podczas ostatniej wichury została ona tak uszkodzona, że nie ma szans na jej naprawę. - Łódka została zdmuchnięta przez wiatr. Niestety wiało tak mocno, że nasze zabezpieczenia nie wytrzymały - mówi Niesyczyński. To trudna sytuacja, bo klub nie ma pieniędzy na zakup nowej, a nawet używanej łódki. Jeśli w najbliższym czasie nie uda się zdobyć sprzętu, niepełnosprawni wioślarze nie będą mogli wystartować w czerwcowych mistrzostwach Polski.

Nowa czteroosobowa łódka kosztuje około 20 tysięcy euro. Używana jest kilka razy tańsza, ale w tej chwili to i tak nieosiągalna kwota dla klubu z Salwatora. 

Każdy kto chciałby pomóc, może kontaktować się z klubem mailowo: ukssalwator@onet.pl lub na Facebooku

Posłuchaj materiału Marcina Śliwy, reportera Radia ESKA:

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

23 lipca 2017, 14:58
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

23 lipca 2017, 14:12
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

23 lipca 2017, 13:25
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

23 lipca 2017, 11:28
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy