Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Te sieci sklepów odeszły już do lamusa. Pozostały tylko wspomnieniem

Te sieci sklepów odeszły już do lamusa. Pozostały tylko wspomnieniem

Niektóre sieci sklepów nie wytrzymały próby czasu i z powodu nadmiaru konkurencji zniknęły z polskiego rynku. Warto dzisiaj sobie je przypomnieć.

Źródło: Lesnydzban/CC /wikipedia
Rozwiń
Piotr i Paweł

Piotr i Paweł

Sieć sklepów Piotr i Paweł powstała w 1990 roku. Firma początkowo zaczęła swoją działalność w Poznaniu, jednak w 2010 roku sieć liczyła 146 placówek w całym kraju. W Piotrze i Pawle można było kupić szeroką ofertę świeżych produktów, a firma dużą uwagę poświęcała jakości produktów.

30 sierpnia 2019 roku firma została przerejestrowana na spółkę zależną Spar Group z RPA. 56 z 66 zakupionych sklepów zmieniło szyld na międzynarodowy brand Spar. Pozostałe zostały zamknięte.

Źródło: Wikimedia Commons
Rozwiń
Małpka Express

Małpka Express

Małpka Express pojawiła się na polskim rynku w 2012 roku. Jeszcze w 2018 roku działało na rynku około 115 placówek sieci, jednak we wrześniu tego samego roku sieć przestała istnieć.

W sklepach sieci oferowany był asortyment spożywczo-monopolowy. W placówce prowadzony był też punkt Małpka Cafe, oferujący kawę i ciepłe dania, takie jak hot-dogi czy panini.

Źródło: Wikimedia Commons
Rozwiń
MarcPol

MarcPol

Pierwszy supermarket MarcPol powstał w 1988 roku. Marka stopniowo poszerzała swoją działalność, a w 2015 roku spółka mogła pochwalić się 60 placówkami na terenie kraju. W 2016 roku jednak firma musiała zamknąć połowę placówek z powodu problemów finansowych. Ostatecznie działalność sieci zakończyła się w maju 2017 roku, kiedy to ogłoszono zakończenie działalności ostatniej placówki.

Źródło: Wikimedia Commons
Rozwiń
Alma

Alma

Sieć handlowa Alma w grudniu 2006 roku otworzyła pierwsze pięć sklepów, które funkcjonowały głównie na terenie południowej Polski. W 2016 roku rozszerzono działalność do 49 placówek w całym kraju. Z roku na rok sytuacja spółki była jednak w coraz bardziej opłakanym stanie, a o historii upadku Almy powstało wiele materiałów. W lutym 2022 roku marka Almy została sprzedana przedsiębiorcy związanemu z E.Leclers, Yannowi Bareilowi.

 27 kwietnia bieżącego roku działalność zakończy ostatni krakowski sklep Almy, działający przy ul. Pilotów 6.

W przeszłości krakowianie chętnie odwiedzali Almę, bowiem sklep ten charakteryzował się produktami dobrej jakości. Nie były one oferowane w najtańszych cenach, ale miały swoje grono zwolenników.

Źródło: Wikimedia Commons
Rozwiń
Bomi Delikatesy

Bomi Delikatesy

Sieć delikatesów Bomi pojawiła się na polskim rynku w 1995 roku. Pierwsze placówki powstały w Gdyni, Warszawie, a także Gdańsku i Sopocie. W 2007 roku Bomi połączyło się z Rabatem Pomorze. Współpraca jednak się nie opłaciła, bowiem problemy finansowe sprawiły, że sieć w 2010 roku odnotowała stratę w wysokości 102,9 mln złotych. Wniosek o upadłość układową firma złożyła 2 1012 roku. W 2013 roku nastąpił definitywny upadek placówek tej sieci.

Źródło: Wikimedia Commons
Rozwiń
Powrót
Kultowa marka znika z Krakowa. Zakupy tylko do końca kwietnia
Piotr i Paweł
Małpka Express
MarcPol
Alma
Bomi Delikatesy
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...
powiększone zdjęcie
email