
Szczawnica
Każdy, kto myśli o małopolskich uzdrowiskach z pewnością wspomni o Szczawnicy. Urokliwa miejscowość oferuje wiele pod kątem wypoczynkowym, a także leczniczym. W Szczawnicy znajdziemy m.in. liczne szlaki turystyczne wiodące w Pieniny, Palenicę czy piękny Wąwóz Homole. Uzdrowisko położone jest nad Dunajcem. To rzeka, którą uwielbiają wędkarze, a także osoby lubiące inne wodne rekreacje, takie jak spływy. W Szczawnicy znajdziemy również najwyżej położoną plantację lawendy w Polsce.
Źródło: Szczawnica Miasto i Gmina, Facebook

Muszyna
Muszyna to zdecydowanie uzdrowisko, które warto odwiedzić jeszcze przed sezonem zimowym. W niewielkim miasteczku znajdziemy wiele atrakcji i możliwości rekreacji. Mowa m.in. o spływach Popradem, wieżach widokowych, licznych ogrodach, od sensorycznych po biblijne, basenach, boiskach sportowych, ścieżkach rowerowych i oczywiście o muszyńskim zamku, który od czasu renowacji bije rekordy popularności. Muszyna to oczywiście także lecznicze wody mineralne, oferowane m.in. w tamtejszych pijalniach.
Źródło: ESKA.pl

Wapienne
Wapienne to nieco zapomniane, wracające do łask uzdrowisko w Małopolsce. Co ciekawe, miejscowość może pochwalić się tytułem najmniejszego uzdrowiska w kraju. Niech nie zwiedzie was jednak niepozorny rozmiar wsi położonej w powiecie gorlickim. Uzdrowisko słynie z wykorzystywania wód leczniczych i lokalnych sanatoriów. Leczy się tam m.in. schorzenia reumatyczne czy dermatologiczne.
Źródło: Henryk Bielamowicz, Wikimedia Commons

Wysowa
Wysowa to wieś uzdrowiskowa także w powiecie gorlickim, licząca nieco ponad 700 mieszkańców. Podobnie jak Wapienne, Wysowa ma do zaoferowania bardzo wiele w kwestii wypoczynku. Znajdziemy tam ciekawe zabytki, ścieżki spacerowe, piękny Park Zdrojowy, a nawet dobrze rozwinięte warunki do uprawiania turystyki konnej. Nie brakuje tam również obiektów sportowych, szlaków rowerowych czy pieszych.
Źródło: Henryk Bielamowicz, Wikimedia Commons

Krynica-Zdrój
Na naszej liście nie mogło zabraknąć również Krynicy. To z pewnością najbardziej tłoczne ze wszystkich miejsc na liście, jednak miasto wciąż oferuje bardzo wiele możliwości spokojnego i aktywnego wypoczynku. Góra Parkowa, Jaworzyna Krynicka, atrakcje deptaku, pijalnie, ścieżki i alejki spacerowe, parki, a także dobrze rozwinięta sieć usługowa czynią z Krynicy miejsce, które musiało znaleźć się w naszym zestawieniu.
Źródło: Mach240390, Wikimedia Commons

Piwniczna
Położona w powiecie nowosądeckim Piwniczna-Zdrój to miasto zamieszkiwane przez prawie 6 tys. osób. W Piwnicznej trudno o nudę. Naturalne warunki do rekreacji stanowią okoliczne góry, a także rzeka Poprad. Znajdziemy tam także ciekawe zabytki. Wśród głównych atrakcji Piwnicznej wylicza się m.in. spływy Doliną Popradu, wieżę widokową na Eliaszówce, Park Węgielnik oraz szlaki turystyczne, w tym także rowerowe.
Źródło: Henryk Bielamowicz, Wikimedia Commons

Rabka-Zdrój
Pisząc o uzdrowiskach, nie sposób nie wymienić Rabki. To miejsce, które jest przyjazne szczególnie rodzinom i dzieciom, w których leczeniu specjalizują się okoliczne placówki medyczne i sanatoria. Rabka często nazywana jest również „Miastem Dzieci Świata”. To tytuł, które uzdrowisko otrzymało w 1996 roku na wniosek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. W Rabce warto odwiedzić również park rozrywki – „Rabkoland”, tężnie solankowe czy liczne szlaki wiodące w góry.
Źródło: Mach240390, Wikimedia Commons
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...