Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA]

Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA] 5 Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA]
Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA] / Marcin Śliwa, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu: Wichura zniszczyła łódkę wioślarskiego klubu dla niepełnosprawnych. Nie ma pieniędzy na nową [AUDIO, ZDJĘCIA]

UKS Salwator NPS Kraków działa już od jedenastu lat. Pomimo kłopotów finansowych ma na swoim koncie sukcesy krajowe i międzynarodowe. Ostatnia wichura zniszczyła jednak łódkę, wokół której toczy się całe klubowe życie.

- Zrzeszamy niepełnosprawnych wioślarzy, prowadzimy zajęcia integracyjne, obozy sportowe, zimowiska, obozy letnie. Startujemy za zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zdobywamy medale i sukcesy - opowiada Robert Niesyczyński z klubu Salwator NPS Kraków.

Sportowe życie wioślarzy toczy się wokół łódki. Niestety podczas ostatniej wichury została ona tak uszkodzona, że nie ma szans na jej naprawę. - Łódka została zdmuchnięta przez wiatr. Niestety wiało tak mocno, że nasze zabezpieczenia nie wytrzymały - mówi Niesyczyński. To trudna sytuacja, bo klub nie ma pieniędzy na zakup nowej, a nawet używanej łódki. Jeśli w najbliższym czasie nie uda się zdobyć sprzętu, niepełnosprawni wioślarze nie będą mogli wystartować w czerwcowych mistrzostwach Polski.

Nowa czteroosobowa łódka kosztuje około 20 tysięcy euro. Używana jest kilka razy tańsza, ale w tej chwili to i tak nieosiągalna kwota dla klubu z Salwatora. 

Każdy kto chciałby pomóc, może kontaktować się z klubem mailowo: ukssalwator@onet.pl lub na Facebooku

Posłuchaj materiału Marcina Śliwy, reportera Radia ESKA:

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

3 godz. 31 min.
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

3 godz. 45 min.
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

4 godz. 4 min.
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

4 godz. 24 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy