
Ścieżka w koronach drzew w Ciężkowicach
Ścieżka w koronach drzew w Ciężkowicach to obiekt leżący w odległości ok. 2,5 km od tamtejszego Rynku i 4,2 km od Skamieniałego Miasta. Długość ścieżki wynosi 1020 m. Wejście na ścieżkę jest płatne. Bilet normalny kosztuje 40 zł, a bilet ulgowy 35 zł. Na ścieżce znajdziemy osiem przystanków edukacyjnych i sześć sprawnościowych, punkt widokowy, a także punkty gastronomiczne w jej pobliżu.
Źródło: Piotr Wróbel, Centrum Usług Turystycznych i Komunalnych w Ciężkowicach

Ogrody w Muszynie
Na naszej liście nie mogło oczywiście zabraknąć muszyńskich ogrodów. Mowa o Ogrodach Sensorycznych, Żywych Ogrodach, Ogrodach Biblijnych, Tematycznych czy parkach. Warto również wybrać się na wieżę widokową na Ogrodach Sensorycznych. Muszyna to również liczne alejki spacerowe i ścieżki rowerowe, co ułatwia eksplorację uzdrowiska.
Źródło: ESKA.pl

Góra Parkowa w Krynicy
Góra Parkowa w Krynicy wciąż się zmienia. W ostatnich latach prowadzi się tam wiele nowych inwestycji. Wśród najbardziej lubianych są z pewnością rajskie ślizgawki i zjeżdżalnia pontonowa czy aleje spacerowe. Na Górze Parkowej powstaną także nowe tereny rekreacyjne, takie jak Polana Muzyki i Świateł oraz wieża widokowa.
Źródło: PKL, materiały prasowe

Zamek w Rytrze
Nieoczywistą pozycją na naszej liście jest Zamek w Rytrze, zbudowany w XIII/XIV wieku. Niegdyś pogrążony w ruinie obiekt został poddany renowacji w kwocie ponad 2 mln złotych. Prace objęły m.in. relikty murów, ich rekonstrukcję wraz z nadbudową, budynek bramy, przedmurza i ostróża. W ramach projektu wykonano również schody i barierki zwiększające poziom bezpieczeństwa.
Źródło: Waraciła, Wikimedia Commons

Wieża widokowa na Łysuli
Wieża widokowa na Łysuli to nowa atrakcja turystyczna, którą oddano do użytku w sierpniu. Konstrukcja mierzy 32 metry wysokości, a jej dodatkową atrakcją jest 54-metrowa zjeżdżalnia, która już pierwszego dnia okazała się prawdziwym hitem.
Źródło: Dębowy Przysiółek pod Cieklinką, Facebook

Audioprzewodnik leśny w Okocimiu
Audioprzewodnik to atrakcja towarzysząca ścieżce edukacyjnej wytyczonej nieopodal leśniczówki przy Czerwonej Drodze w Okocimiu. Osoby zainteresowane spacerem mogą w trakcie przesłuchać nagranie, dotyczące historii lasów, fauny i flory. Materiały w formie audio można pobrać ze strony internetowej Nadleśnictwa Brzesko.
Źródło: Marek Kołdras
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...