
Camaïeu
Wygodny styl casualowy to znak rozpoznawczy tej francuskiej firmy. W 2020 roku wiadomoscihandlowe.pl poinformowały, że do końca czerwca zlikwidowane zostaną wszystkie sklepy Camaieu w Polsce, czyli 25 placówek. Choć firma podjęła decyzję o opuszczeniu polskiego rynku, ubrania Camaieu można nadal kupić online lub upolować w klepach typu off-price.

Top Secret
Top Secret to nasza rodowita marka - polska sieć odzieżowa ma siedzibę w Łodzi. Działa od 1995 roku. W 2022 roku spółka złożyła wniosek o upadłość. "Firma odzieżowa Top Secret jest dłużnikiem firmy Redan. Powzięto informację o złożeniu przez spółkę Top Secret sp. z.o.o. wniosku o ogłoszenie upadłości" - poinformował wówczas zarząd spółki. Ku uciesze klientów, sklepy Top Secret dalej funkcjonują. Na początku 2022 roku marka zamieściła na swojej stronie internetowej informacje, że zatrudnia około 1000 pracowników w sklepach i zajmuje ponad 26 tys,. m2. powierzchni w salonach w całej Polsce.

Cubus
Norweska sieciówka była bardzo popularna wśród polskich klientów. Sklepy Cubus znajdowały się niemal z każdej galerii handlowej. W drugiej połowie 2019 roku serwis WP Finanse podał, że sąd ogłosił upadłość spółki. Jak z kolei podał serwis money.pl, to, że firma Cubus upadła i jej sklepy muszą zniknąć z polskiego rynku to efekt spadów sprzedaży, wprowadzeniem ustawy o zakazie handlu w niedzielę oraz większym zainteresowaniem konsumentów zakupami online.

Forever 21
Forever 21 to amerykańska marka odzieży i akcesoriów przeznaczonych szczególnie dla młodych ludzi, kojarzona ze zjawiskiem tzw. "fast fashion". Sieć sklepów Forever 21 istniała od 1984 roku, a w 2019 złożyła w USA wniosek o ogłoszenie upadłości. Sklepy zniknęły m. in. również z Polski, czego powodem miały być m.in. wysokie czynsze w galeriach handlowych i spadki sprzedaży stacjonarnej, którą coraz częściej zastępowała sprzedaż online.

Troll
Troll został założony w 1993 roku i był jednym z bardziej kultowych sklepów odzieżowych dla młodych ludzi w latach 90. Można tam było kupić ubrania czy torby, które były obiektem pożądania dla wielu osób m. in. w wieku szkolnym. Już w 2009 roku ubrania Troll można było kupić w sklepach TopSecret&Friends, natomiast od 2013 roku marka należąca do spółki Redan SA zaczęła na dobre znikać z rynku.