Kopiec Kościuszki został częściowo udostępniony dla ruchu turystycznego. Dla odwiedzających dostępna jest zewnętrzna część rekreacyjna i widokowa. Można również wejść na sam szczyt kopca. A stamtąd roztacza się piękny widok na Kraków!
W związku ze stanem epidemiologicznym na Kopcu Kościuszki wprowadzono szczególne rozwiązania. Jego zwiedzania odbywa się jednokierunkowo, alejkami spacerowymi o łącznej długości kilometra i 1,65 m szerokości. Na platformie widokowej nie może przebywać równocześnie więcej niż cztery osoby.
Dla zwiedzających niedostępne są wnętrza fortu, część muzealna oraz wystawy.
Co ciekawe w 200-letniej historii Kopiec Kościuszki był zamknięty tylko cztery razy. Przez Austriaków podczas I wojny światowej, przez Niemców w czasie II wojny światowej, w 1997 roku podczas remontu po wielkiej powodzi i właśnie teraz w trakcie pandemii koronawirusa.
Kopiec Kościuszki w Krakowie
Kopiec Kościuszki to jeden z pięciu kopców krakowskich. Znajduje się na Górze św. Bronisławy w zachodniej części Krakowa. Budowany był w latach 1820-1823. Jego nazwa pochodzi oczywiście od bohatera narodowego Tadeusza Kościuszki, którego po śmierci, mieszkańcy Krakowa chcieli w jakiś sposób upamiętnić. Wysokość kopca to 35,54 m. Przy nim funkcjonuje Muzeum Kościuszkowskie.