
Pasmo Lubania w Gorcach
Pasmo Lubania w Gorcach stanowi część Gorczańskiego Parku Narodowego. Oferuje rzadko uczęszczane szlaki, dzikie ostępy i bujne lasy. Dodatkowym atutem są piękne widoki z wieży widokowej na Lubaniu. To najbardziej dzika i surowa część Gorców, nieco oddzielona od masywu Turbacza. Obszar ten będzie świetnym miejscem wypoczynku dla wędrowców szukających ciszy, spokoju i surowego górskiego klimatu.
Źródło: Dominik Gołdyn, Flickr.com

Beskid Niski
Beskid Niski należy do najbardziej odludnych, a zarazem najbardziej tajemniczych pasm górskich w Polsce. Znajdziemy tam m.in. łagodne wzniesienia porośnięte starymi lasami, doliny po opuszczonych przez mieszkańców łemkowskich wsiach, a także cmentarze wojenne z czasów I wojny światowej. To tereny idealne dla miłośników historii, samotników, a także osoby lubiące trekking poza szlakami.
Źródło: Dominik Gołdyn, Flickr.com

Pieniny Spiskie/Małe Pieniny
Pieniny Spiskie to najniższa część Pienin. Z kolei Małe Pieniny to wschodnia część tego pasma. Dzikie rejony to szczególnie Wysoki Wierch czy rejon Obidzy. Góry o charakterze pasterskim i niezbyt wymagające wobec turystów, idealne dla miłośników hal i połonin, ale tych, którzy nie czują potrzeby zawędrowania aż w Bieszczady.
Źródło: Dominik Gołdyn, Flickr.com

Beskid Wyspowy
Beskid Wyspowy to miejsce szczególne i z pewnością jedno z dzikszych miejsc na mapie Małopolski. Góry charakteryzują się wybitnymi szczytami na tle krajobrazu, stąd nazwa „Wyspowy”. Poza Mogielicą w szczycie sezonu na większości szlaków stosunkowo trudno spotkać innych turystów. Warto wybrać się m.in. na Ćwilin czy wspomnianą Mogielicę. To pasmo górskie idealne dla fanów krótkich, ale intensywnych podejść i samotnych wejść.
Źródło: Dominik Gołdyn, Flickr.com

Beskid Sądecki
Teren ten rozciąga się od doliny Popradu aż po granice Pienin i Gorców. Warto wybrać się w okolice pasma Radziejowej, Dubnego, Wojkowej, Kraczonika, Piwnicznej, Muszyny czy Łomnicy-Zdroju. Choć jest tam nieco więcej turystów, to wiele miejsc wciąż pozostaje stosunkowo mało obleganych. Pasmo idealne dla rodzin z dziećmi, albo na dłuższe, kilkudniowe wycieczki.
Źródło: Dominik Gołdyn, Flickr.com

Gorce
Gorce to nieco inny, nieco bardziej rozłożysty teren, oferujący piękne widoki na Tatry. Turyści chętnie wybierają ten kierunek, co nie oznacza, że brakuje tam miejsc dla tych, którzy poszukują chwili wytchnienia. Hitem Gorców jest oczywiście Turbacz. Pasmo górskie idealne dla tych, którzy chcą patrzeć na Tatry z… własnej perspektywy!
Źródło: Dominik Gołdyn, Flickr.com

Pogórze Rożnowskie
Pogórze Rożnowskie jest terenem nieco przejściowym, między terenami Beskidów i lokalnych nizin. To, co jest jego zaletą, to z pewnością łagodne szlaki, brak wysokich szczytów, ale piękne zalesione wzgórza, stare sady i kapliczki. Wyprawa na Pogórze Rożnowskie to dobry pomysł dla tych, którzy nie chcą wkładać w wycieczkę zbyt wielkiego wysiłku, a jednocześnie cieszyć się bliskością przyrody.
Źródło: Henryk Bielamowicz, Wikimedia Commons

Beskid Makowski
Beskid Makowski stanowi część Beskidów Zachodnich. Leży na terenie woj. śląskiego i małopolskiego. Warto wybrać się w okolice pasm Chełmu, Babicy, Koskowej Góry czy Lubomira. To pasmo górskie idealne dla osób szukających spokoju i pełnej ciszy w towarzystwie górskiego krajobrazu.
Źródło: Dominik Gołdyn, Flickr.com
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...