Wydarzenie, które się bardzo przykłada, czy bardzo promuje miasto w jakiś sposób, pokazuje z dobrej strony barwność lokalnych zwyczajów, lokalnych tradycji, świątecznych tradycji nie tylko krakowskich, ale również polskich, które też chcemy za pośrednictwem targów wielkanocnych pokazać, przybliżyć turystom, którzy do Krakowa wtedy w tym okresie szczególnie chętnie przyjeżdżają - mówi rzecznik.
W tym roku będzie wielu rzemieślników, ponieważ organizatorzy z Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej szczególnie przyłożyli się do tego, żeby było wiele prezentacji lokalnych produktów, wyrobów drewnianych, ceramicznych itd. Jarmark to jednak nie tylko kupcy, ale i wydarzenia kulturalne oraz charytatywne.
Przede wszystkim cieszą te lokalne występy zespołów pieśni i tańca z Małopolski, z Krakowa, którzy będą prezentowali tutaj na targach krakowski, małopolski i regionalny folklor. Wśród tych wystawców również wystawcy i organizacje pozarządowe związane z naszym bohaterskim sąsiadem, z Ukrainą, która dzielnie stawia opór obecnie Rosjanom - dodaje Filip Szatanik.
12 kwietnia wystąpi Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiacy”. Ponadto, Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentują tradycyjne potrawy wielkanocne, a także odbędą się warsztaty tworzenia jajek wielkanocnych. Warto również wziąć udział w konkursie na tradycyjną palmę wielkanocną, który odbędzie się 13 kwietnia. W sobotę 19 kwietnia będzie miało miejsce uroczyste święcenie koszyczków wielkanocnych. Dwa dni później w Poniedziałek Wielkanocny odbędą się obrzędy Wielkanocne takie jak np. "Siuda Baba".
Stoiska kupców będą otwarte już od 10 marca. Oficjalne otwarcie Jarmarku będzie odbędzie się tego samego dnia.