
Beskid Niski
Miejscem, od którego zaczniemy naszą wędrówkę będzie Beskid Niski, leżący częściowo w woj. małopolskim. To miejsce idealne dla osób ceniących sobie ciszę i spokój, gdyż na próżno szukać tam tatrzańskich tłumów. Beskid Niski to wręcz dziesiątki pieszych i rowerowych szlaków, a także leżące na jego obrzeżach uzdrowiska, takie jak Krynica-Zdrój. W Beskidzie Niskim leżą m.in. Magurski Park Narodowy, Jaśliski Park Krajobrazowy, rezerwaty przyrody i obszary Natura 2000.
Źródło: Max Zieliński, Pogotowie dla Karpat, Flickr.com

Gorce
Gorce to z pewnością doskonały pomysł na wrześniową wycieczkę. To pasmo górskie leżące w Beskidach Zachodnich, którego najwyższym szczytem jest Turbacz (13190 m n.p.m.). Gorce to również kilkanaście szlaków pieszych o łącznej długości kilkudziesięciu kilometrów, szlaki spacerowe, konne i rowerowe, a także ścieżki edukacyjne.
Źródło: Dominik Gołdyn, Flickr.com

Beskid Wyspowy
Beskid Wyspowy to część Beskidów Zachodnich, położona między doliną Raby a Kotliną Sądecką. Najwyższym szczytem Beskidu Wyspowego jest Mogielica (1170 m n.p.m.). Wielkim atutem Beskidu Wyspowego jest jego stosunkowo niska popularność wśród turystów, wobec czego trudno uświadczyć tam tłumów na szlakach rodem z Tatr.
Źródło: Dominik Gołdyn, Flickr.com

Pieniny
Pieniny leżą w łańcuchu Karpat. Najwyższym szczytem pasma (Pienin Właściwych) są Trzy Korony (879 m n.p.m.). Dlaczego warto wybrać się w Pieniny? Góry te są niezwykle atrakcyjne dla turystów. Mowa o malowniczych i tradycyjnych spływach przełomem Dunajca, a także licznych szlakach pieszych i pięknie położonych schroniskach, np. PTTK „Orlica”.
Źródło: Dominik Gołdyn, Flickr.com

Beskid Sądecki
Beskid Sądecki to idealna alternatywa dla Tatr. Najwyższym szczytem pasma jest Radziejowa (1266 m n.p.m.). W Beskidzie Sądeckim oprócz wielu szlaków turystycznych i schronisk znajdziemy również liczne atrakcje w okolicznych uzdrowiskach, takich jak Muszyna, Krynica czy, Żegiestów czy Piwniczna.
Źródło: Dominik Gołdyn, Flickr.com

Beskid Makowski
Najwyższym szczytem Beskidu Makowskiego jest Lubomir (902 m n.p.m.) Znajdziemy tam liczne szlaki turystyczne wiodące przez urokliwe miejscowości, takie jak Maków Podhalański czy Sucha Beskidzka oraz pięknie położone Schronisko PTTK na Kudłaczach.
Źródło: Dominik Gołdyn, Flickr.com

Beskid Mały
Beskid Mały to część Beskidów Zachodnich, którego długość wynosi ok. 35 km. Najwyższym szczytem Beskidu Małego jest Czupel (931 m n.p.m.).
Źródło: Jerzy Opioła, Wikimedia Commons
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...