Nietrzeźwa kobieta opiekowała się dziećmi, policja, nietrzeźwa

i

Autor: Racool_studio/Freepik/Małopolska policja Zdjęcie poglądowe

Na sygnale

Małopolska. Kobieta opiekowała się szóstką dzieci mając dwa promile alkoholu w organizmie

2023-06-22 14:02

Małopolska policja wszczęła postępowanie wobec kobiety, która w stanie nietrzeźwości opiekowała się szóstką dzieci. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że zatrzymana miała w organizmie dwa promile alkoholu. Materiały dotyczące sprawy trafiły już do sądu.

Oświęcim. Pijana kobieta opiekowała się szóstką dzieci

Do zdarzenia doszło we wtorek, 20 czerwca na terenie Oświęcimia. Przedstawiciel jednego z tamtejszych stowarzyszeń poinformował policjantów z Komendy Powiatowej w Oświęcimiu o kobiecie w stanie nietrzeźwości, która sprawuje opiekę nad dziećmi. Po zgłoszeniu mundurowi wybrali się na miejsce aby sprawdzić sytuację. 

Podczas interwencji policjanci w mieszkaniu zastali zgłaszającego, sześcioro dzieci w wieku od 7 do 15 lat oraz nietrzeźwą 42-letnią obywatelkę Ukrainy. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało dwa promile alkoholu. Została zatrzymana, natomiast opiekę nad dziećmi przejęła współlokatorka, która w chwili zdarzenia przebywała w pracy  - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu asp. sztab. Małgorzata Jurecka.

Mundurowi wszczęli postępowanie wobec zatrzymanej obywatelki Ukrainy.

Postępowanie zostało wszczęte w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnich, nad którymi miała obowiązek opieki  - dodaje asp. sztab. Małgorzata Jurecka.

Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania przekazano do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu

Stan, w jakim kobieta sprawowała opiekę może świadczyć o tym, że jest uzależniona od alkoholu, więc  odrębny wniosek zostanie również skierowany do miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami  - dodaje oficer prasowa oświęcimskiej komendy.

Zatrzymanej kobiecie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Igrzyska Europejskie 2023. Tak wyglądała ceremonia otwarcia w Krakowie!

Jacek Sasin wygwizdany podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Europejskich 2023