Z tych miejsc jest najpiękniejszy widok na Tatry! Sprawdź najlepsze punkty widokowe
Polskie Tatry zapewniają widoki, które zapierają dech w piersiach. Warto jednak czasem zmienić perspektywę i spojrzeć na góry z zupełnie innej strony. Polecamy najlepsze punkty widokowe na panoramę gór.
Czarna Góra
Czarna Góra to wieś w powiecie tatrzańskim, w której znajduje się wzniesienie o wysokości 902 m n.p.m., usytuowane po prawej stronie rzeki Białki. Rozciąga się z niej wyjątkowy widok na Tatry, a dodatkową atrakcją tego miejsca jest Krzyż Milenijny wybudowany w 2000 r. przez ówczesnego proboszcza o. Huberta Kasztelana. Krzyż został zbudowany na wzór tego, który stoi na Giewoncie i jest wysoki na 20 metrów. Nieopodal znajduje się drewniana altana, gdzie można wypocząć i podziwiać wyjątkową panoramę, rozciągającą się na Podhale.
Polana Głodówka
To niezwykłe miejsce jest położone przy drodze wojewódzkiej nr 960 z Bukowiny Tatrzańskiej nad Morskie Oko. Polana Głodówka znajduje się na wysokości 1070–1145 m i z jej szczytu rozciąga się niezwykły widok na Tatry. To idealne miejsce dla zmotoryzowanych — w jej pobliżu znajdują się dwa parkingi, na których można zostawić samochód i wyruszyć na wyprawę w poszukiwaniu pięknych, górskich krajobrazów.
Góra Wdżar
Góra Wdżar to szczyt w paśmie łączącym Lubań z Pieninami, znajdujący się w miejscowości Kluszkowce w Małopolsce. Chociaż góra ma tylko 766 m wysokości, z jej szczytu rozciąga się wyjątkowy widok na polskie Tatry. Wdżar znajduje się tuż po północnej stronie drogi wojewódzkiej nr 969 i oprócz widoków zapierających dech w piersiach znajdziemy tutaj wyciąg krzesełkowy, park linowy, Bike Park dla kolarzy grawitacyjnych, a także wiele ścieżek edukacyjnych.
Przełęcz nad Łapszanką
Przełęcz na Pogórzu Spiskim leży na pograniczu Polski i Słowacji, pomiędzy Doliną Białki na zachodzie a doliną Popradu na wschodzie. Rozciąga się z niej niezwykły widok na Tatry. Na odwiedzających czeka także wymurowana w 1928 kapliczka z dzwonem ufundowanym przez mieszkańców Łapszanki. Dawniej za jego pomocą ostrzegano przed nadchodzącą burzą. Lokalni mieszkańcy wierzą też, że dzwon ma moc odganiania burzy.
Sromowce Wyżne
Punkt widokowy w Sromowcach Wyżnych znajduje się przy dosyć ruchliwej drodze. W pogodny dzień możemy dostrzec z niego panoramę Tatr i malownicze pienińskie łąki nad Jeziorem Czorsztyńskim. Miejscowość jest znana dla amatorów wrażeń i pięknych widoków. Odbywa się w niej także spływ Dunajcem, z którego można podziwiać okoliczną przyrodę.
Rusinowa Polana
Z tego niezwykłego miejsca można podziwiać panoramę Tatr o każdej porze roku. Dobrze widoczne są Hawrań, Gerlach i Rysy. Polana położona jest na wysokości około 1180–1300 m n.p.m., a jej sielski charakter sprawia, że jest idealnym miejscem na piknik i wypoczynek dla całej rodziny. Fani geologii znajdą na niej wyjątkowe granitowe płyty, które są pozostałością lodowca, który przetoczył się przez nią w trakcie przedostatniego zlodowacenia.
Wysoki Wierch
Wysokie Wierch w Rabsztynie położony jest w grzbiecie Małych Pienin. Przebiega przez niego granica słowacko-polska. Rozpościera się z niego wyjątkowy widok na Masyw Trzech Koron, Tatry, Gorce, Beskid Wyspowy i Beskid Sądecki. W sezonie, na przylegających do niego łąkach można zobaczyć pasące się owce. To wyjątkowe miejsce z pewnością zadowoli każdego amatora pieszych wędrówek i niezapomnianych widoków.
Polana Zgorzelisko
Polana Zgorzelisko położona jest na wysokości około 1060-1095 metrów na Pogórzu Bukowińskim. Rozpościera się z niej niezwykły widok na Tatry. Można do niej dojechać przez Zadni Wierch drogą odgałęziającą się od Drogi Oswalda Balzera na wysokości około 1062 metrów. To miejsce położone nieco na uboczu idealnie sprawdzi się dla osób, które nie przepadają za tłumami i lubią wypoczywać w spokoju.