Autor: Hutnik Kraków

Piłka nożna

Hutnik Kraków pokonał w sparingu ekstraklasowy GKS Katowice. Czas na awans do pierwszej ligi?

2024-06-30 15:56

Piłkarze beniaminka ekstraklasy GKS Katowice przegrali z drugoligowym Hutnikiem Kraków 1:3 (1:0) w sparingu rozegranym na zakończenie zgrupowania w Ustroniu. Bramkę dla GKS zdobył Aleksander Kumor, natomiast dla Hutnika trafiali zawodnicy testowani.

Hutnik Kraków wygrywa z GKS-em Katowice. Uda się awansować do pierwszej ligi?

Wcześniej katowiczanie w meczach kontrolnych podczas obozu grali z innymi drugoligowcami – z Polonią Bytom przegrali 0:2 (0:1), z GKS Jastrzębie zremisowali 2:2 (1:0). Zespół trenera Rafała Góraka serię gier kontrolnych zaczął od wyjazdowej porażki 1:3 z ekstraklasowym Widzewem Łódź. Hutnik natomiast ostatnio mierzył się z Grębałowianką Kraków, z którą wygrał 5:0, a teraz dołożył do tego triumf z ekstraklasowiczem z Katowic.

GKS Katowice wrócił do Ekstraklasy po 19 latach przerwy. Hutnik także powalczy o awans?

Przypomnijmy, że GKS Katowice wrócił do piłkarskiej elity po 19-letniej przerwie. W pierwszej kolejce sezonu podejmie 20 lipca Radomiaka. Hutnik z kolei następny sezon ponownie spędzi na drugoligowych boiskach. Władze klubu mierzą jednak w awans do pierwszej ligi. W zeszłym sezonie ekipie z Nowej Huty nie udało się jednak awansować do baraży premiowanych walką o awans.

W przerwie letniej w zespole Hutnika doszło do wielu przetasowań kadrowych. Drużynę opuścili m.in. Krzysztof Świątek, Jakub Marcinkowski, Krystian Lelek, Patryk Kieliś, Miłosz Drąg czy Sławomir Chmiel. Do drużyny dołączyli natomiast Patrik Misak, Wojciech Słomka oraz Michał Zięba. Czy to wystarczy, aby powalczyć o awans na pierwszoligowy front?