Roboty drogowe. Zamknięte ulice

i

Autor: pixabay

wiadomości

Budowa S7. Zmiany w ruchu na ul. Morcinka w Krakowie

2023-10-24 8:39

W środę, 25 października od godziny 8:00 na ul. Morcinka w Krakowie ruszą prace związane z przebudową sieci wodociągowej. W związku z tym na tej ulicy wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. GDDKiA w Krakowie informuje, że będzie on sterowany sygnalizacją świetlną lub ręcznie.

Budowa S7. Ruch wahadłowy na ul. Morcinka w Krakowie

GDDKiAW zapowiada, że w środę rano o godzinie 8.00 na ul. Morcinka w Krakowie wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Będzie on sterowany sygnalizacją świetlną, a w godzinach szczytu i w czasie większego natężenia pojazdów - ręcznie.

Taki ruch będzie obowiązywał na 50-metrowym odcinku ul. Morcinka, czyli w okolicy wjazdu na teren ogródków działkowych "Budowlanka", między skrzyżowaniem z ul. Na Raciborowice a wjazdem na parking przy zalewach Zesławickich. Budowany odcinek drogi ekspresowej ma 18,3 km długości i połączy istniejące już węzły - Widoma i Kraków Nowa Huta. 

W ramach budowy drogi S7 powstaną cztery węzły: Łuczyce, Raciborowice, Kraków Mistrzejowice, Kraków Grębałów. Przebudowane zostaną, zjazdy, linie tramwajowe i kolejowe. Zbudowane lub przebudowane zostaną chodniki dla pieszych, ścieżki rowerowe oraz oświetlenie uliczne.

W planie inwestycji przewidziana jest również budowa m.in. pasów zieleni izolacyjnej, ekranów akustycznych, i przejść ekologicznych.

Rozbudowa ul. Kocmyrzowskiej w Krakowie. Zobacz galerię!

Nowa galeria handlowa w Małopolsce. Czołowe sklepy na liście

Z jakich potraw słynie Małopolska? Sprawdź w QUIZIE, czy je znasz

Pytanie 1 z 10
Maczanka krakowska to połączenie między innymi