Basen Wandzianka

i

Autor: Basen Wandzianka FB

ŻYCIE MIASTA

Wandzianka w Krakowie to jedyny odkryty basen w mieście. Sprawdziliśmy ceny biletów i dostępne atrakcje

2024-07-05 13:42

Wakacje 2024 w pełni, a to oznacza, że do miasta nadeszły potężne upały. W tym czasie najlepiej schłodzić się nad wodą, gdzie można w pełni oddać się zasłużonemu odpoczynkowi. W Krakowie najlepsze miejsce do tego to odkryty basen Wandzianka. Obiekt znajduje się w Nowej Hucie i jest otwarty przez całe wakacje. Sprawdźcie w naszym materiale, ile kosztują bilety na basen Wandzianka i jak najłatwiej tam dojechać.

Spis treści

  1. Basen Wandzianka w Krakowie. To jedyny taki obiekt w mieście
  2. Basen Wandzianka w Krakowie. Atrakcje, godziny otwarcia
  3. Basen Wandzianka w Krakowie. Cennik
  4. Odkryty basen Wandzianka w Krakowie. Jak dojechać?

Basen Wandzianka w Krakowie. To jedyny taki obiekt w mieście

Lato w pełni, a wraz z nim do Polski nadeszły upały. Wysokie temperatury doskwierają w szczególności mieszkańcom dużych miast, w których ciężko schronić się przed prażącym słońcem. Kiedy słupki termometrów osiągają krytyczne wartości, warto w tym czasie skorzystać z oferty miejsc, w których można się ochłodzić. W Krakowie warto odwiedzić basen Wandzianka. To jedyny taki obiekt w stolicy Małopolski. Odkryty basen Wandzianka znajduje się przy ulicy Bulwarowej 39 w Nowej Hucie i jest otwarty dla krakowian przez całe wakacje.

Basen Wandzianka w Krakowie. Atrakcje, godziny otwarcia

Basen Wandzianka należy do Klubu Sportowego Wanda w Krakowie. To idealne miejsce na wakacyjny relaks dla całej rodziny. Obiekt jest wyposażony w odkryty basen sportowy o wielkości 25 x 12,5 metrów i podzielony na pięć torów sportowych. Dodatkowo jest połączony z basenem rekreacyjnym, którym są takie atrakcje jak zjeżdżalnia, grzybek wodny, czy masaże wodne. Basen Wandzianka jest otwarty w okresie wakacyjnym od lipca do sierpnia w godzinach 10-18.

Quiz wiedzy o Krakowie. Czy rozpoznasz dzielnice miasta po zdjęciach?

Pytanie 1 z 10
W jakiej dzielnicy Krakowa zrobiono to zdjęcie?
Grzegórzki

Basen Wandzianka w Krakowie. Cennik

Basen Wandzianka w Nowej Hucie to atrakcja, która zachwyci zarówno dużych, jak i małych. A ile kosztuje bilet wejścia na odkryty basen w Krakowie? Za bilet normalny w godz. 10-18 zapłacimy 35 złotych, zaś w godz. 15-18 25 złotych. Bilet ulgowy w godz. 10-18 kosztuje 25 złotych, zaś w godz. 15-18 15 złotych. Opłata za bilet dla dzieci w wieku od czterech do siedmiu lat wynosi 20 złotych w godz. 10-18 oraz 12 złotych w godz. 15-18, zaś młodsi wchodzą za darmo. Ponadto basen Wandzianka ma w cenniku ofertę biletu rodzinnego. Rodzina w modelu 2+1 zapłaci za wejście 79 złotych, a rodziny 2+2 zapłacą 100 złotych. Odkryty basen Wandzianka honoruje także krakowską Kartę Rodziny.

Odkryty basen Wandzianka w Krakowie. Jak dojechać?

Basen Wandzianka znajduje się na krakowskiej Nowej Hucie, w pobliżu Zalewu Nowohuckiego. Jeśli chcemy dojechać do niego komunikacją miejską, najwygodniej będzie nam wysiąść na przystanku autobusowym os. Zielone, gdzie kursują autobusy linii 123 i 133. W pobliżu znajduje się także przystanek Wańkowicza, gdzie zatrzymują się tramwaje nr 1 i 5 oraz autobusy linii 110, 138, 149 i 202. Tam kursują także autobusy linii aglomeracyjnych 202, 212, 222, 232, 262 oraz linia czasowa 701.

Najlepsze kąpieliska w Krakowie 2024. Gdzie wypocząć nad wodą?

Powódź błyskawiczna w Krakowie. Woda potężnym strumieniem zalała centrum miasta