W ubiegłych latach mogliśmy zobaczyć jak pracował kowal, czym zajmowali się mnisi, co jedzono i pito, a nawet jakich kosmetyków używano. Na ten rok organizatorzy zaplanowali równie bogaty program.
W tym roku to jest każda sobota i każda niedziela. Bardzo bogaty program: zarówno prezentacje, pokazy walk, rzemiosł, interaktywne spektakle, koncerty muzyki średniowiecznej na żywo - zapowiada Michał Szczerba, kierownik projektu.
Z kolei w każdą niedzielę wakacji w Celestacie, oddziale Muzeum Krakowa, przewidziano wykłady i warsztaty z różnych dziedzin okresu średniowiecza. Ich celem jest odczarowanie tej epoki i przedstawienie wpływu średniowiecza na czasy współczesne. Przeprowadzą je pracownicy Muzeum, a także fachowcy zewnętrzni, m.in. Tadeusz Grajpel, ekspert w dziedzinie drzeworytu i drukarstwa.
To są najdoskonalsze reportaże ilustracyjne jakie możemy wydobyć z przeszłości. Drzeworyt pokazuje nam życie, obyczaje, naukę, gromadzenie wiedzy. Wszystko czym żyli ci ludzie.
Wydarzenie będzie trwało od 2 lipca do 28 sierpnia. Bilety normalne i ulgowe kosztują odpowiednio 14 i 10 zł i umożliwiają jednocześnie wejście do wszystkich obiektów trasy obronności, czyli Barbakanu, murów miejskich i Celestatu.