
Ścieżka w koronach drzew w Ciężkowicach
Ścieżkę w koronach drzew w Ciężkowicach otwarto w lipcu ubiegłego roku. Obiekt ten liczy 1000 metrów długości i w najwyższym punkcie wznosi się na wysokość 22 metrów. Na ścieżce ulokowano również przystanki spełniające edukacyjne funkcje. Sama trasa oferuje przede wszystkim piękne widoki lokalnego krajobrazu.
Źródło: Piotr Wróbel, Centrum Usług Turystycznych i Komunalnych w Ciężkowicach

Zamek w Melsztynie
Zamek w Melsztynie był odbudowywany od 2018 roku. W ostatnim, szóstym etapie inwestycji podniesiono mury i odbudowano dawną wieżę, wznoszącą się na wysokość 28 metrów. Z każdej z pięciu kondygnacji zamku można podziwiać piękne krajobrazy okolicznej doliny Dunajca, Pogórza czy Beskidu Sądeckiego.
Źródło: M. Przeklasa, S. Kusiak, Gmina Zakliczyn

Wieża widokowa na Kamionnej
Wieża widokowa na górze Kamionna to nowa atrakcja turystyczna otwarta w Małopolsce. Obiekt jest najwyższym tego typu miejscem w Beskidzie Wyspowym, licząc 29 metrów wysokości. Całość konstrukcji zwieńczono tarasem o powierzchni 64 metrów kwadratowych, z którego można podziwiać panoramę obejmującą m.in. Tatry.
Źródło: Biuro Prasowe UMWM / AKC / Departament Turystyki

Zamek w Muszynie
We wrześniu ubiegłego roku w Muszynie nastąpiło oficjalne otwarcie odnowionej warowni, wybudowanej prawdopodobnie w XV lub XVI wieku. Z zamku rozciąga się piękny widok na całe uzdrowisko i jego najbliższą okolicę.
Źródło: Konrad Rogoziński

Staw Anteckiego w Andrychowie
Staw Anteckiego w Andrychowie został wyremontowany we wrześniu ubiegłego roku, a rewitalizacją objęto także okoliczne tereny, które przeszły swoistą metamorfozę. Zbiornik wodny o powierzchni ponad jednego hektara zapewnia przede wszystkim funkcje rekreacyjne wraz z ogólnodostępnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych, takimi jak możliwość korzystania z rowerków wodnych czy małych łodzi.
Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Wieża widokowa na Malniku
Czterdziestometrowa wieża widokowa została usytuowana na górze Malnik. To szczyt o wysokości 725 m n.p.m., położony w północno-zachodniej części Pasma Zimnego i Dubnego w Górach Leluchowskich. Co ważne, w odróżnieniu od większości okolicznych wzniesień szczyt Malnika w większości pozostaje bezleśny, a na miejscu dominują łąki, co umożliwia podziwianie szczególnie pięknych widoków, bo właśnie z tego miejsca doskonale widoczne są m.in. Tatry.
Źródło: Konrad Rogoziński, Arch. UMIGU Muszyna
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...