Powołania do wojska 2023. Kiedy odbędą się obowiązkowe ćwiczenia? Które zawody zostaną powołane do armii?
Wojsko Polskie
Źródło: Flickr
Rozwiń
Powiększ zdjęcie
Lekarze
Lekarze i medycy stanowią nieodłączną część każdej armii. To na nich spoczywa ciężar działań medycznych na polu walki czy w szpitalach polowych, dlatego są tak pożądaną grupą zawodową w każdych strukturach wojskowych.
Źródło: Flickr.com
Rozwiń
Powiększ zdjęcie
Pielęgniarki
Podobnie sprawa ma się w przypadku pielęgniarek, które dbają o ogólne zdrowie żołnierzy. Praca w wojsku zdecydowanie różni się od pracy w szpitalu, dlatego odpowiednie przeszkolenie pozwala na działanie w kryzysowych sytuacjach.
Źródło: Unsplash
Rozwiń
Powiększ zdjęcie
Weterynarze
Weterynarze na pierwszy rzut oka wydają się być zaskakującym zawodem na liście wojskowych. Nic bardziej mylnego – w armii oprócz ludzi służą także zwierzęta, m.in. psy bojowe, ratownicze czy konie, które wymagają specjalistycznej opieki.
Źródło: Pexels
Rozwiń
Powiększ zdjęcie
Informatycy
Specjaliści IT to kolejna grupa zawodowa, która jest niezwykle pożądana w wojsku. Informatycy spełniają w armii różne role, m.in. obsługują systemy operacyjne, serwery, programują czy dbają o cyberbezpieczeństwo.
Źródło: Pixabay
Rozwiń
Powiększ zdjęcie
Kierowcy
Zawodowy kierowca to także bardzo ważna funkcja w armii. Obsługa pojazdów z pewnością jest bardzo przydatną umiejętnością w przypadku sytuacji kryzysowych czy zapewnienia odpowiedniej logistyki.
Źródło: Pexels
Rozwiń
Powiększ zdjęcie
Tłumacze języków obcych
Tłumacze także odnajdą swoje miejsce w siłach zbrojnych, wypełniając różne funkcje podyktowane choćby komunikacją pomiędzy sojusznikami w ramach NATO.
Źródło: Pexels
Rozwiń
Powiększ zdjęcie
Elektrotechnicy
Obecność elektrotechników w armii to nic nowego. Wojsko Polskie jeszcze w 1919 roku sformowało Batalion Elektrotechniczny, który składał się z pododdziału saperów.